• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nožni ili ...:scratch
Da na ljevoj nozi
BERTOLINI , jel to nova varijata volana od goldonija?
IMmam u glavi seriju kada je stup volana bio okomito i cijeli mehanizam je podsječao na PE 18 ..nije to bilo bogznakaj :shock:
Kotači su bacali blato i vodu na koljena , skućeni prostor -ergonomija u banani .
Ali ovdje se ljepo vidi kaj je stroj sa 15 colericama ...
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Zar je goldoni radio ovakvi poklopc mjenjača ?

To je poklopac bez okretnih ručki pogledaj uputstvo koje sam stavio za SS-a na temi meh.radionica Bertolini i njegove gluposti na strani Stegole girevoli Tav.5 pod rednim brojem 1.
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
371
Da na ljevoj nozi
BERTOLINI , jel to nova varijata volana od goldonija?
IMmam u glavi seriju kada je stup volana bio okomito i cijeli mehanizam je podsječao na PE 18 ..nije to bilo bogznakaj :shock:
Kotači su bacali blato i vodu na koljena , skućeni prostor -ergonomija u banani .
Ali ovdje se ljepo vidi kaj je stroj sa 15 colericama ...

Da ima ih nekoliko do 1980e su bile ova i ona sa dva žubčanika i duplim zglobom i dio kardana u cijevi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
čemu služe ova dva kardančića(kronera) što su mi došli uz MTK?



dali ovaj spoj naznačen na slici mora biti čvrst.mislim dali vijci na ova dva flanša moraju biti stegnuti do kraja.ja sam čistio i vidio sam da veza nije čvrsta. jel to tako mora biti ili da stegnem do kraja?



dali se ovaj dio može iskoristiti pri gradnji malčera.kao prihvat za mtk i veza za kardan malčera?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ova kosa može na mundial i na specijal .
Kad ide na specijal onda koristiš dio koji je ljevo na prvoj slici .
A kad ide na mundijal onda taj dio ne koristiš i skineš s druge slike tamnozeleni dio ljevo od utega , drže ga dva vijka ključ 19 .

Na prvoj slici desni komad nije od kose ..odnosno to je polovica ljevog

Ona dva vijka moraju biti labava tj. ne labava nego neka puškica unutra , uglavnom mora se okretati oko uzdužne osi kose jer greben kopira teren neovisno o kotačima .
Ovaj uteg si namjesti u položaj gdje ti najviše odgovara ovisno o nagibu terena na kojem radiš .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ova kosa može na mundial i na specijal .
Kad ide na specijal onda koristiš dio koji je ljevo na prvoj slici .
A kad ide na mundijal onda taj dio ne koristiš i skineš s druge slike tamnozeleni dio ljevo od utega , drže ga dva vijka tj. matice ključ 19 .

Na prvoj slici desni komad nije od kose ..odnosno to je polovica ljevog

Ona dva vijka moraju biti labava tj. ne labava nego neka puškica unutra , uglavnom mora se okretati oko uzdužne osi kose jer greben kopira teren neovisno o kotačima .
Ovaj uteg si namjesti u položaj gdje ti najviše odgovara ovisno o nagibu terena na kojem radiš .

svaka čast.pošto ide na specijala ovo za mundial neću ni pamtiti. bitno je da je sad ovo razjašnjeno.

jel to isto i sa frezom? mislim na ovaj nastavak?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
jel to isto i sa frezom? mislim na ovaj nastavak?
Freza (bi) trebala biti normalna , tj. samo za specijala ..u frezi mora biti samo ženski komad na prvoj slici ljevo ..to se teže uoći ali nek te ne brije jer kad probaš rukom on se malo klima pa često raja misli da je otišel ležaj .
Dakle iz freze i traktora viri muški komad koje se " premosti" ženskim komadom s prve slike ljevo .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Freza (bi) trebala biti normalna , tj. samo za specijala ..u frezi mora biti samo ženski komad na prvoj slici ljevo ..to se teže uoći ali nek te ne brije jer kad probaš rukom on se malo klima pa često raja misli da je otišel ležaj .
Dakle iz freze i traktora viri muški komad koje se " premosti" ženskim komadom s prve slike ljevo .

