• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo ?
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Niko mi nije odgovorio da li šteti menjaču da asfaltom vozim 30-40-50 km, naravno ili prednja ili zadnja vuča? Ili možda šteti diferencijalima?
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
42
Punoo brži,brži od traktora,
Samo pazi da ne ostaneš bez ručki u zavojima
Onda vridi uključiti ga samo da idem brže a na manjim okretajima motora, tj da motor manje pati... A taman sređivam prikolicu bez kardana
 

Prilozi

  • IMG_20230712_170545.jpg
    IMG_20230712_170545.jpg
    32.4 KB · Pregleda: 12

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Nemam prikolicu s kardanom pa iskreno ni ne znam hah
Nemam ni ja ;ali me jednom lik pretjecao dok sam bio sa traktorom,ko da je sa autom prošao kraj mene,a možda je bio i u leru,uglavnom naježio sam se kad sam vidio kojm brzinom prolazi pored mene

A susjed je kupio sa kardanskom prikolicom pa ispričao kako je jednom skoro u provaliju sa njom završio
Uglavnom nije neki mulac već čovjek u godinama i kad ju je kupio ,čuo je da se može na "frezu" pa rekao da proba
Kad je pustio kvačilo zadnji kraj je gurnuo prednji iščupao mu ručke iz ruku i skrenuo prema provaliji,s obzirom da su mu ručke pobjegle nije ni mogao do kvačila uglavnom ni on sam nezna kako ju je uspio zaustaviti i rekao nikad više
Za po ravnom je ok za sve ostalo se baš ne preporuča
A voziti na "frezu" na malim okretajima motora se baš ne preporuča jer je veliko opterećenje za mali motor
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Koliko je brži ako se vozi preko kardana a izgašena prednja vuča?
Pa dosta brži,ja vozim na 12" kotačima pa dosta malih traktora prešišam na cesti,na 15" ide preko 30 na sat
Nemoj vozit ako nemaš disk kočnice, kako mislit stati?
Pa ima na prikolici doboš kočnice koje ako su ispravne dobro koče
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
42
A voziti na "frezu" na malim okretajima motora se baš ne preporuča jer je veliko opterećenje za mali motor

Ma nisam mislia na malim okretajima motora nego tipa, malo smanjiti okretaje motora i voziti na vratilu... Čisto da nije stalno u visokim okretajima dok dođem do zemljišta
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
42
Staviti lim na stranice ili drvo

Prikolica je za kopačicu-plug, drva
Neće biti nekog tereta na njoj
 

Prilozi

  • IMG_20230713_132154.jpg
    IMG_20230713_132154.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 10
Na vrh