• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

K

kemicar

Guest
puknuti kaže:
tg od 45 stupnjeva = 1 , ispada da je kosina od 100% =45 stupnjeva :scratch
Koliko je onda kosina od 50 stupnjeva ? cca 120%

Shvatio si. :supz: Sve iznad 20% je planinarenje.
 
S

staffmen

Guest
zas svi govorite protiv tih benzinaca...
na mom mondial ACME motor pali iz prve. Sad nakon generalke isto pali iz prvog, maksimalno drugog poteza, bez obzira dal je vani hladno ili +30 stupnjeva :D :) :mrgreen:

sta se tice ovog vocnjaka upravo sam sejvo slike da ih pokazem doma...uglavnom prekrasno izgleda sve to. Imam i ja vocnjak ali ne frezam uz vocke, ali mislim da cu ipak pocet.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
staffmen kaže:
zas svi govorite protiv tih benzinaca...
na mom mondial ACME motor pali iz prve. Sad nakon generalke isto pali iz prvog, maksimalno drugog poteza, bez obzira dal je vani hladno ili +30 stupnjeva :D :) :mrgreen:

sta se tice ovog vocnjaka upravo sam sejvo slike da ih pokazem doma...uglavnom prekrasno izgleda sve to. Imam i ja vocnjak ali ne frezam uz vocke, ali mislim da cu ipak pocet.
Nakon generalke pali iz prve eventualno iz druge ..a kak je tek bilo prije generalke ..Aj budite iskreni barem prema sebi , min. prema sebi :
 
S

staffmen

Guest
puknuti kaže:
staffmen kaže:
zas svi govorite protiv tih benzinaca...
na mom mondial ACME motor pali iz prve. Sad nakon generalke isto pali iz prvog, maksimalno drugog poteza, bez obzira dal je vani hladno ili +30 stupnjeva :D :) :mrgreen:

sta se tice ovog vocnjaka upravo sam sejvo slike da ih pokazem doma...uglavnom prekrasno izgleda sve to. Imam i ja vocnjak ali ne frezam uz vocke, ali mislim da cu ipak pocet.
Nakon generalke pali iz prve eventualno iz druge ..a kak je tek bilo prije generalke ..Aj budite iskreni barem prema sebi , min. prema sebi :

gle nikog ja ne lazem... ja pricam o acme motoru...a ljudi kolko videm pricaju o lombardiniju, za njih kazu da se tesko pale, i vjerujem zato jer imam i kod bake kultivator sa lombardinijem benzincem i takoder tesko pali (star oko 20 godina, nikad nije generalka radena),a i kum mi ima godonija sa lobardinijem benzincem i njemu brzo svjecice odu svako malo mora mjenjat svjecice.
a ja ti kazem da moj i prije nikad nije imo problema sa paljenjem, isto ko i nakon generalke!!
nebi lago bezveze to mi i tak i tak nis ne znaci... ;)
ko oce nek vjeruje ko nece nemora
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Ekipa, puno hvala!
Puno ste mi pomogli.
Pohvala na uređenju onog voćnjaka, zbilja je fenomenalno - točno tak i ja kanim održavati svoj!
hvala. :D
1% nagiba = 0,57 stupnjeva
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Vidim da ljudi svašta pišu a nemaju pojma. Kao prvo motor Lombardini la 300 je po meni broj jedan jer ima dijelova za njih i cijene dijelova su prava bagatela. Ako motokultivator teško pali ili neće upalit onda to nije generalni problem nego on ili ima problem sa strujom ili nema kompresiju ili nešto nije u redu s fergazerom, ako je motor ispravan on najnormalnije pali i radi. Vidim da neki trabunjaju i tako zbunjuju neupućene da se motori La 300 u radu gase zato jer im tako dođe, e pa gospodo vi imate problem sa strujom, kod ispravnog motora s ispravnom bobinom, elektronikom i svječicom tog problema nema. dakle s obzirom da je La 300 daleko najrašireniji motor i definitivno broj jedan naravno da tijekom eksploatacije (kao i svakog drugog motora bilo kojeg proizvođača) dolazi do toga da motoru ipak treba podesiti zazor ventila, istrošenu bobinu nakon x godina i x sati rada zamijeniti jačom i novom, redovito kontrolirati nivo ulja prije početka rada (što i piše na originalnoj naljepnici koja se nalazi na rezervoaru goriva) i po potrebi doliti, a ne nakon x vremena kresnuti motor a u njemu decilitar ulja i onda kad zariba, kao što se to i inače događa ako motor radi bez ulja, hebote zaribao, pukla klipnjača, bla, bla, a da se pazilo na ulje ne bi sigurno došlo do toga. Da rezimiram za mene definitivno kad je u pitanju motokultivator bilo, Labin Progres ( Goldoni), Muta ili IMT Lombardini je broj jedan motor. Što se tiče motokultivatora Labinprogres i Goldoni zemlju pretvaraju u prah, inverter kod mondiala ukoliko se ne misli koristit kosa je nepotreban. Za njih ima najviše priključaka u ponudi po oglasima na internetu i oni su najtraženiji. Što se tiče pak muta, stari tip muta (okrugli priključak), one koje su se radile po Švicarskoj licenci su najjače za košnju, savršenstvo, mjenjači su im nepoderivi. Svaki proizvođač ima neke prednosti, jedino za MIO Osijek mogu reči da je teški kramp i svakome bi preporučio da ga izbjegava. Eto toliko od mene. Koga što zanima neka pita.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
21yes kaže:
Jel zna tko koliko realno vrijedi motokultivator labinprogres mondial bez invertora benzinac 8 ks s frezom? Jel puno bolji dizel? Imam jedan na ponudu.
Ne kupuj toga bez invertora. Motor je svaki dobar ak je ispravan. Pročitaj kaj sam napisal prije ;)
 
V

VTZ

Guest
Invertor - ako ćeš koristiti čeonu ili rotacijsku kosilicu, ili neki sličan priključak koji zahtjeva preokretanje komandi i dugotrajno kretanje u rikverc, onda ti je invertor potreban.

Ako te zanima frezanje ili neka druga vrsta obrade tla, onda ti invertor i nije neophodan. Kod mene je takav slučaj, ne kosim travu, i nemam potrebe za invertorom.
 
V

VTZ

Guest
Teško je ovako gledajući u staklenu kuglu bilo što reči. Trebalo bi vidjeti u kakvom je stanju motor, mjenjač i sama freza. Ako su noževi na frezi još originalni, na njima se može vidjeti koliko su istrošeni. Trebaju biti dugački i savijeni na kraju. Ako je taj stroj radio na nekom laganom zemljištu, nije se puno mučio, i to bi se isplatilo kupiti. Ja sam sa svojim uglavnom frezao ilovasto tlo u vinogradu, prije nekoliko godina sam stavio nove noževe, novu kuplug lamelu, korpu, oprugu i ležaj, i novi motor.

Dakle, sve se na frezi može obnoviti, a na tebi je da malo proučiš cijene, vidiš u kakvom je stanju, i doneseš odluku. Koliko vidim, za njima i danas postoji interes i potražnja, pa su i cijene rabljenih vjerojatno nešto veće.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Preskupo, jer to je stariji model (ako nema invertora). Moja je bila 1990., a imal je invertor.
Realna cijena ti je 3...6000kn.
I svakako gledaj da motor ima elektroničko paljenje, a ne platine.
 
V

VTZ

Guest
Po meni, 5.000 kuna bila bi maksimum, s obzirom da se radi o starijem modelu, bez invertora.
 
S

staffmen

Guest
21yes kaže:
Nisam još vidio tu frezu navodno je dobra ali o tom potom. Traži 7000 kuna što je po meni previše ako se takva nova može kupiti za 13 000 kn http://www.lombardini.hr/images/CJENIK_TPS1232.pdf Po toj logici bi ja trebao cijeniti svoju BCS samohodnu kosilicu koja je kao nova 25 000 kuna jer nova košta 45 000, a potencijalni kupci mi nude 500 eura. :lol:


za 13 000 kupis samo kultivator frezu naknadno kupujes....znaci + oko 4000-5000 kn za frezu
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Hvala na savjetima! Da i ja bih za rabljenog s frezom dao oko 1000-1500 eura.
 
Posljednje uređivanje:
I

inter88

Guest
TREBAM MALU POMOĆ, PA AKO NEKO ZNA BIO BI MU ZHVALAN.
Imam frezu LABINPROGRES, motor je od DMB-a LOMBARDINI LA 300, benzinac 8 KS četverotakt. Stara je oko 20 god, u posljednjih petnaest god odradila oko 2h. Kupljena kao zamjena dok mi je agria bila pokvarena, pa se nakon popravka agrije nije više koristila. Zemlja u mom kraju je puna kamenja i nije pogodna za ovaj tip motokultivatora koji ima straga freze, često se znalo dogoditi da kamen zapne pod poklopcom i blokira freze. Sada sam je odlučio prodati, pa me zanima koliku cijenu ovaj tip motokultivatora može doseći, i koliko se inače kreću cijene istih.

PRILAŽEM I FOTOGRAFIJE:
11822964.jpg

24833184.jpg

75492231.jpg

61347413.jpg


Unaprijed hvala!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Benzin oko 1000 eura, dizel 9-15 tisuća kn.
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
pa mogo bi 4 tisuce dobit...
al malo ju jos dotjeraj, stavi masku i te sitnice jel kak se veli i oko oce svoj dio...
ali dmb nije isto kao i lombardini. dmb radi motore po licensi i nisu ipak tolko kavalitetni ko lombardini orginalni...
al 4 soma ces dobit sigurno...
ja imam benzinku staru 20g i prije 10 rs je napravljena generalka i ako bi ju prodavo (kultivator,kosa freza) trazio bi 6 somova.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
staffmen kaže:
pa mogo bi 4 tisuce dobit...
al malo ju jos dotjeraj, stavi masku i te sitnice jel kak se veli i oko oce svoj dio...
ali dmb nije isto kao i lombardini. dmb radi motore po licensi i nisu ipak tolko kavalitetni ko lombardini orginalni...
al 4 soma ces dobit sigurno...
ja imam benzinku staru 20g i prije 10 rs je napravljena generalka i ako bi ju prodavo (kultivator,kosa freza) trazio bi 6 somova.
Možeš tražiti koliko hoćeš, no toliko ne vrijedi (nažalost).
 
S

staffmen

Guest
ZJ kaže:
staffmen kaže:
pa mogo bi 4 tisuce dobit...
al malo ju jos dotjeraj, stavi masku i te sitnice jel kak se veli i oko oce svoj dio...
ali dmb nije isto kao i lombardini. dmb radi motore po licensi i nisu ipak tolko kavalitetni ko lombardini orginalni...
al 4 soma ces dobit sigurno...
ja imam benzinku staru 20g i prije 10 rs je napravljena generalka i ako bi ju prodavo (kultivator,kosa freza) trazio bi 6 somova.
Možeš tražiti koliko hoćeš, no toliko ne vrijedi (nažalost).

gle kosa je stara godinu dana na njoj sve novo...motor repariran isto sve novo...i gume su nove (400kn) freza je stara ko i kultivator ali se s njom jako malo radi,samo u proljece kad pripremamo zemlju za vrt.
pa ako po oglasniku traze 4 000 za kultivator onda ja mogu 6 za kultivator sa kosom i frezom...
ali ja ga NE PRODAJEM ni u ludilu, dok se ne raskopa nikud neide :mrgreen: :mrgreen: :lol:
 
Z

zgubidan

Guest
Pozdrav svima!
Vidim da tu ima strucnjaka pa cu se ubaciti.

Imam motokultivator Muta Gorenje 'Special' sa LA300 motorom (dal je talijanski il srpski ne znam...), motor je kao na slikama koje su postavili inter88, savoris i joekiki.

Uglavnom motor me opci dobrih desetak godina, kao i ostale koji su postali ovdje..

Kompresije nema - oko 2 bara od potrebnih 8-8.5

Kad sam ga rastavio skuzio sam da usisni ventil uopce nema zazora, zbog cega kompresije nije ni bilo. Rijesih to brusenjem tog ventila za oko 0.7mm dok nisam dobio zazor oko 0.2mm i kompresiju ravno 8, sklopim sve, upali od prve, radi 20 minuta i rikne opet bez kompresije.
Da li je moguce da je ventil toliko u banani da ga treba mijenjati?
Gdje bi jos mogao biti kvar osim u ventilu?
Napominjem da su i karike mijenjane prije par godina i otad se pazilo na redovitu izmjenu ulja, cak i na nagib na kojem motor radi.
Posto je motokultivator star preko 25 godina i ima dosta kilometara iza sebe, mozda bi bilo bolje kupiti kompletan novi motor, sta vi kazete?

Malo sam trazio i koliko vidim pasali bi mi lombardini LGA280, LGA 340, IM350.

Koliko sam uspio skuziti na slikama ljudima je motor prilicno nakosen, nekako mi se cini da mu podmazivanje ne radi najbolje tako..

Eto toliko zasad, nadam se brzom odgovoru.

Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh