• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Goldoni 610D - curi ulje u spojku

Pozdrav!

Novi sam na forumu, evo prvo dvije slike stroja u radnom okruzenju. Prva je sa normalnim 10'' kotacima, a druga je modifikacija zbog kosnje kvrgavih tezih terena uzbrdo nizbrdo, s 12'' kotacima.

goldoniold.jpg


goldoninew.jpg



E sad. Spojka proklizava, npr ako se noz pokusa pokrenuti dok je na malo guscoj travi ili mu zapne kakva grancica ili suha kupina. Nije nista alarmantno, ali sam primjetio da se i kuciste oko spojke dosta zagrijava. Skinuo sam motor, i vidio da u spojku curi ulje iz mjenjaca/diferencijala ili kako je to vec slozeno tamo.

Jel ima neki servis blizu zagreba / karlovca u kojem bi se moglo naci te semeringe, a da znaju koji ide u taj model, da ne moram rastavljat, pa skidat, pa onda tjednima trazit neki semering koji pase.

EDIT: Sad sam malo proskicao temu, vidim da se o mom goldoniju vec raspravljalo :D Vidim da je netko pitao kako kosi rotaciona kosta. Zasad je sve ok, reze stvarno dobro, cak i vrlo visoku paprat, samo treba proci 2 puta u suprotnim smjerovima. Par puta sam ga pustio kroz 2 metra visok grm kupine i docekao na drugoj strani, to napravim par puta i ostane samo ravnica.
 
Posljednje uređivanje:

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Lukarak!
Jesi li probao vožnju sa prikolicom i 12" kotačima?

Nemam prikolicu za njega bas, nesto smo kombinirali s prikolicom Tehnika ATP 250, to ide lijepo, ali ak je uzbrdo i ak je natovarena onda proklizava jer je prelagan. Ako netko sjedne naprijed na motor, onda ide svuda. Jos sto je losije je bocna stabilnost, ako dodjes na veliki nagib bocno, moze se prevrnuti, puno prije nego s obicnim kotacima. Ali meni je bilo bitno da mogu sto vise motor odignuti od zemlje, jer dosta puta zna zapeti u nekoj rupi ili cemu vec. Ipak je veliki 'medjuosovinski razmak' izmedju njegovih i kotaca od kosilice. Sad je puno bolje, pogotovo kad se kosilica naprijed optereti pa ti na uzbrdicama motor ne prevaljuje nazad.

A sto se tice brzine, cca 20% je brzi s ovim kotacima. Po mojem iskustvu. snaga mu nikad nije problem, 10x ce on prije proklizat jer je prelagan nego sto motor nesto nece moc.

Od prikljucaka imam ovu rotacionu kosu, striznu kosu i frezu. Plugove ne koristim, tako da ne znam jel bi za to bio preslab. Ali sumnjam opet da bi mu najveci problem bila masa.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Pozdrav!

Novi sam na forumu, evo prvo dvije slike stroja u radnom okruzenju. Prva je sa normalnim 10'' kotacima, a druga je modifikacija zbog kosnje kvrgavih tezih terena uzbrdo nizbrdo, s 12'' kotacima.



E sad. Spojka proklizava, npr ako se noz pokusa pokrenuti dok je na malo guscoj travi ili mu zapne kakva grancica ili suha kupina. Nije nista alarmantno, ali sam primjetio da se i kuciste oko spojke dosta zagrijava. Skinuo sam motor, i vidio da u spojku curi ulje iz mjenjaca/diferencijala ili kako je to vec slozeno tamo.

Jel ima neki servis blizu zagreba / karlovca u kojem bi se moglo naci te semeringe, a da znaju koji ide u taj model, da ne moram rastavljat, pa skidat, pa onda tjednima trazit neki semering koji pase.

EDIT: Sad sam malo proskicao temu, vidim da se o mom goldoniju vec raspravljalo :D Vidim da je netko pitao kako kosi rotaciona kosta. Zasad je sve ok, reze stvarno dobro, cak i vrlo visoku paprat, samo treba proci 2 puta u suprotnim smjerovima. Par puta sam ga pustio kroz 2 metra visok grm kupine i docekao na drugoj strani, to napravim par puta i ostane samo ravnica.

pozdrav ako se ne varam F10EXX....
imaš semeringe povoljno u zg. u agro-dom-u...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034


Ko ima ovakvoga zašto on ima toliko ručica nije mi jasno,stavrno bi želio da mi neko objasni
 

stefina

Novi član
Tu od
25 Ruj 2010
Poruka
13
Poštovanje, nije me dugo bilo na forumu :).
Vidim da je tema velika, a pretragom nisam uspio naći odgovor, pa da pitam. Gdje kupit kopače/noževe za frezu od Labinprogresa? Originalni su se već dosta potrošili. Ili ima možda koji meštar "metalac" u Zagorju da može skinut stare noževe s nastavka pa stavit nove?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Sve je to isto kao i na tvom .. s razlikom da ovaj ima odvojeno brzine i reduktor a ti imaš to na jednoj .[/QUOT

e to me zanima dali to znači da on ima 4 brze i 4 spore plus rikverc ili ima isto ko ja 2 brze 2 spore + rikverc
 
I

inter88

Guest
Trebam pomoć.
Imam mondial benzin 8 KS. Dugo nije radio, pa me zanima da li mi netko može objasniti zašto kada dodajem gas motor ne zvuči normalno, nego kao da se guši i da nema snage. a prilikom frezanja kotači rade u samo jednoj brzini, da bi kod promjene brzine freze nastavile raditi a kotači se ne okreću. Dakle zanima me zašto motor tako čudno radi, i kako to riješiti, i da li je ovaj problem sa kotačima vezan za getribu i kako to riješiti?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Poštovanje, nije me dugo bilo na forumu :).
Vidim da je tema velika, a pretragom nisam uspio naći odgovor, pa da pitam. Gdje kupit kopače/noževe za frezu od Labinprogresa? Originalni su se već dosta potrošili. Ili ima možda koji meštar "metalac" u Zagorju da može skinut stare noževe s nastavka pa stavit nove?

probaj nazvati tang - nova gradiska. kupovao sam tamo klinove za rotodrljacu a imaju cijelo cudo raznoraznih klinova, nozeva, cekica i cega sve ne..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Aha hvala Puknuti.nego imam jos jedno pitanje,odlucio sam kupit manje kotače jer imam samo 15-ice i kada kupujem kupit cu zeljezna kola jer mi netrebaju kola sa gumom jer su mi na prikolici 15-ice znaci treba mi samo za po vrtu.e sada sta bi se desilo da ja umjesto klasničnih 12-ica uzmem 10-tke trebalo bi biti bolje jos bolje od 12-ica??zar ne? ispravite me ako griješim!hvala
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
nego da vas pitam di ima za kupit ovaj medukomad izmedu freze i mtk-a.
Meni treba za MONDIALA. S tim komadom bi odmaknuo frezu vise prema natrag pa bi se kod frezanja motor manje dizao u zrak. Ipak je to benzinac bez uljne pumpe. Makar do sad mu to nije smetalo, kotaci su 8 cola a vidim da se komotno freza i sa 10 cola kotacima, a kad stisnes frezu motor para oblake i nis mu nije.

koja je cijena takvog komada?


Poštovanje, nije me dugo bilo na forumu :).
Vidim da je tema velika, a pretragom nisam uspio naći odgovor, pa da pitam. Gdje kupit kopače/noževe za frezu od Labinprogresa? Originalni su se već dosta potrošili. Ili ima možda koji meštar "metalac" u Zagorju da može skinut stare noževe s nastavka pa stavit nove?

Odgovr za jednoga i drugoga ima se u Začretju,
a više iformacija na pp da ne delam marketing...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Aha hvala Puknuti.nego imam jos jedno pitanje,odlucio sam kupit manje kotače jer imam samo 15-ice i kada kupujem kupit cu zeljezna kola jer mi netrebaju kola sa gumom jer su mi na prikolici 15-ice znaci treba mi samo za po vrtu.e sada sta bi se desilo da ja umjesto klasničnih 12-ica uzmem 10-tke trebalo bi biti bolje jos bolje od 12-ica??zar ne? ispravite me ako griješim!hvala

Frezaš samo vrt?
Kod mene na jedno 20tak mtk-a samo je jedan čovjek imao željezne kozače. kod nas je sva zemlja daleko od kuća. dovoljna je zajebancija skidat prikolicu i kopčati frezu, još da se montiraju željezni kotači, nitko ništa nebi napravio.
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Odmah uzmi oba ležaja kvačila i novu potisnu oprugu ..bilo bi dobro i novu lamelu ali to će ti bit preskupo , ziher ...

Mislim da ni ovo nije otislo zbog istrosenosti, nego od starosti. Jer taj motokultivator je koristen za neki mali vrt par godina do 90ih, onda je stajao valjda 10 godina, i sad sluzi isto za jednom godisnje pofrezat 30 kvadrata vrta i malo ovo kosit.

Inace, koji je najbolji nacin za skinut oprugu? S 2 duza serafa kojima zamijenim par od onih 6 koji drze to?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Frezaš samo vrt?
Kod mene na jedno 20tak mtk-a samo je jedan čovjek imao željezne kozače. kod nas je sva zemlja daleko od kuća. dovoljna je zajebancija skidat prikolicu i kopčati frezu, još da se montiraju željezni kotači, nitko ništa nebi napravio.


Meni nije polje toliko daleko,a moram kupit manje kotače za frezat pa sam mislio da ne kupujem gumene kotače,da kupim odmah željezne jer će vjerovatno ljepše frezat sa željenim još kada naprtim utege,a mislim da bi ove kotače koje ja želim kupit mogo vozit i po cesti ali bez prikolice.


Evo vidi neznam ja mislim da bi mogo vozit ih po cesti,nude mi se i 12-ice i 10-tke ja bi skoro uzeo rađe desetke
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
Sve do jedne kao tvoj .
Izuzetak je jedino specijal od mtd-ja , njegov ima 3 brze ,3 spore +brzi i spori rikverc xD .
Ali na to ne obračaj pažnju , njegov je costum izvedba .
ma drek je izuzetak,ima isto 2 brze i 2 spore,bivši gazda je zaboravio napisati br. 4 tak da sam mislio da ih ima 3....:madmana:
Frezaš samo vrt?
Kod mene na jedno 20tak mtk-a samo je jedan čovjek imao željezne kozače. kod nas je sva zemlja daleko od kuća. dovoljna je zajebancija skidat prikolicu i kopčati frezu, još da se montiraju željezni kotači, nitko ništa nebi napravio.


Meni nije polje toliko daleko,a moram kupit manje kotače za frezat pa sam mislio da ne kupujem gumene kotače,da kupim odmah željezne jer će vjerovatno ljepše frezat sa željenim još kada naprtim utege,a mislim da bi ove kotače koje ja želim kupit mogo vozit i po cesti ali bez prikolice.


Evo vidi neznam ja mislim da bi mogo vozit ih po cesti,nude mi se i 12-ice i 10-tke ja bi skoro uzeo rađe desetke
pa ja ti frezam sa gumenima kotačima bez problema tak da možeš i ti sigurno...
a utezi,jedino ak frezaš uzbrdo onda bi bilo možda potrebe...:scratch
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
da ali ja sveisto moram kupit manje kotače,pa neznam par željeznih kotača me dođe 400 kn a par gumenih neznam ali vjerovatno skuplje a ne mislim vozit po cesti s dvanajsticama ako kupim gumene meni treba samo za frezat jer sada imam 15-ice
pa san pito dali željezne ili gumene kola
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
da ali ja sveisto moram kupit manje kotače,pa neznam par željeznih kotača me dođe 400 kn a par gumenih neznam ali vjerovatno skuplje a ne mislim vozit po cesti s dvanajsticama ako kupim gumene meni treba samo za frezat jer sada imam 15-ice
pa san pito dali željezne ili gumene kola

onda bolje i jeftinije željezna kola......a i manje će proklizavati u strani.....
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
to san si i mislio ok onda kupujem željezna,stavljam sada cu stavit slike od pluga došo mi plug za vadit krumpir
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
to san si i mislio ok onda kupujem željezna,stavljam sada cu stavit slike od pluga došo mi plug za vadit krumpir

mislio sam danas nabacit koju fotku od frezanja al sam bio malo kratak s vremenom,budem drugi puta...
ja imam sličan al je ručni rad..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
A da neki su i danas radili,ovo san frezo jednome u selu



.....I ovo.....



A dok san ja frezo......došal mi je plug za vadit krumpir original Labinprogres
I to san ga kupio za jakoooo malo para on je skoro nov čak mu ni farba ne fali.
Inače samo da se zna ja ovo sve slikam s mobitelom(Iphone3)









Ja san jako zadovoljan!Samo radi vas san išo skidan frezu da slikam kako to izgleda.
To je to od slika od mene barem za sada,a za poslje neznam
 

Najnoviji postovi

Na vrh