• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
A da nije kojim slučajem situacija da ako je uključen kardan u 1 ili 2 (za pogon prikolice) nemoguće ubaciti u brzinu na glavnom izborniku ?:icon_scratch:
Kod mog kultivatora je moguće ubaciti u bilo koju brzinu sa uključenim kardanom 1 (sporije kretanje napred) ili 2 (brže kretanje napred) i ako se desi u takvim uslovima da pokrene mašinu, ode menjač ili kardan........ i zato OPREZ!
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Pozdrav, neznan stavit slike!, danas sam stavio velike kotače naprijed tako da su nazad i ispred iste, pročitao ovo gore što ste napisali i sad radi perfektno, išao sam u šumu po drva probao sve kvatro diferencijali sve kako ste napisali i sve radi perfektno, čovjek je popravio mjenjač rekao sam mu da stavi sve original Goldoni i sad sam zvao vulkanizera da naruči nove gume prednje velike, one su bile onako potrošene zadnje su ko nove i te male prednje isto ko nove, ti prednji veliki imaju i neke zelene umetke pa je širi. Jedino je spor za popizdit i u toj drugoj brzoj.
Sad me interesira oranje, dobio sam s njim novi plug, koje kotače da stavim za to, velike ili male i dali da stavim te umetke da bude širi? Gume su 415 kn je to ok cijena? Več sam naručio Al me interesira
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
ja tražim male kotače za labina malog, može i zamjena za moje velike imaju i utege
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Normalno, a kome da pošaljem? Neznan dal imam u mobu slika Al sutra ču poslikat sve, di da pošaljem?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Za oranje mnogi stavljaju veće,ali ja sam par puta orao sa manjima i išlo je solidno,a za proširivače ocijeni i sam,ali oranje ide najbolje kad je plug postavljen u centru ili za jednu rupu lijevo ili desno jer ti inače mtk vuče u stranu
Za frezanje obavezno male,vjerojatno za vožnju nisi odabrao najbržu brzinu jer je solidno brz u 4 brzini,ali sa praznim možeš i brže tako da mjenjač na mtk staviš u ler obadvije ručice,a onu od kardana staviš u brzi kardan,tada će ti radit samo zadnji kraj
To koristi sa određenim oprezom jer je to dosta brzo ili pričekaj da uloviš malo prakse prije:icon_scratch:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Najprije se malo spraksiraj za vožnju sa glavnim izbornikom brzina, znači da poloviš sve četiri brzine (kako koja ide i što može u kojoj brzini).

Tek kad stekneš dobru rutinu i praksu onda dalje.:icon_cool:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo su slike stroja od forumaša karamba

.........
 

Prilozi

  • indeex.jpg
    indeex.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 64
  • inasdex.jpg
    inasdex.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 71
  • indefx.jpg
    indefx.jpg
    67.6 KB · Pregleda: 64
  • index.jpg
    index.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 67
  • indgex.jpg
    indgex.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 64
  • indgsfex.jpg
    indgsfex.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 63
  • indqwex.jpg
    indqwex.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 61
  • indsex.jpg
    indsex.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 61
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
............

..........
 

Prilozi

  • ingdex.jpg
    ingdex.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 43
  • inhdex.jpg
    inhdex.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 46
  • inqdex.jpg
    inqdex.jpg
    43 KB · Pregleda: 47
  • inqwdex.jpg
    inqwdex.jpg
    72.7 KB · Pregleda: 51
  • inwdex.jpg
    inwdex.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 47
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
,jer će ti se desit u zavoju da ti prikolica gura mtk i izletit ćeš iz zavoja,zato PAMET U GLAVU :icon_axe:
Kako to misliš,meni jedino gura kad je pogon 4x4.
Kod mog kultivatora je moguće ubaciti u bilo koju brzinu sa uključenim kardanom 1 (sporije kretanje napred) ili 2 (brže kretanje napred) i ako se desi u takvim uslovima da pokrene mašinu, ode menjač ili kardan........ i zato OPREZ!
Bome kod mene je to nemoguća misija.
Pozdrav, neznan stavit slike!,

A jesi pročitao upute za ubacivanje slika http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=28825
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Pa lijepo,ako ti je mtk u leru,a prikolica ti se goni preko brzog kardana ispada ti ko da voziš ladu sa zadnjim pogonom:mur: :mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vožnjom "pod frezom" , kak se to kod mene žargonski naziva , preticao sam sve ..imt-je ..533, 539 , univerzale , ursusre , e da ursusa raznih boja ..zetore , bicikliste , štoreje , pješake ..najviše je bil posramljen tigrone , uz brijeg ..sa petnest colnim gumama ..jurilo se po makadamu , asfaltu , polju ..uz brijeg , niz brijeg ..Od sve te jurnjave nisam pobjegao od nikog , ali sam dojurio ravno do generalke .
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Haha taj tigrone namjerno naglašen, ali meni freza i ac idu isto kada ih navijem do kraja...gledo sam preko gps brzinu i preko 32 ne ide na svu silu
Inače ja mtk koristim samo po šumi a po cesti uvijek vozim na frezu jer je prazna, njene original brzine su spore za umrijet i do sada nije bilo nikakvih problema, niti opasnih situacija ne vidim razloga za plašit ljude, ako sta treba kolegi sa otoka ja se lako zaletim do njega i sve mu objasnim samo neka se javi, par dana me nije bilo inače bi se i ranije javio
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Brzine su savim primjerene za taj mtk, kad uzmemo u obzir upravljivost (ručke za skretanje) i freni (pogotovo papučica, sklizne ti noga, dok si rekao sex).

Kad je u varijanti sa namortiranim volanom, onda je situacija puno bolja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
spomenuo sam tigone jer je to od susjeda ,generacija smo , zapravo godinu stariji ..mlado ludo s gasom uvjek do poda ..ali ga je SS posramio ,a njemu sjebo ego i taštinu i to uz brijeg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Krumpironja
Nitko nikoga ne plaši nego samo upozoravamo na ono što se može desit,s obzirom da je to čovjek tek kupio,kad jednom vragu pogleda pod rep znat će sam što smije, a što ne

Moj je susjed isto tako kupio labinca i čuo je za vožnju pod frezom i skoro ga je života stajala
Ubacio je u frezu i kad je pustio kvačilo ručke su mu se isčupale iz ruku mtk je skrenuo u desno i do kvačila nije mogao a s desne strane provalija 20 m kaže da ga je u zadnji čas uspio zaustavit i sjeo kraj njega dok mu se noge nisu prestale trest i kaže nikad više
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Puknuti je stavio slike na stranicu prije, na prvom postu slika4 dali je to cirkular i ako je dal je to neki ručni rad ili original i ima di u temi kako se to spaja, i u drugom postu slika 3 dali to ima veze s traktorima? To sam sve dobio s njim Al ko da tom cirkularu fale dijelovi ako uopče je cirkular

Na YouTube vidim imaju neke dodatke pa ima 4x4 pogon dal se može na normalnu prikolicu nekako zakači plug, ovi bez 4 kotača su svi na nekoj rahloj zemlji bez trave, ima onv snage Al klizi logika mi govori da bi možda željezne kotači trebali bolje prprijanjat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
O imaš tu svašta, mtk je skupio malo prašine (ali ništa zato, bolje nego ruzine). Orati bi mogao kad budu zadovoljavajući uslovi (bla, bla, bla...). Ono je valjda neka verzija cirkulara (u nastajanju, fale djelovi), samo izrada.
 

Najnoviji postovi

Na vrh