• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

anton5

Član
Tu od
17 Velj 2014
Poruka
86
Radi se o Goldoni 14 KS curi mi ulje iz poklopca lijeve poluosovine čini mi se da je oštećen taj čep pa da pitam može li se izvana skinuti da se ne rastavlja getriba
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Posto sam poceo ove godine da kosim za pare,bila je fina zarada za prvi put da to radim e sad zanima jedna stvar kosio sam i u strani dosta naravno rasirio tockove pa sam razmisljo da stavim duple tockove na mali labin,zanima me dal ce to sta da osteti kod menjaca osovinu,eto neko iskustvo ako ima
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Njemu neće smetati niti najmanje, al ne znam dal neće tebi smetati. Pretpostavljam da nema niti diferencijal niti spojke na kotačima.
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Ovako crvena strelica sto pokazuje...e sad skinuo sam ovaj dio dje se kaci prikljucak i pocelo je da curi ulje,e sad me zanima dal treba tako da bude jer unutra stoji samo lezaj...kad zatvorim to jes zasarafim to ulje nidje ne izlazi pitam dal je to normalno,dal to treba da bude tako
IMG_20220914_172915.jpg
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Posto sam poceo ove godine da kosim za pare,bila je fina zarada za prvi put da to radim e sad zanima jedna stvar kosio sam i u strani dosta naravno rasirio tockove pa sam razmisljo da stavim duple tockove na mali labin,zanima me dal ce to sta da osteti kod menjaca osovinu,eto neko iskustvo ako ima
a zašto duple točkove?
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Za sta sluze ove blokade dolje,dal je to isto ko na mali labin podignes i mozes da ga pomjeras da ga ne palis,ili ima neku ulogu u radu?
Screenshot_2022-09-14-17-03-53-645_com.android.chrome.jpg
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
kad skreces da iskljucis unutrasnji da lako motas, ili oba ako trebas gurati ugasen kao na malom labinu

ne kontam kako rade ovi sto nemaju blokade, ja imam 2m i 140 kg i jak sam onako bas a opet i sa blokadama se oznojis, bez toga motokultivator ne uzimati ni za dz

nije da se pravim pametan, ja sam isao da kupim mali labin i slucajno kupio goldoni, imao sam u pocetku probleme dok nisam nastimao sajle i buzire pa mi nisu radile blokade, pa to nije za raditi, sve na sebi okreces, moras ubacivati u rikverc, napred nazad, bez veze a isto para motokoultivatori

Vjerojatno zbog stabilnosti i manjih bočnih klizanja
jel nisu bolji tegovi, teze ce skretati s duplim tockovima
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
jel nisu bolji tegovi, teze ce skretati s duplim tockovima
Ja zbog kosnje u strani,jer gledo sam one bcs kosacice sto kose velike strane imaju duple tockove...

kad skreces da iskljucis unutrasnji da lako motas, ili oba ako trebas gurati ugasen kao na malom labinu

ne kontam kako rade ovi sto nemaju blokade, ja imam 2m i 140 kg i jak sam onako bas a opet i sa blokadama se oznojis, bez toga motokultivator ne uzimati ni za dz

nije da se pravim pametan, ja sam isao da kupim mali labin i slucajno kupio goldoni, imao sam u pocetku probleme dok nisam nastimao sajle i buzire pa mi nisu radile blokade, pa to nije za raditi, sve na sebi okreces, moras ubacivati u rikverc, napred nazad, bez veze a isto para motokoultivatori
Da...pitam jer uzeo sam menjac od goldonia 10hp i ima ove dvije blokade,e sad jedan majstor kaze drugacije za ovo sto meni nije logicno kaze kad krenes da ores podignes obje lakse se ore...zato pitam jer sam otvorio taj menjac on nema dolje kod osovine neki zupcanik da bi to ukopcavalo...logicno bi bilo sto ti kazes zbog lakse okretanja😀al evo kad sastavim taj menjac probacu ga
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Da...pitam jer uzeo sam menjac od goldonia 10hp i ima ove dvije blokade,e sad jedan majstor kaze drugacije za ovo sto meni nije logicno kaze kad krenes da ores podignes obje lakse se ore...zato pitam jer sam otvorio taj menjac on nema dolje kod osovine neki zupcanik da bi to ukopcavalo...logicno bi bilo sto ti kazes zbog lakse okretanja😀al evo kad sastavim taj menjac probacu ga
Najbitnije kod njih je da nekako rijesis buzire da valja, mene je to jelo i kostalo zivaca. Doslo mi napravljeno sa dugackim buzirima da mozes okretati rucke i nije radilo nikako. Sve dok nisam procitao da moras otkopcati na rucicama, rotirati pa opet zakaciti na rucice, napravio kratke buzire i sad to radi kao sat plus kad otkacim na rucicama uvijek mi je da desnom skrecem desno a onako kad se rasparis treba ti dosta da naviknes

