• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Bočno se zakreće na vertikalnom bolcnu, a nagiba se ovim šarafom.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
e to zj :drink:....i na tom bolcnu je stalno slobodan,tj moze se zakretat kad radiš s mtk ili ima kakve blokade???
ovo kužim za nagib upuštanja u zemlju na šarafu..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Imaš ova dva dugačka šarafa. Na njima odrediš koliko želiš bočnog klimanja.
Kak lanci na zadnjim polugama traktora.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Možeš to tako napravit,ali ti je jednostavnije napravit da ga kopčaš direktno na frezu u onu rupu gdje dolazi transportni kotač,tako u jednom potezu frezaš i radiš kanale :icon_pidu:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
On planira koristiti razgrtač od Mio i on bi mogao na frezu.
Ali je jednostavnije na mtk bez ovog priključka za plug.
Samo napraviti prihvat da se može štelati po visini a za nagib napred - nazad on ima na sebi, za rotaciju lijevo - desno ne treba (to je za plug).

Znači priključak sličan kao na Miu (najjednostavnije).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Imam goldoni 140 sa elektropokretačem.
Da li bi baterija od skutera (12 ah -12v) bila dovoljna za pokretanje ss-a

Mislim da ništa od toga,ja sam jedva kosilicu upalio na njega
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
On planira koristiti razgrtač od Mio i on bi mogao na frezu.
Ali je jednostavnije na mtk bez ovog priključka za plug.
Samo napraviti prihvat da se može štelati po visini a za nagib napred - nazad on ima na sebi, za rotaciju lijevo - desno ne treba (to je za plug).

Znači priključak sličan kao na Miu (najjednostavnije).

Super brgud,to sam i napisao u par prethodnih postova kak bi napravio,znači nosač za razgrtač može biti fiksni,jedino štelanje visine.
Na miu je tak samo dubina štelanja...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
pogledaj plug na stranici prije pa buš vidio na nemre
Vidio sam plug i imam isti takav i spojio sam na labinca iza freze i radi ko zmaj
Jedino što je različito što je kod mene labinac ss :(wait):
I bilo je dosta jednostavno za preuredit
Doduše meni to ne treba puno :icon_winkle:
Tako da ga mogu koristit na mio i na labinca
 

superspecial

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
45
Postovana ekipa...zbog novo nastalih potreba,moram da prodajem svog labinca.
Znaci 14 ks.jelte...

e sad koja je danas realna cijena za stroj koji bez pretjerivanja kao nov?
Stvarno je malo radio iako je star....
Kosu sam prodao vec odvojeno ostala mi znaci ona prikolica za koju smo ustvrdili da nije org. ali je kardanska i motok.
Za koliko da ga stavim u oglasnik??
 

LabinProgres

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
21
Koji je broj obrtaja kardana kod labina mondijala i šta mislite da li bi mogao pogoniti krunjač za kukuruz koji inače ide preko traktora i kardana??
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Mislim da na izlazu nema baš dovoljno snage za to, a i ako ima sve je na granici. Jesi li razmišljao da nabaciš neki elektromotor, na duže staze je mnogo jeftinije i efikasnije rješenje.
 

LabinProgres

Novi član
Tu od
8 Velj 2017
Poruka
21
Pa na njemu se mogu iskopčati točkovi i onda mu kardan ide preko brzini i u trećoj brzini je brz prilično. Pa nekako mi se čini da je izdržljivije bez struje na kardan.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Kardan ima 790 o/min@3600 o/min motora. Motor tu daje oko 7ks/5kW.

Pri 2500 o/min motora taj kardan se vrti ~540 o/min, a motor daje oko 3,5kW/4,8ks.

Dakle, krunjač bi trebal iti bez brige, direktno preko traktorskog kardana. Pri tome ne treba isključivati kotače, jer je kardan nezavisan od njih.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Evo ja bi trebal pomoć,imam labina modiala juniora benz i trenutno imam samo frezu..
dobil sam jedan razgrtač plug(jamičar) ali je od honde..
ovakav:
http://www.njuskalo.hr/image-bigger...anje-razgrtac-mio-standard-slika-79091095.jpg

E sad je pitanje,ja bi ga pripasal sebi na mtk i to sam zamislil ovak:
tamo di prihvat za frezu,dva šarafa bi stavil ploču 1cm,produljenje sa okruglim cijevi(vodoravno) i onda okomita kockasta cjev u koju bi išel nosač pluga+matica navarena na kockasti nosač sa m12 šarafom za štelanje visine.

ono kaj mene muči je dali bi trebal u okrugloj cijevi stavit cijev u cijev radi zakretanja ljevo-desno tj da nije fiksi?
neznam kak je na orginalu?


Evo ovako sam ja to odradio, doduše za mutu ali to je otprilike to:

2w2hjph.jpg
 

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Potreban mi je novi mjerač ulja u getribiti za Labinprogres 8ks. Da li netko zna gdje se to može nabaviti i po kojoj cijeni?
 

Najnoviji postovi

Na vrh