• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Mora biti elastičan, tako da mala zračnost na ripnama "glumi" kardanske zglobove.
Na Muta frezi nema toga, jer se pogon uključuje ozubljenom spojnicom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Mora biti elastičan, tako da mala zračnost na ripnama "glumi" kardanske zglobove.
Na Muta frezi nema toga, jer se pogon uključuje ozubljenom spojnicom.

baš sam gledao na svojoj,lagano se klima,ko babin zub.....
znači,taj dio ima ulogu nešto kao na traktoru kardan...:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo redom slike i pitanja,naime stigo mi držač i filter ulja ali kako da namontiram? u kojem pravcu? i kako da pričvrstim filter za držač? kako da začepim one dvije rupe na držaču sa strane?







kopčanje freze:

kako skopčati ovu frezu? nekontam kako to ide sa ovim kronerima i adapterima? ja mislim da je meni ovaj dio na frezi(međukomad) suvišan.Šta vi mislite?



 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
evo redom slike i pitanja,naime stigo mi držač i filter ulja ali kako da namontiram? u kojem pravcu? i kako da pričvrstim filter za držač? kako da začepim one dvije rupe na držaču sa strane?
Filter okreneš tako da ulje od pumpe ide ne roz centralnu rupu neko u ovu bliže brtvi .
Dakle kad skineš poklopac gdje ide filter vrti remenicu u smjeru rada MTK-a i prati kroz koju rupicu pumpa ulje ..mislim da je gornja , (nisam 100% siguran ) .Ta se rupica mora poklopiti s rupicom na nosaču filte i kanala koji dje spojen na rupu bliže brtvi filtra ( ne rupe u centru)
Ili gogalaj pa gleda na slikama .
Rupezačepi s čepovima ..to bi trebao biti navoj M8 A grupe .
Mogo si meni dati zaraditi koji kunu ja napravio dva a sada više nije gore jer je smetao alnaseru .
Koliko dođe sam nosač a koliko filter?



kopčanje freze:

kako skopčati ovu frezu? nekontam kako to ide sa ovim kronerima i adapterima? ja mislim da je meni ovaj dio na frezi(međukomad) suvišan.Šta vi mislite?
Da , ovo je freza za mundijala ..
Da bi je prikopčao tebaš skinuti s kose redukciju specijal/ mundijal i ubaciti te nastavke kao kaj si ih i posložio .
Sad je ustvari sve jasnije ljevi nastavak sa slike je za redukciju specijal / mundijal( koji je na kosi) a desni je za produžetak mundijal/ mundijal .
http://www7.pic-upload.de/22.03.11/npcpe1tuxfqc.jpg
produžetak mundijal/mundijel (koji je na frezi )je vjerojatno da bi ta skelamerija bila duža pa je MTK bolje izbalansiran jer je mundijal freza lakša .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Filter okreneš tako da ulje od pumpe ide ne roz centralnu rupu neko u ovu bliže brtvi .
Dakle kad skineš poklopac gdje ide filter vrti remenicu u smjeru rada MTK-a i prati kroz koju rupicu pumpa ulje ..mislim da je gornja , (nisam 100% siguran ) .Ta se rupica mora poklopiti s rupicom na nosaču filte i kanala koji dje spojen na rupu bliže brtvi filtra ( ne rupe u centru)
Ili gogalaj pa gleda na slikama .
Rupezačepi s čepovima ..to bi trebao biti navoj M8 A grupe .
Mogo si meni dati zaraditi koji kunu ja napravio dva a sada više nije gore jer je smetao alnaseru .
Koliko dođe sam nosač a koliko filter?





Da , ovo je freza za mundijala ..
Da bi je prikopčao tebaš skinuti s kose redukciju specijal/ mundijal i ubaciti te nastavke kao kaj si ih i posložio .
Sad je ustvari sve jasnije ljevi nastavak sa slike je za redukciju specijal / mundijal( koji je na kosi) a desni je za produžetak mundijal/ mundijal .
http://www7.pic-upload.de/22.03.11/npcpe1tuxfqc.jpg
produžetak mundijal/mundijel (koji je na frezi )je vjerojatno da bi ta skelamerija bila duža pa je MTK bolje izbalansiran jer je mundijal freza lakša .



nosač 15 eura,filter 6 eura. i dalje neznam kako pričvrstiti filter za držač sa rupama u centru?sa navojnom šipkom ili?
a freza je od mundijala??????? a ja sam ovdje na forumu lipo pito pašu li strojevi međusobno,reče mi neko da pašu sad ja pušim malko foru ali nema veze skinut ću onaj hepek sa kose pa ću to sutra iskemijati...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
nosač 15 eura,filter 6 eura. i dalje neznam kako pričvrstiti filter za držač sa rupama u centru?sa navojnom šipkom ili?
a freza je od mundijala??????? a ja sam ovdje na forumu lipo pito pašu li strojevi međusobno,reče mi neko da pašu sad ja pušim malko foru ali nema veze skinut ću onaj hepek sa kose pa ću to sutra iskemijati...
Trebaš neki nipel , navoja kakvi je u filtru i na nosaču filtra .
http://www.kudalak.com/images/501.png
Jbg dali su ti pola djelova ..je*eš takvog trgovca kad ti nije ponudio sve kaj trebaš ..Kao da ti trebaš znati da se svaki dio prodaje odvojeno .
Propazi na te rupice , provjeri da li se poklapaju , kontaš?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Trebaš neki nipel , navoja kakvi je u filtru i na nosaču filtra .
Jbg dali su ti pola djelova ..je*eš takvog trgovca kad ti nije ponutio sve kaj trebaš ..Kao da ti trebaš znati da se svaki dio prodaje odvojeno .
Propazi na te rupice , provjeri da li se poklapaju , kontaš?

sutra ću probati sa komadom navojne šipke ili sa nekim šerafom.kad se zavrne do kraja vidim da ipak ulje može i tim putem"komunicirati" sa filterom.

rupice se poklapaju,čak i mislim da je moguća montaža samo u jednom smjeru.
Jebiga na držaču je "L" lombardini simbol a kutija je iz italije.Koće znati šta sve fali.Ali mislim da se tu stavljaju oni šerafi koji su sad na pločici koja se skida kada se držač montira.

mislim da ovakav nipl nebi imao mjesta http://www.kudalak.com/images/501.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Mora biti neki nipel ..možda s niskom dijelom otvora za ključ ...i ispod brtva neka .
To tako nalaže logika .
Navoj je (ako imamo isti filter) 14 x 1.5 i sumnjam da imaš takvu navojnu šipku , osim da napraviš od nekog vijka .
Sad jurim u grad , budem poslje potražio po prirućnicima , sigurno postoji nipel .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Da , ovo je freza za mundijala ..
Da bi je prikopčao tebaš skinuti s kose redukciju specijal/ mundijal i ubaciti te nastavke kao kaj si ih i posložio .
Sad je ustvari sve jasnije ljevi nastavak sa slike je za redukciju specijal / mundijal( koji je na kosi) a desni je za produžetak mundijal/ mundijal .
http://www7.pic-upload.de/22.03.11/npcpe1tuxfqc.jpg
produžetak mundijal/mundijel (koji je na frezi )je vjerojatno da bi ta skelamerija bila duža pa je MTK bolje izbalansiran jer je mundijal freza lakša .

jesu li onda isti noževi za frezu od mondijala kao i kod specijala...:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Mora biti neki nipel ..možda s niskom dijelom otvora za ključ ...i ispod brtva neka .
To tako nalaže logika .
Navoj je (ako imamo isti filter) 14 x 1.5 i sumnjam da imaš takvu navojnu šipku , osim da napraviš od nekog vijka .
Sad jurim u grad , budem poslje potražio po prirućnicima , sigurno postoji nipel .

u pravu si,jutros sam krenuo kod tokara da mi to odradi pa sam ipak prvo navratio u traktorsku kod nas malu radnjicu da vidim imaju li šta i zamisli ko bi reko čuda da se dese,imaju baš onaj nipl koji si ti naveo sa fotkom.idem sad dalje da radim i da to sve sastavim pa se čujemo u toku dana.

