• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Probao orat, neide nikako nikako, klizi skupljaju se čepovi trave, u čemu je problem, Dal je mokra zemlja dal moram kupit željezne kotače, u čemu je problem?
Naravno da ti je mokra zemlja ako ti se štopa i klizi. Pričekaj koji dan pa probaj opet. Ja ti za oranje upoće ne koristim želj. kotače već na gume radije stavim lance od auta.
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Ok, sačekat ču prvu buru izbrusit plug pa probat opet, ovo za lance nisam nikad čuo a odlična ideja
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Probaj s njima,puno mi bolje i jeftinije od željeznih kotača.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Kad je mokro i tv koji ima4x4 se muči,a kamoli 2x2,ko što je kolega rekao, nema oranja sa ruzinim plugom,uzmi kutnu brusilicu,fini brusni papir i lijepo izgladi plug,pričekaj buru,ali treba i plug lijepo naštimat inače ništa od oranja,nije to kao freza pa da radi samo tako
I veliki traktori sa loše naštimanim plugom nemogu orat :^):
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Napravio sam jednu brazdu, čini mi se ok ko da je neko to več uštimao nisam nikad orao niti gledao kako se to radi Al čini mi se ok, mislio sam čelične Četkuu stavit na brusilicu i s tim proč plug? Dal je recimo yanmar mali 4x4 puno bolji od tog Goldoni ili nije to baš nebo i zemlja? Ne bavim se zemljom ni ne planiram jer nema tu love Al oduvijek sam htio imati traktorčić malo vrta domače pomidore krompir i to Al htio bi da to bude gušt a ne robija, če moč taj Goldoni s plugom za krompirp vaditi ili če i tu mi živce kidat?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
To "malo" vrta je velika nepoznanica :icon_razz:
Ako je taj vrt takav da mali traktorić nemože do njega,tj kako vi imate suhozide ako ga je problem okrenut onda je goldoni bolji izbor i obrnuto,kod mene je goldoni pomoćni stroj za frezanje
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
2000 m2 zemljište kažu stariji da je taj dio kvalitetna zemlja i da ima vlage, rose ljeti a nabavio sam kanistar 5000 lit i jedan od 1000, stavio bi kapaljke i da ljeti nemam brige s vrtom jer radim u turizmu, imam tamo i košnice
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Karamba,ovako ti izgleda oranje kod mene s Labincem.Kad se plug dobro uštela ide ko podmazano.







 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Napravio sam jednu brazdu, čini mi se ok ko da je neko to več uštimao nisam nikad orao niti gledao kako se to radi Al čini mi se ok, mislio sam čelične Četkuu stavit na brusilicu i s tim proč plug? Dal je recimo yanmar mali 4x4 puno bolji od tog Goldoni ili nije to baš nebo i zemlja? Ne bavim se zemljom ni ne planiram jer nema tu love Al oduvijek sam htio imati traktorčić malo vrta domače pomidore krompir i to Al htio bi da to bude gušt a ne robija, če moč taj Goldoni s plugom za krompirp vaditi ili če i tu mi živce kidat?
moj susjed je s njim radio sve osim oranja ..a imao je uglavnom 3 krave ,svinja za sebe i prodat 1-2 komada , kokoši , vinograd ...i 4-5 gladnih usta u kuči peč na drva ..itd

ako imaš mogučnosti ostavi taj plug da ga pojede hrđa i plati oranje ...a za ostalo imaš pošten stroj.nije da ne može orat ali nije ni to oranje
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Možda ti je kolega puknuti dao super savjet,ako je super povoljna zemlja još na nešto liči,ali da je oranje lako nije,ipak je to posao za pogon na 4 kotača
Oranje s labincem još izgleda dobro dok ne vidiš oranje na 4 kotača
 