ahaaaa sad sve jasnije i jasnije biva.fala ti

a što se ovaj dio sa prve slike lijevo neda razdvojiti rukom?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a što se ovaj dio sa prve slike lijevo neda razdvojiti rukom?
Neda , da bi ga razdvojio moraš maknuti osigurač od žice ..e sad se više ne sjećam jel unutra vijak ili zatik ....isto tak ako želiš izvaditi taj dio iz freze bočno ima jedan gumeni čep kroz koji odviješ taj vijak i kaj je već unutra .
Osigurač od žice služi da se to ne odvije ili ispadne ....prokleti alkohol .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neda , da bi ga razdvojio moraš maknuti osigurač od žice ..e sad se više ne sjećam jel unutra vijak ili zatik ....isto tak ako želiš izvaditi taj dio iz freze bočno ima jedan gumeni čep kroz koji odviješ taj vijak i kaj je već unutra .
Osigurač od žice služi da se to ne odvije ili ispadne ....prokleti alkohol .

ok.idem po gemišt :partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Freza (bi) trebala biti normalna , tj. samo za specijala ..u frezi mora biti samo ženski komad na prvoj slici ljevo ..to se teže uoći ali nek te ne brije jer kad probaš rukom on se malo klima pa često raja misli da je otišel ležaj .
Dakle iz freze i traktora viri muški komad koje se " premosti" ženskim komadom s prve slike ljevo .

hm,kod mene viri iz freze ženski komad koji ide direktno na kardam na mtk...:scratch
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
hm,kod mene viri iz freze ženski komad koji ide direktno na kardam na mtk...:scratch
Več znamo da je kod tebe sve naopako ..sječam se da je tvoj specijal imal i 3brzine + rikvrc neraćunajući reduktor .
Pa me ovo nimalo ne ćudi .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam u posjedu nekoliko freza od Labinprogresa i nešto sam ih i vidio i sve imaju ženski prihvat na sebi.


sutra idem da zavirim svojoj frezi pod suknju pa ću poslikati.:rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja sam u posjedu nekoliko freza od Labinprogresa i nešto sam ih i vidio i sve imaju ženski prihvat na sebi.
To je tebi jer ti kronično nedostaje žensko pa u svemu vidiš potencijalnu priliku .
Ja ni nisam rekel da se priključi muški u muški ..mada i toga ima ..:rolfer:
A vas dvojica malo bolje pogledajte kaj imate doma a onda dođite meni soliti pamet .:finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Evo kako izgledaju prihvati za kardan na mojim frezama
I ,jel vidiš sada da sve tri imaju žensku spojnicu koje premošćuje od muškog na MTK do muškog na frezi?
Ako ne vidiš idi i slikaj još jedanput :rolfer:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
sutra idem da zavirim svojoj frezi pod suknju pa ću poslikati.:rolfer:

ženski dio vratila je uhvačen bočno sa jednim vijkom i na vratu kučišta od kardana mora biti rupa čak je zatvorena jednim čepom i kroz tu rupu vijak se odvida i ženski dio vratila se vadi van
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ženski dio vratila je uhvačen bočno sa jednim vijkom i na vratu kučišta od kardana mora biti rupa čak je zatvorena jednim čepom i kroz tu rupu vijak se odvida i ženski dio vratila se vadi van

ok.i to ću sutra da prostudiram.:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
ženski dio vratila je uhvačen bočno sa jednim vijkom i na vratu kučišta od kardana mora biti rupa čak je zatvorena jednim čepom i kroz tu rupu vijak se odvida i ženski dio vratila se vadi van

I ,jel vidiš sada da sve tri imaju žensku spojnicu koje premošćuje od muškog na MTK do muškog na frezi?
Ako ne vidiš idi i slikaj još jedanput :rolfer:

aonki8.jpg


znači,ovaj dio nije fiksni i može se vaditi,ja mislio da je on u komadu...:scratch
ajd,sad znam nešto novo...:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh