• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
Piše na aluminijskoj pločici čiji je . a još nisam vidio da su slova od lombadrdinija otpale kao na tvom .
DMB je nasljedio 21 maj

na toj alu pločici mi jedino piše neki šesteroznamenkasti broj,to kaj se vidi
a slova nisu otpala nego su odlivena na bloku...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Čestitam na 1000

uh odkud prije pa neki dan ih je bilo oko 250.:eek: fala


Ako ideš sa vodom moraš uvariti u centar jednu bešavnu cijev a kroz nju osovina i sve klapa

to bi moglo ići jer imam i to negdje ispod strehe.otac me naučio da ništa nebacam,pa mi svi kažu da sam ko hrčak.:mrgreen:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
govorim o natpisu na ploćici .
Siguran dam da je 21 maj ..kladim se da nijedomg lombardinija nisu bojali u zeleno .
To kaj ima "L" ne govori ništa ..
Regulator ti je ono fizički smješteno ispod radilice .

bume ga sad ne raskapam,neka čeka do zime,a i frezanje je gotovo...
valjda mu neće smetati..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
govorim o natpisu na ploćici .
Siguran dam da je 21 maj ..kladim se da nijedomg lombardinija nisu bojali u zeleno .
To kaj ima "L" ne govori ništa ..
Regulator ti je ono fizički smješteno ispod radilice .

ma neka piše i LJ samo neka radi

al de pojasni taj reg, baš i mene to zanima,mada moj zahuktava samo kad je prazan rezervar.
 
S

staffmen

Guest
normalno kad je žeden:mrgreen: onda svaki zahuktava.
siromak do zraka nemre, a ni za pit nema.
 
S

staffmen

Guest
evo kak to radi mondial.
Nikog nema kad se radi pa sam mobitel postavio na stup od ograde i eto posluzilo je za snimanje.
Pogledajte kak se meni motor jako propinje u zrak!

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=hgtNeXQAcnI[/YT]
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Evoga, skinut semering ispred lezaja vratila, morao sam zabusit dvije rupe u njemu, zaserafit 2 serafa, i onda ih vezat zicom i s polugom povuc van. Nije nigdje ostecen, samo je star (mislim da je star nekih 30 godina), vjerojatno je i zatezac vec popustio.

Sto se tice vracanja poklopca diferencijala, tj namjestanja 'okretaca smjera' u zlijeb, treba izvaditi sve serafe tako da poklopac mozes micati lijevo desno malo, onda maknuti rucicu s okretaca i gurnuti ga malo nize. To ti otvara prostor da mozes gledati dok spustas poklopac da ti se to poklopi, jer sjedne u zlijeb prije nego sto poklopac sjedne, i onda vratis serafe i dok stezes poklopac ovo se mice prema gore tako da se moze vratiti rucica.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ako ideš sa vodom moraš uvariti u centar jednu bešavnu cijev a kroz nju osovina i sve klapa u mome je beton a voda traži hermetički zatvorenost , može i staro ulje da nema brige sa smrzavanjem ali onda nema korigiranja težine jer ulje ispuštati ?????


ako onda samo voda.jer mi staro ulje treba za bagremove stupce za ogradu.šala.lakše je raditi sa vodom
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ne to ti je za frezu valpadano jako slična goldoniju, i sam priključak za kopčanje neodgovara
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ne to ti je za frezu valpadano jako slična goldoniju, i sam priključak za kopčanje neodgovara

ok,ja mislio da je moguće jer je priključak sličan ali okomit.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
možda bi se dalo nešto kombinirati , ali pitanje je koliko čovjek traži za nju , jer orginal freta za labina kao tvoj dođe oko 3000 kn. nova
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
možda bi se dalo nešto kombinirati , ali pitanje je koliko čovjek traži za nju , jer orginal freta za labina kao tvoj dođe oko 3000 kn. nova

neznam.nije ova skupa ali mrzim prepravke.

nova je ok ali se kod nas prodaju samo sa četvrtastim poklopcem i nije mi to baš ok.jučer sam jednu probao sa okruglim-oblim poklopcem i puno bolje mi se svidjela ali je nema za kupiti.možda za mjesec ili dva kad prođe sezona.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja imam i jednu i drugu kod okrugle lim je deblji i čvršći te poklopci nisu na kopčama nego na brtvelama , dosta je jača mislim na oklop ( zaštitu) a zubčanici i ostalo je sve isto
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pa kupiš ovdje kod nas

moraću ako nenađem ovdje.

aj molim te reci mi koja je razlika između okrugle i kockaste da i ja seljačina doznam

eto vimi ti je odgovorio.oble su nekako stabilnije,a gledano sa aspekta da se zemlja prilikom frezanja kod oblih manje lijepi nego kod četvrtastih obla je u prednosti. to nisam ni ja znao ali mi je jedan forumaš preporučio i imao je pravo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,598
pa ako pogodiš da je zemlja suha a ne vlažna neće se ni na nju kupiti zemlja...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
ja imam kvadratastu i freza isto ko i od moga prijatelja okrugla tako da ja neznam.
to su ono neke sitnice ali ovo sta puknuti kaže ne znači da freza nevalja
 

Najnoviji postovi

Na vrh