Karamba

Novi član
Tu od
22 Sij 2018
Poruka
18
Mtd 001, ovo kod tebe izgleda odlično,Milina za vidit ali samo i nemaš ništa korova i trave kod mene to izgleda katastrofa!
,,
Platio bi oranje Al nemaš kome, lani sam rekao čovjeku u jesen a došao u je u prolječe drugih nema to je problem
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,106
Ako imaš dosta trave ona će ti se nabirat na plug a i pod kotačima će ti stvarat sklisku podlogu,najbolje ti je flaksericu u ruke i ogoli do zemlje inače ćeš plakat kraj pluga :icon_pai:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
Oranje s labincem još izgleda dobro dok ne vidiš oranje na 4 kotača
Sve ovisi kakvu zemlju imaš,a ni neka oranja s 4 kotača izgledaju ko da su veprovi orali tako da ti to baš i nije mjerilo. Ako se dobro podesi plug onda ide dosta dobro i ne patiš se. Sve to dođe s praksom.
Mtd 001, ovo kod tebe izgleda odlično,Milina za vidit ali samo i nemaš ništa korova i trave kod mene to izgleda katastrofa!
,,
Platio bi oranje Al nemaš kome, lani sam rekao čovjeku u jesen a došao u je u prolječe drugih nema to je problem

Naravno da nema oranja kad se obrađuje svake godine. Ako nije dugo orano bolje da ti netko prvi puta izore traktorom jer bude muka i za tebe i stroj.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Javio sam se u vezi problema s labinom-8ks, la300
iskakanje iz brzine i hrzanje kod saltanja...
Po preporuci forumasa odvezen na servis...
Promjenjeno-sinhron 1. brzine, neki lezajevi na kvacilu, dihtung
I evo danas frezanje-prvih 20m2 ok i eno ga opet hrze kod saltanja...jedino sto ne iskace iz 1. brzine vise....
Laksi sam za malo manje od 900kn...
U ponedjeljak ponovno na servis...:fiery:

Evo jucer upalim svoga labina i trebao sam nesto sitno prevesti prikolicom i hocu prebaciti u rikverc-nece, kad skuzim, ostala mi upaljena freza, iskljucim frezu -ide u rikverc...
ne kuzim sta opet mu ne stima...
Napomena-freza nije bila prikopcana...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ako je princip kao i na velikom labinu onda je sve uredu, imas blokadu da ne mozes ubaciti u rikverc kad je ukljucen kardan
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Evo jucer upalim svoga labina i trebao sam nesto sitno prevesti prikolicom i hocu prebaciti u rikverc-nece, kad skuzim, ostala mi upaljena freza, iskljucim frezu -ide u rikverc...
ne kuzim sta opet mu ne stima...
Napomena-freza nije bila prikopcana...

Šta ne štima?

Pa taj mehanizam je spasio puno života i super je što ga ima. Svaki malo noviji mtk ga ima i to je super.
 

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Pozdrav svima, i ja kao i drugi umesto na šoljicu kafe, dođoh po šoljicu pomoći ako nije problem.
Imam Labinca SS kome je predhodni vlasnik zavario volan jer je koristio samo bočnu kosu. Tako mi reče dekica i ja poverovah, ali......
Ja prošle godine nabavio čeonu, obrusio var, okrenuo ceo volan i kosio. Ali kad sam obrusio taj var u volanu ima neki sklop koji sigurno nije u pravilnoj funkciji jer sam dobio dosta lufta, pa me interesuje ima li neko teh.crtež ili katalog tog sklopa sa delovima koji su unutra da proverim, tj uporedim sa stanjem kod mene. Nije ga nemoguće vozit takvog al ako može da se popravi bio bih sigurniji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam jednom članu predlagao , nisam siguran da li je tako napravio .
Na donji , čvrsti dio zavari dvije uške , a na gornji , pomični dio jednu ..te uške međusobno stisni s vijkom M 12 u jednom ili drugom položaju .

Taj vijak ne smije nositi na odrez , nego na vlak ..ako me razumiješ
 

Najnoviji postovi

Na vrh