@mtd sajlu kvačila sam razradio,sad je ko hidraulični :rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
u pravu si,jutros sam krenuo kod tokara da mi to odradi pa sam ipak prvo navratio u traktorsku kod nas malu radnjicu da vidim imaju li šta i zamisli ko bi reko čuda da se dese,imaju baš onaj nipl koji si ti naveo sa fotkom.idem sad dalje da radim i da to sve sastavim pa se čujemo u toku dana.

@mtd sajlu kvačila sam razradio,sad je ko hidraulični :rolfer:
Ja sam uvjek u pravu , ali nisam bahat ma kakvu sliku radio moj pisani govor .
Zadovoljštinu mogu namiriti s janjetinom ili prasetinom :mrgreen:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja sam uvjek u pravu , ali nisam bahat ma kakvu sliku radio moj pisani govor .
Zadovoljštinu mogu namiriti s janjetinom ili prasetinom :mrgreen:

u pravu si i opet ti velim u pravu si. kad se nađemo janjetina je od mene a za piće netreba brinuti.

nego evo šta mene brine: danas sam jedva stavio filter i držač za ulje jer nisam imao dichtunga koji dođe između pa sam od klingerita pravio novi.

sve ok.postavio,stavio loctite na dichtung ne curi.radi ko doksa.
odem skopčam frezu kako si ti puknuti reko i sve paše jedan na jedan.ali vidi ti vraga vrti se freza kontra.dižem video pa kad se završi vidjećete. i još nešto me brine.kad šaltam brzine boli mtk qrac što ja držim ili pustim kvačilo onto radi kao da je autmomatik.u čemu je fora? lamela? kuplung? nemam pojma šta sad da radim???

 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
jel ti krči kad mjenjaš brzine,da nisi premalo našpanao sajlu pa ti lamela ne odvaja do kraja.... :scratch
kolega,manje žuje i sve bu šljakalo...:lol:
kaj ne možeš spojiti frezu bez onoga srednjega međukomada....?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel ti krči kad mjenjaš brzine,da nisi premalo našpanao sajlu pa ti lamela ne odvaja do kraja.... :scratch

krči.španao sam sajlu dobro,može još ali neznam jeli to dobro???

znaš onu ručicu što je meni falila?sad nema tvoje slike da pokažem.ona kod mene nema nikakve funkcije.kad je pomjerim ništa se nedešava????

kakva je u tebe freza?kako kod tebe to ide? zašto kod mene vrti u nazad?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel ti krči kad mjenjaš brzine,da nisi premalo našpanao sajlu pa ti lamela ne odvaja do kraja.... :scratch
kolega,manje žuje i sve bu šljakalo...:lol:
kaj ne možeš spojiti frezu bez onoga srednjega međukomada....?

valjda mogu spojiti bez među komada,nemam pojma ja sve stavio šta je bilo na raspolaganju.žuja došla na kraju počeo mi film pucati pa reko da to malo smirim.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
krči.španao sam sajlu dobro,može još ali neznam jeli to dobro???

znaš onu ručicu što je meni falila?sad nema tvoje slike da pokažem.ona kod mene nema nikakve funkcije.kad je pomjerim ništa se nedešava????

kakva je u tebe freza?kako kod tebe to ide? zašto kod mene vrti u nazad?

ona ručica bi trebala biti od špere,ako me pamćenje ne vara....
jesi probao španati na onom vijku na ručki kvačila....ja sam ga znao popustiti do kraja,dolje pritegnuti ručno koliko mogu i onda španam po potrebi na vijku..
ja svoju frezu kopčam direktno....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ona ručica bi trebala biti od špere,ako me pamćenje ne vara....
jesi probao španati na onom vijku na ručki kvačila....ja sam ga znao popustiti do kraja,dolje pritegnuti ručno koliko mogu i onda španam po potrebi na vijku..
ja svoju frezu kopčam direktno....

što se kvačila tiče sutzra sve rastavljam do lamele. a jel se tvoja freza vrti kontra kotačima?
 

Najnoviji postovi

Na vrh