• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Možda menjači i merači nisu isti ali obradovao sam se jer sam dokačio ulje :)
Sva kućišta menjača SS su potpuno istog oblika i veličine a i zupčanici su potpuno isti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,658
To bi se odnosilo na da je netko proizveo pumpu za vodu za Labin SS? :rolleyes:
Ili da li je netko spajao neku postojeću pumpu za vodu na mtk?:giggle:
 

Kastelli

Član
Tu od
11 Velj 2023
Poruka
42
To bi se odnosilo na da je netko proizveo pumpu za vodu za Labin SS? :rolleyes:
Ili da li je netko spajao neku postojeću pumpu za vodu na mtk?:giggle:
Jesam i postavia pitanje Ahhh 🫣🤦🏻‍♂️
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
25
Jel itko u zadnje vrijeme radio specijalu na SS-u? Kakve su cijene bile, mislim na dijelove i strojnu obradu?
 

Bravo1o

Novi član
Tu od
7 Kol 2022
Poruka
1
Pozdrav, pocetnik sam kada je u pitanju ova poljoprivredna mehanizacija. Imam goldoni super specijal 140 i na prikolici mi curi ulje na lijevom kotacu, kontam da je semering otisao pa zanima me da li je velika procedura to zamijeniti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,105
Ako znaš,ništa strašno,ali poslikaj
Uglavnom morat ćeš rastaviti sredinu da možeš izvuć poluosovinu da zamijeniš semering
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Kad se već spominje mjenjač, dali su na svim SS isti mjenjači, od 80tih do danas?
Jer nedavno sam bio u jednom servisu (primarno servisi kosilica ali bilo je i nekoliko freza tu) i na dvorištu veliki Labinprogres, proizveden krajem 80tih, izgleda jako očuvano a mjenjač otvoren. Voditeljica servisa kaže da se nešto "pojelo" pa su morali dati tokaru da to popravi jer djelova nema za kupiti, da ne pašu sa današnjih...


Jeli itko radia pumpu za vodu koja se spaja na vratilo?

Koliko znam postojala je original Goldoni pumpa za Goldonije.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Jel itko u zadnje vrijeme radio specijalu na SS-u? Kakve su cijene bile, mislim na dijelove i strojnu obradu?
Ja sam uradio generalni remont SS pre tri godine i koštalo me u Srbiji 300 evra.

Jeli itko radia pumpu za vodu koja se spaja na vratilo?
Imam originalnu centrifugalnu pumpu za GORNJE vratilo SS i sa njom sam radio mnoštvo puta za zalivanje kupusa i kukuruza pored male rečice.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,105
Kad se već spominje mjenjač, dali su na svim SS isti mjenjači, od 80tih do danas?
¸Mislim da su u suštini isti,ali mislim da je problem kod onih koji nemaju okretne ručke i mjenjač na jednoj palici,mislim da se ta vrsta više ne radi,ali zupčanici,kutija mjenjača,diferencijal,,vilice,to bi trebalo biti sve isto
 

julij cezar

Novi član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
11
Sve je isto, osim poklopca sa ruckama. Imam original goldoni sa lda 510 motorom i okretne ručke i labin sa neokretnim ruckama i motorom lda 450 dmb....koji ne zna, ne nade razlike. Sada radim generalku na mjenjača na labinu i unutra sve je isto. Nekoliko stvari sam kupio v italiji original goldoni, nekoliko v madivi bjelovar...sve klapa
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
25
Ja sam uradio generalni remont SS pre tri godine i koštalo me u Srbiji 300 evra.


Imam originalnu centrifugalnu pumpu za GORNJE vratilo SS i sa njom sam radio mnoštvo puta za zalivanje kupusa i kukuruza pored male rečice.
Hvala na odgovoru.

Koje su cijene bile za strojnu obradu? Prvenstveno mislim na honanje cilindra, i ako si brusio radilicu.
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
343
Hvala na odgovoru.

Koje su cijene bile za strojnu obradu? Prvenstveno mislim na honanje cilindra, i ako si brusio radilicu.
Radili su i honovanje cilindra i vrlo malo radilicu i to je bilo ukupno 300 evra.

¸Mislim da su u suštini isti,ali mislim da je problem kod onih koji nemaju okretne ručke i mjenjač na jednoj palici,mislim da se ta vrsta više ne radi,ali zupčanici,kutija mjenjača,diferencijal,,vilice,to bi trebalo biti sve isto
Kod mene je sve urađeno bez ikakvih problema sa ovlašćenim majstorom zamena poluokretne za okretnu ručku.
 

MIRO2909

Član
Tu od
21 Ožu 2021
Poruka
59
kako se steluje kvacilo na malom labinu?mijenjo sam spojku na kvacilo jer ju je citavu pojelo,al kad stelujem stavim ga na primer na sredinu salta super dok posle malo u radu pocne opet da grci?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Ako se ne varam nema tu puno mudrolije. Ili ga dotegneš dole na sajli ili gore na ručki ako ima štel šaraf. Dotežeš dok ne odvaja kak treba, a opet da ima mrtvog hoda kad je kvačilo pušteno.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Koja je razlika kad se štela dole na mjenjači ili vidu gore na ručki? Ja na benasiju imam i na ručki i doli na mjenjaču i triba bi podesit jer ne razdvaja do kraja.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Dali netko zna, koje godine se proizvodila ova linija, sa ovakvom maskom.
 

Prilozi

  • Labin progres 1.jpg
    Labin progres 1.jpg
    113.6 KB · Pregleda: 16
  • Labin progres 2.jpg
    Labin progres 2.jpg
    51.8 KB · Pregleda: 16

Najnoviji postovi

Na vrh