Mana tih rucki originalnih je sto je kvacilo dosta ukoso i tesko ga je stiskati, bolja je verzija na onom modelu novijem od 10ks gdje je kvacilo na lijevoj strani a obe blokade na desnoj

Ja zbog kosnje u strani,jer gledo sam one bcs kosacice sto kose velike strane imaju duple tockove...
Ja sam kupio originalne tegove sa rupom u sredini pa mogu priblizavati i skupljati tockove bez da ih skidam, malciram zid bukvalno i ne klize se i ne proklizuje jos mene vuce uz brdo

Pretpostavljam da bi dupli tockovi dobro drzali pravac
Screenshot_20220926-072457.png

Da dodam da imam originalni teg za striznu kosu visak ako nekom treba 😁
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Najbitnije kod njih je da nekako rijesis buzire da valja, mene je to jelo i kostalo zivaca. Doslo mi napravljeno sa dugackim buzirima da mozes okretati rucke i nije radilo nikako. Sve dok nisam procitao da moras otkopcati na rucicama, rotirati pa opet zakaciti na rucice, napravio kratke buzire i sad to radi kao sat plus kad otkacim na rucicama uvijek mi je da desnom skrecem desno a onako kad se rasparis treba ti dosta da naviknes

Mana tih rucki originalnih je sto je kvacilo dosta ukoso i tesko ga je stiskati, bolja je verzija na onom modelu novijem od 10ks gdje je kvacilo na lijevoj strani a obe blokade na desnoj


Ja sam kupio originalne tegove sa rupom u sredini pa mogu priblizavati i skupljati tockove bez da ih skidam, malciram zid bukvalno i ne klize se i ne proklizuje jos mene vuce uz brdo

Pretpostavljam da bi dupli tockovi dobro drzali pravac
View attachment 53105

Da dodam da imam originalni teg za striznu kosu visak ako nekom treba 😁
Hvala ti na 😁valjali bi meni tegovi da nisam tako daleko Crna Gora,al eto dako ih nadjem kod nas ...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ako imaš druga tokara,i otpad saželjezom bliz,nisu ni tegovi tako daleko,a da ih se i sa "brenerom" izrezati
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
ja sam ove tegove kupio sa imt-ovih tockova 15 cola, kaze covjek ostalo mu od imt-a i ja ga ubjedim da mi proda samo tegove, dignem ih za 50 maraka, cca 200kn
inace su po oglasima kao da su od nekog pelmenitog metala, 700-800 kn i vidim da u oglasu stoje godinama al nece da prepolove cijenu
nisam jos frezao s njima al mislim da ce mi sad bez proklizavanja tockova ici uz brdo, ranije sam morao odizati frezu jer se ukopavao, takodje sam nabavio onaj nastavak freze da mi bude dalje od motokultivatora i pravi bolju vagu
racunam da vise necu morati odizati frezu da vuce a ni stiskati da ulazi u zemlju do kraja bar kad prolazim drugi put, samo prva pun gas i setam se kraj masine i odrzavam pravac jednom rukom, ako ne bude tako prodajem :)
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
58
Znate li koga ko pravi vadilicu za krompir vibracionu za motokultivator ili mozda nacrt neko ako ima da se napravi😀zima dosla pa da se radi nesto u garazu
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Danas pazario za nekog rodjaka, nema kvacilo, smanjis gas i saltas. Neobicno al nije bio puno para i uzmemo ga
 

Prilozi

  • Screenshot_20230325-131534~3.png
    Screenshot_20230325-131534~3.png
    194.2 KB · Pregleda: 23

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Jel bi tko imal takovog 10 ks dizela za prodat ako tko zna tko bi imal može javit u inboks ili 098 9666773
 

Najnoviji postovi

Na vrh