• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Nije nego ne zateže obruč.

Jao kakav sam propust i problem napravio katastrofa. Sad sam došao da zakačim prikolicu posle onog dana freziranja. Ja na frezu ono spao jedan šraf. Ko zna koliko sam ja frezirao na jednom šrafu. Ajde što nemam šraf nego možda sam uništio ležaj i semering. Klimao sam kardan rukom, čvrst je izuzetno. Ulja ima malo evo vidi se na slici... Šta sad činiti...
 

Prilozi

  • IMG_4720.jpeg
    IMG_4720.jpeg
    65 KB · Pregleda: 22

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Ma to ću da kupim nije problem nego dal sam je uništio. Ne mogu ni da otvorim šraf neki kockasti plastični na menjaču da vidim ima li ulja... ne zna čime se ovo otvara
 

Prilozi

  • IMG_4728.png
    IMG_4728.png
    175.5 KB · Pregleda: 17

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Nema potrebe provjeravati da li pošta na tom semeringu, jer ja ja to vidim na slici, vidi se iz zrakomlata. Malo će biti problem mrdati balinjeru, bolje bi bilo provat mrdat vratilo, pa ako se mrda vratilo onda se može zaključiti da balinjera ima lufta. I ako ima balinjera luft onda ni semering neće brtviti.

PVC čep ulja se stišće (ko sivonja), i onda kako ću ga molat?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Aha, pa mrdao sam kardan iz sve snage i ne mrda se ni malo. Pratiću ulje, pa ako ga ima dovoljno onda ne diram ništa
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
To je onda odlično, samo još da nađeš odgovarajući ključ za otpustiti PVC čep.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Kupio sam šraf, ovo je najskuplji šraf koji sam ikad video, 12 evra :)

Odvrnuću nekako pa ću da kupim novi i taj sraf kad nađem. Jel on ceo plastičan da znam koliko sile smem da primenim? Da operem menjač prvo da ne upadne nešto?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ako se ne varam šipka mjerača je metalna i ulijana u plastiku :unsure:
Ja bi ga probal malo potuckati prije pokušaja otpuštanja
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Možeš ga tuckati,ali on je plastični i ne pomaže baš
Tu je najbolje primjeni Ona kliješta za stiskanje cijevi za vodu jer imaju one zubiće koji se zagrizu u materijal,a poslije novi čep,i ne pretjerivati sa stiskanjem
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Možeš ga tuckati,ali on je plastični i ne pomaže baš
Tu je najbolje primjeni Ona kliješta za stiskanje cijevi za vodu jer imaju one zubiće koji se zagrizu u materijal,a poslije novi čep,i ne pretjerivati sa stiskanjem

Znam, ali ja bi probal tuckati, i navoj u plastici se bu malo pritukel, naravno da treba biti nježan.

A jel šipka mjerača metalna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh