• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
216
evo potaknut izgledom novijih modela napravio sam jedno izboljsanje na svom mondialu.


evo kak funkcionira. (mali brat snimo pa i nije nesto):axe:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jG4-dWXk-5M[/YT]


moram jos kupit jednu rucicu plasticnu, malo pobrusit spojeve i onda prefarbat.

Nemoj da te pokolebaju špotancije.
Vrijedan si, ali funkcionalnost i estetika su upitne.
Probaj umjesto navarenih matica staviti zglobne glave.
Šipka ti ne treba biti deblja od fi 8 mm (po mogučnosti inox)
Umjesto šajbica koje si navario na upravljač stavi cijevnu šelnu sa gumom odgovarajučeg promjera.:D
 
S

staffmen

Guest
ne diraju mene takvi komentari. To je stil pisanja od puknutog.
Uzmimo u obzir da ja imam 17g, da ne varim svaki dan, i da je to napravljeno od onog kaj imam doma.
Kasnije lako nabavim inox sipke, zglobne glave i ostalo. To je i tak i tak gotovo za jedno popodne.
Funkcionira odlicno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Sramote me ovo i gledati ..daj mjere napravil ti bum to kak spada ..samo isprobaj tak da znamo da ne bude trebala naknadna intervencija



Kaj ti briješ , plug se mora klimatati ..i moraš ga tak podesiti da ide sam ( bez natezanja za ručke .onda je optimalno podešen

mada mora se klimatati ko babine sise,kako bolan klimatati ja kad idem sa njim uzemlju,mtk ide ravno kako ja hoću,ovaj hepek od pluga naiđe na neki malo jači otpor,nema kod mene kamena,i ode brazda u krivo.ispadaju brazde zbog tog krivudanja ko da se pijanac pišo po cesti.za moj pojam,plug mora slijediti pravac mtk ili traktora. minimalna odstupanja su ok,ali kako je ovo kod originalnog pluga riješeno to je igrača za djecu ili treba sa njim orati pješčanu plažu i onda je to ok.

ahhhhh zaboravi poslikati moj prihvat da vidi kolega yes:scratch
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam probao pa sam trčao za njime da ne uteče,sve je bilo ok dok nisam pritisnuo frezu,kotači se digli u zrak a vozio se na frezi,mogu ti reći da je bilo dosta neugodno iskustvo..
možda je kod tebe mekša zemlja ali kod mene može ići jedino u brazdu ili da se prije prođe sa štihačom...
evo ti kako sam ja napravio sebi adapter za plug po orginalu i odlično mi služi,malo je masivniji od oriđiđi....
samo moj se više kači,ide preko gornjega kardana..
ja kad vadim krumpir ili orem uvijek imam malo lufta na plugu,da mogu malo korigirati pravac ako mi uteče a da mi plug ne izađe iz reda...

dobar ti ovaj prihvat. ja sam mislio da pofrezam voćnjak na proljeće da voćke malo živnu ali se bojim da frezom samom to neće ići bez prethodnog oranja.
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ne diraju mene takvi komentari. To je stil pisanja od puknutog.
Uzmimo u obzir da ja imam 17g, da ne varim svaki dan, i da je to napravljeno od onog kaj imam doma.
Kasnije lako nabavim inox sipke, zglobne glave i ostalo. To je i tak i tak gotovo za jedno popodne.
Funkcionira odlicno.
Ma jaro pusti ti ove suplje, nego ti ovo malo pobrusi jos negdje povari ako nije dobro sugdje uhvatio var i lagano ofarbaj, a te inok sipke i zglobove ne isplati se ulagat nije auo da ides sa njim u svatove, nego ti mene poslusaj malo boje i :gitarist::gitarist:. Labinac je cudo nepoderive masine samo da ti je dizel kakav motor al eto nije ni taj loš dok svira neka ga :D
 
S

staffmen

Guest
Kaj se motora tice ja sam prezadovoljan. Nemam problema s paljenjem hvala bogu jer da imam vec bi ga bacio. To me inace najvise zivcira na svoj masineriji, od motorke pa do kosilice.
motor je stariji od mene 3 godine pa ga pamtim samo zadnjih 10. I znam da pali ko mina.
Potrosnja oko 1,5l isto je ok.
-dobro je uhvatio var.
danas sam jos malo sfinisirao i to je to.
Rucke se normalno daju okrenut za 180 zato jer ovi serafi imaju jos jedan (1) krug navoja lufta pa se moze okrenut.
kad obojam bit ce to super. I lijepo se salta. Sipke se ne pigaju. I lako je pogodit brzine ko kak se i na videu vidi. (ako pratite rucicu kuplunga)

Seljacicu.
Ja sam ti sa mondialom (neznam kolko ti to pomaze) frezao travnjak koji nije bio izoran prethodno.
Frezao sam kad je malo kisa namocila tlo i onda drugi dan kad je stalo krenuo frezat.
prvi prolaz malo jace stisčeš frezu, malo se boris s njom ali ide.
Drugi i treci prolaz su vec laganica za frezat.
Uzmimo u obzir da su meni srednji nozevi skroz potroseni tak da je freza tesko propadala u zemlju.
Imas slika u mojoj temi pa si pogledaj.


21yes.
Koji je tip ove boje kojom si farbao prihvat za plug??
Vec duze vremena trazim takvu boju al neznam koji je to tip farbe.
Ima kakva oznaka i kolko kosta litra te farbe (ili 0,7l kak vec)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
ja sam probao pa sam trčao za njime da ne uteče,sve je bilo ok dok nisam pritisnuo frezu,kotači se digli u zrak a vozio se na frezi,mogu ti reći da je bilo dosta neugodno iskustvo..
možda je kod tebe mekša zemlja ali kod mene može ići jedino u brazdu ili da se prije prođe sa štihačom...
evo ti kako sam ja napravio sebi adapter za plug po orginalu i odlično mi služi,malo je masivniji od oriđiđi....
samo moj se više kači,ide preko gornjega kardana..
ja kad vadim krumpir ili orem uvijek imam malo lufta na plugu,da mogu malo korigirati pravac ako mi uteče a da mi plug ne izađe iz reda...

dobar ti ovaj prihvat. ja sam mislio da pofrezam voćnjak na proljeće da voćke malo živnu ali se bojim da frezom samom to neće ići bez prethodnog oranja.
radio sam ga od lima od 5mm....
 
S

staffmen

Guest
na spreju isto pise taj broj?
reko je stari da bi htio prefarbat getribu na mtk-u
dosta je izguljena vec.

Sad dal da ju prefarbam na kompresor ili sa sprejem.
Makar mi se kompresor cini bolja opcija.

kaj mislis o takvoj zelenoj za boju getribe? Tak su ovi novi prefarbani ,ne?
a i prikolicu bi trebal farbat. Sad kad i ralica se slozi i nju moram prefarbat.
 
S

staffmen

Guest
imas pravo.
Ma mislio sam ako bi uzeo kanticu 6005 za prikolicu da usput i getribu ofarbam
Znaci 6001 za getribu.
Ok fala ti puno:drinkers:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Kupiš zelenu boju u kanti, lijepo kist u ruke i udri.
 
Posljednje uređivanje:

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Kaj se motora tice ja sam prezadovoljan. Nemam problema s paljenjem hvala bogu jer da imam vec bi ga bacio. To me inace najvise zivcira na svoj masineriji, od motorke pa do kosilice.
motor je stariji od mene 3 godine pa ga pamtim samo zadnjih 10. I znam da pali ko mina.
Potrosnja oko 1,5l isto je ok.
-dobro je uhvatio var.
danas sam jos malo sfinisirao i to je to.
Rucke se normalno daju okrenut za 180 zato jer ovi serafi imaju jos jedan (1) krug navoja lufta pa se moze okrenut.
kad obojam bit ce to super. I lijepo se salta. Sipke se ne pigaju. I lako je pogodit brzine ko kak se i na videu vidi. (ako pratite rucicu kuplunga)

Seljacicu.
Ja sam ti sa mondialom (neznam kolko ti to pomaze) frezao travnjak koji nije bio izoran prethodno.
Frezao sam kad je malo kisa namocila tlo i onda drugi dan kad je stalo krenuo frezat.
prvi prolaz malo jace stisčeš frezu, malo se boris s njom ali ide.
Drugi i treci prolaz su vec laganica za frezat.
Uzmimo u obzir da su meni srednji nozevi skroz potroseni tak da je freza tesko propadala u zemlju.
Imas slika u mojoj temi pa si pogledaj.


