• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

nebica933

Član
Tu od
8 Svi 2011
Poruka
33
Ja ovo baš i ne razumem, da napravim kao bravu na volanu, tj navarim nešto na osnovu i na volan i za osigurač bi koristio vijak, jel to?
Dobra ideja, a šta su uške?
hvala:icon_keel:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
crveni dio zavariš na donji nepomični dio , a zeleni na okretni dio .
Ovo je brzinska skica , karikatura ..to može biti manje ..:mig:.i ljepše .upasano tako da se ljepo ulopi



uške debljine cca 12 mm
prvo namjsti za jedan smjer onda za drugi okreni ručke i crvenu ušicu zašerafi za zelenu i onda ju zavari , tak da savršeno odgovara dosjed ušice prema ušici .
 

sveps

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
17
zamolio bih nekoga da mi skicira crtalo s mjerama za plug za labin ... da mogu majstoru dat napravit. hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Novi nozevi, prva zamjena od 73 heh
 

Prilozi

  • 205192A8-6C55-4404-895D-9488BF42D1B1.jpg
    205192A8-6C55-4404-895D-9488BF42D1B1.jpg
    62 KB · Pregleda: 90

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zato jer je to napravljeno kad je još Bog hodal po zemlji i bilo je sve bolje ...
ja sam rastavil jednu talijansku vjerojatno te generacije ..noževa skoro da i nije bila za nju je skoro trebal izvakač , a freza koju koristim , domača , iz labina se klima ko babin zub ..da je štitnik malo bolji napravil bi ležejeve na štitniku(slično kao kaj ima TV)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
A da ovo je original Goldoni ali imao sam prilike vidit kako se to klima, ova malo radi ja samo za međured koristim i još sam je suzio tako da je manje opterećenje.
Pa ojačaj lim i stavi hah
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Pozdrav,imam labin progres ss 14ks,ispada mi iz brzine tamo di je spora i brza,mjenjan feder i kuglica al i dalje ispada,hvala na odg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako si kuglica nije proširila rupu u bloku ..a vjerojatno je .....ako je rupa proširena treba je piksirati .
pogledaj osovinu na koju sjeda kuglica , ako je kuglica napravila utor po dužini osovine ,osovnu okreni za 1/3 oko osi ...

ali pazi , kad otpustiš vilicu moraš je stegnuti u istom položaju ...kasnije provjeriti da li dobro uzubljuje itd...
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Ubacio sam nedavno dvije kuglice u tu rupu,mislio sam da će bolje onda držati,da ipak izvadim jednu i kako to izvaditi,na osovini se vidi utor,kako će kuglica upadati u taj utor ako se okrene ona,jel utor zato i napravljen da ona upada u njega,hvala legendarnom puknutom za odg :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
izvadi je uz pomoč magneta , ili uzmi vijka 6 mm i na vrh stavi masti...koprimirani zrak , samo onda kuglica leti po benkovcu i tak , okreni mjenjač ..uključi maštu

kaj se tiče osovine , osovina ima tri utora ..uzdužni utor po osovini je napravila kuglica i on ne smije biti na osovini
 

Najnoviji postovi

Na vrh