• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to bi mogao biti razlog jer nemoguće je da je propblem na MTK pošto je vozio prikolicu bez problema sa uključenim 4x4 pogonom.
rastaviću i to danas.


zvao sam Labin i entradu servis.kažu mi da je nemoguće nešto na kopačici okrenuti da bi radila na ss pošto je ona za mondiala napravljena i mondial ima taj inverter koji to omogućuje.

koliko ovdje ima istine?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
jel se i na mondijalu kardan okreće u lijevu stranu kao i na specijalu,možda je tu kvaka...:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,932
jel se i na mondijalu kardan okreće u lijevu stranu kao i na specijalu,možda je tu kvaka...:scratch
Ne, okreće se na desnu stranu (gledano u kardan). Ima samo jedan par zupčanika između motora i kardana.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
možda je u tome caka kaj se na specijalu okreće ulijevo,gledano u kardan...:scratch.....znači kontra od mondijala..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zvao sam danas entradu,labin progres i ITC Zenica i svi mi rekoše da sam kupio pogrešnu frezu te da nema mogućnosti da se tu šta prepravi.kao što sam gore u postu već naveo.

a meni kao i obično vrag nije dao mira pa sam se fatio posla i sve rastavio.sve ama baš sve na frezi sa rastavio do posljednjeg šerafa. ovim javno izjavljujem da gospoda iz gore navedenih firmi nije u toku te da je prilagodba moguća uz malo truda.za stručnu osobu posao oko pola sata za mene 4 sata,ali sada bi i ja to odradio za pola sata jer znam kako šta ide.bez muke nema nauke.
naime,kada se otvori kućište getribice na frezi(prije ispustiti skupocjeno ulje i paziti da ne padne nešto od ulja na zemlju zbog radi ekologije,al serem sad znam) jednostavno prebaciti osovinicu sa zupčanikom na drugo stranu,vratiti lopatice na svoje mjesto i freza iliti kopačica od mundijala radi i na super specijalu kao doksa,sve se vrti kako treba i nema frke.

pored toga sam skinuo motor da vidim šta mi je sad kvačilom i nisam ništa vidno ustanovio.malo očistio vratilo kvačila,potisni ležaj.potisnu ploču,vratio sve na svije mjesto i radi,radi bogami.
ali prije svega toga sam otišao lokalnom majstoru za IMT i MTK te ga zamolio da pođe samnom i vidi šta je u kvaru,što bi mu naravno platio,one meni velio da neće da sjeda sa svakim u auto i da ionako nemože ništa naplatiti jer narod neplaća.ja velim da nisam narod i da usluge plaćam i zamolim ga da mi pomogne jer moram raditi u bašči, a on na to upali fleksu i poče sjeći nešto na nekoj muti.ja se okrenem i kući,nakon toga obavim sve ovo što sam gore naveo i sad COOL pijem svoju ŽUJU i mezim svoj ŠPEK i nemate pojma dečki kako mi je godra što sam danas uspio da ovo sve odradim.A lokalni majastor može i dalje fleksati i umrijeću ali njemu na vrata neidem.

nakon što sam to sve uradio izfrezam bašču.kad ide komšija i veli da mi je mtk bučan i da bi bilo bolje da sam kupio Labina a ne imt-a. nisam na to ništa reko jer mislim da bi to bilo zadnje što bi on ikada reko u mojoj avliji.al osto sam COOL jer znam da čovjek nema pojma ko ni ja do danas. :partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
nakon što sam to sve uradio izfrezam bašču.kad ide komšija i veli da mi je mtk bučan i da bi bilo bolje da sam kupio Labina a ne imt-a. nisam na to ništa reko jer mislim da bi to bilo zadnje što bi on ikada reko u mojoj avliji.al osto sam COOL jer znam da čovjek nema pojma ko ni ja do danas.
a dobar ti je komšija...:lol:

nema ništa dok se ne zasuču rukavi....glavno da je osposobljena za rad...:drinkers:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a dobar ti je komšija...:lol:

nema ništa dok se ne zasuču rukavi....glavno da je osposobljena za rad...:drinkers:

jest.kada budem imo snage postaviću i slike sređivanja stroja.za sad prikolica mora da čeka jer nema se vrimena
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a jesi skontao ono brza freza , ler ...spora , ler ..sinhronizirano?


neš vjerovati ali jesam,ide to meni brzo u praksi a li teorija mi je slaba strana zato sam imo iz prakse 5 a kontrolni tri
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
morat ćes imati šalabahter sa brzinama..:lol:

to ću ja sebi ugravirati na onim limićem pored poluga.

a gdje nestade ona tvoja slika sa objašnjennjem koju si postao?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
nemam pojma,u zadnje vrijeme nestaju postovi bez objašnjenja,jel to možda opet djelo tajanstvenog moderatora...:scratch
ako treba napišem ti ponovo...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nemam pojma,u zadnje vrijeme nestaju postovi bez objašnjenja,jel to možda opet djelo tajanstvenog moderatora...:scratch
ako treba napišem ti ponovo...

post ima ali slike nema.mislim da si slao preko tinypic ili tako nešto...

treba pošalji ponovo pa da je spremim kod mene na HD
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,932
Prijatelju, ja ti ipak savjetujem da pronađeš originalnu frezu, a ovu da nakon toga prodaš (naravno, bez okretanja zupčanika :finga:).
Tome je nekoliko razloga ( a mislim da će se i kolega Puknuti složiti samnom):
- jači prijenos, prikladniji za tvoj MTK
- Redukcija prilagođema SS-u
- 6 noževa po flanđi, koji pod malo drugačijim kutem ulaze u zemlju.
- osovina freze se sporije vrti
- produživanje osovine flanđama i vijcima, a ne onim štiftovima. Ovo može biti i nedostatak, ako često trebaš uziti i širiti frezu (onda si ostavi i ovu malu, na uže podešenu)
- Osovina freze je kruta i ne klima se kao na ovoj, te jednako duboko ide i na sredini i na krajevima.

Drago mi je da si riješil problem.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
Prijatelju, ja ti ipak savjetujem da pronađeš originalnu frezu, a ovu da nakon toga prodaš (naravno, bez okretanja zupčanika :finga:).
Tome je nekoliko razloga ( a mislim da će se i kolega Puknuti složiti samnom):
- jači prijenos, prikladniji za tvoj MTK
- Redukcija prilagođema SS-u
- 6 noževa po flanđi, koji pod malo drugačijim kutem ulaze u zemlju.
- osovina freze se sporije vrti
- produživanje osovine flanđama i vijcima, a ne onim štiftovima. Ovo može biti i nedostatak, ako često trebaš uziti i širiti frezu (onda si ostavi i ovu malu, na uže podešenu)
- Osovina freze je kruta i ne klima se kao na ovoj, te jednako duboko ide i na sredini i na krajevima.

Drago mi je da si riješil problem.

jesi siguran,kako onda moja ima 4 noža po flandži...:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Prijatelju, ja ti ipak savjetujem da pronađeš originalnu frezu, a ovu da nakon toga prodaš (naravno, bez okretanja zupčanika :finga:).
Tome je nekoliko razloga ( a mislim da će se i kolega Puknuti složiti samnom):
- jači prijenos, prikladniji za tvoj MTK
- Redukcija prilagođema SS-u
- 6 noževa po flanđi, koji pod malo drugačijim kutem ulaze u zemlju.
- osovina freze se sporije vrti
- produživanje osovine flanđama i vijcima, a ne onim štiftovima. Ovo može biti i nedostatak, ako često trebaš uziti i širiti frezu (onda si ostavi i ovu malu, na uže podešenu)
- Osovina freze je kruta i ne klima se kao na ovoj, te jednako duboko ide i na sredini i na krajevima.

Drago mi je da si riješil problem.

hvala na savjetu.to imam namjeru ali će potrajati jer takvih strojeva kod nas ima jako malo.ima novih ali mi se sada nedaje novac za to.mislim da će ova za moje potrebe biti dovoljna za sada.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
spusti štitnik niže , cilj frezanja je da freza tj. da zemlju izudara kaj o štitnik , kaj okolo a ne da baca zemlju pod noge
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,665
dobro ti veli puknuti,freza mora ići dublje u zemlju....
ja sam znao skinuti onaj plužić ispod da mi ide dublje u tvrđoj zemlji..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,046
danas sam vidio u oglasima čovjek traži 600 kn za plug za vadit krumpir odlučio sam kupit jel to puno za plug ili da potvrdim kupnju
 

Najnoviji postovi

Na vrh