21yes.
Koji je tip ove boje kojom si farbao prihvat za plug??
Vec duze vremena trazim takvu boju al neznam koji je to tip farbe.
Ima kakva oznaka i kolko kosta litra te farbe (ili 0,7l kak vec)?
Izbjegajite frezati neorano zemljiste jer bi moglo doc glave motokultivatoru pogotovo onim sto im je sanduk freza dok oni sa frezom na pogonskim kotacima to je malo drugačije al nije ni njim preporucljivo, a inace to je za frezanje mehkog tla i uzoranog a nije za trave (u narodu poznate kao ledina)i kmaena velkog.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Izbjegajite frezati neorano zemljiste jer bi moglo doc glave motokultivatoru pogotovo onim sto im je sanduk freza dok oni sa frezom na pogonskim kotacima to je malo drugačije al nije ni njim preporucljivo, a inace to je za frezanje mehkog tla i uzoranog a nije za trave (u narodu poznate kao ledina)i kmaena velkog.

ja sam probao,i sa manjim okretajima i sa većim,i po suhome i iz kiše,ali ne ide,barem ne kod mene.....:scratch
i ne more mi nitko reći da se može.....ja mu dam pa neka proba...:lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
A jesi probao s onim ralom ispod freze ?

još gora stvar,onda pogotovo ne ide u zemlju.....a i nemam potreba tako da se i ne zamaram sa time..
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nema posao koji ovog moj mali ljuti stroj nemoze odraditi, pa i nepoorana zemja, jucer kad sam video postove, zacudeo sam se kako SS nemoze, danas sam uslikao, tako radim od kad je Flora kupjena i to na solidna dubina:

Pa zar se takvi poslovi nerade noću? :lol:
Mislim...toliko truda oko dinama, i svetla...a ti radiš danju u plastaniku...:lol:
Dobro dere mali, solidna dubina...čak i previše.
pozzz joe!:weedman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nema posao koji ovog moj mali ljuti stroj nemoze odraditi, pa i nepoorana zemja, jucer kad sam video postove, zacudeo sam se kako SS nemoze, danas sam uslikao, tako radim od kad je Flora kupjena i to na solidna dubina:


hajde probaj ga ufrezati na ledinu koja je ležala 20ak godina da vidim moželi jer mi se nudi jedan takav da kupim. u plasteniku je skroz druga stvar,tu zemlja nije ležala jer nekoliko mjeseci kad leži nije isto kao i 20 godina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
hajde probaj ga ufrezati na ledinu koja je ležala 20ak godina da vidim moželi jer mi se nudi jedan takav da kupim. u plasteniku je skroz druga stvar,tu zemlja nije ležala jer nekoliko mjeseci kad leži nije isto kao i 20 godina.

I ja mislim slićno , DONATE plastenik je stvarno druga prića jer je rahlost puno veća nego vani , a ova godina ,,,,,,,,,,bez kiše od proljeća ,,,,,,,,,,, je užas tako da kao što kaže SELJAČIĆ nema velike razlike obićna obradiva parcela ili 20 godina neobrađivana a tebi bi isto preporućio ako možeš sa tomom u plastenik a znam da možeš napravi si podrivać za njega pa prvo podrovi a onda isfrezaj , zemlja će ti ispod ostati narašena frezaj samo površinski a nečeš baciti brazdu da ne hrpaš zemlju jer je to jako nezgodno u plasteniku .:rolleyess:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
je,tak je danot-e,livada i plastenik su 2 različita pojma što se tiče frezanja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh