• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
mrga,kako kvačilo,jel još tvrdo...:scratch

na slici sam ti označio gdje bi ti mogao biti problem,tu se previše lomi i stvara otpor...probaj skinuti onu kutiju..
1zfrgj9.jpg


inače,stroj super izgleda,ali me bode u oči ova crvena boja kotača....ili je to do svjetla..
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
mrga,kako kvačilo,jel još tvrdo...:scratch

na slici sam ti označio gdje bi ti mogao biti problem,tu se previše lomi i stvara otpor...probaj skinuti o
nu kutiju..
1zfrgj9.jpg


inače,stroj super izgleda,ali me bode u oči ova crvena boja kotača....ili je to do svjetla..

Nova sajla je rijesila problem i malo masti. Da ovdje se lomi previse i moram razmisliti kako torijesiti. A prosirivaci koja sirina a? Jen metar ukupno i sprikolicom bu stabilniqje ak ne polomim u frezi nekaj :oops:
 
S

staffmen

Guest
evo kotaci NAPOKON gotovi:partyman::drinkers:

danas pala i prva proba...na kraju se iz probe izorala trecina vrta:weedman:
naravno na samom pocetku dana puko mi je čep od ulja na motoru...pa sam cijeli dan trazio novog i na kraju skuzim da je to obicni M16 navoj.:madmana:...pa se i to slozilo privremeno sa serafom.

tak to izgleda.


slika nakon probe. Vidi se da se zemlja lovi samo između lopatica, tj samo na obrocu, krajevi lopatica koji vire van su čisti i nema problema sa štopanjem.


širina kotaca je 62cm ako se dobro sjecam... izgleda da cu ih morat rasirit jos barem 10-15 cm jer nemogu uzeti vise od 15cm brazde jer mi to kotac koji kroz brazdu ne dopusta.



Orem u 1 brzini- sporo je ali barem se ne moram toliko hrvat s njim...s vremenom to dopizdi pa ga presaltam i u 2, al onda ga je tesko kontrolirat i ruke trpe dosta.



Ovak izgleda rezultat... (ovo je polovica toga kaj se danas izoralo).
Cak se i hrđa s pluga vec skinula....



Jos slijedi farbanje kotaca i pluga, i busenje dodatnih rupa za prosirenje kotaca da mtk bude stabilniji, a bogme i tezi za okretanje. Okretanje me ubilo danas.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ipak nisi poslušal: kotači su preveliki. Obruč je trebal biti visok kak guma (balon), a ripni 3cm, tak da je uupni promjer negdje kak i gumeni kotač.
Ovakvi kotači jako papaju pužno kolo...
 
S

staffmen

Guest
Ipak nisi poslušal: kotači su preveliki. Obruč je trebal biti visok kak guma (balon), a ripni 3cm, tak da je uupni promjer negdje kak i gumeni kotač.
Ovakvi kotači jako papaju pužno kolo...

pa rekli ste da napravim velicine gumenog kotaca obruc, i tak je napravljeno.
da je s lopaticama ko gumeni nasjedao bi na brazdu jer i ovak visok mi zna zapet.
lopatice jesu 3cm visoke.
Ovi kotaci nisu za nis drugo osim za oranje, a to je samo na proljece ili jesen.
Znaci nekih par sati godisnje mislim da nece nastetit pužu. Ja ga ne fosriram, lagano u prvoj, ponekad druga, al rijetko jer mi ga je tesko drzat, i tak polako bez ludovanja.
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
pa rekli ste da napravim velicine gumenog kotaca obruc, i tak je napravljeno.
da je s lopaticama ko gumeni nasjedao bi na brazdu jer i ovak visok mi zna zapet.
lopatice jesu 3cm visoke.
Ovi kotaci nisu za nis drugo osim za oranje, a to je samo na proljece ili jesen.
Znaci nekih par sati godisnje mislim da nece nastetit pužu. Ja ga ne fosriram, lagano u prvoj, ponekad druga, al rijetko jer mi ga je tesko drzat, i tak polako bez ludovanja.
A o kojem se puzu radi le onom mesinganom u mjenjaču, ili nekom drugom i zasto bi naskodio veci točak
 
G

GROF

Guest
., sve pofale; staffmen i mrga! ...

evo kotaci NAPOKON gotovi:partyman::drinkers:

danas pala i prva proba...na kraju se iz probe izorala trecina vrta:weedman:
Cak se i hrđa s pluga vec skinula....


., sve pohvale mladiću na dobro napravljenim kotačima, oranju - probnom delu!., sretno TI sa delom., samo pomalo da TE ne satare - ne izmori jako., premlad si još za veliki teret! ... ;) ...
., kada se sve isproba., e onda samo glanc; farbanje - pituranje., nemoj samo smedju boju!!! ...

., kolega mrga!., punac TI je lipo uredil kultivator., svaka čast!!! :prayer: ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nova sajla je rijesila problem i malo masti. Da ovdje se lomi previse i moram razmisliti kako torijesiti. A prosirivaci koja sirina a? Jen metar ukupno i sprikolicom bu stabilniqje ak ne polomim u frezi nekaj :oops:

Jučer sam oral ukupno 4 sata čisti travnjak s SS-om, gumeni kotači. Slomilo me, ali oral sam duboko i široko kak i susjed s tomicom na susjednoj parceli, ali ja sam bil na travi a on na njivi... Ode stup života....

Kasnije sam frezal ženi za vrt istu parcelu (jedan manji komad) i išal mi je preduboko, gdje se kontrolira dubina na fezi?... e i rođen je za prevrnuti na brazdama...

MTK je jak ko sam vrag,,,
 
S

staffmen

Guest
A o kojem se puzu radi le onom mesinganom u mjenjaču, ili nekom drugom i zasto bi naskodio veci točak

Misle na puz i puzno kolo u mjenjacu.


Grofe fala na pohvalama. Jucer izoro trecinu vrta, nije me slomilo, al dlanove sam nazuljao, sve me pece. Ove moje rucke su tvrde ko sam vrag. Moram si kupit one biciklisticke rukavice sa podstavom na dlanovima.

Boju sam mislio stavit smedu ko i ovaj prikljucak od pluga. Ti ne volis smedu bas??:scratch:mrgreen:
Kotace budem u neku svjetliju.
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
Misle na puz i puzno kolo u mjenjacu.


Grofe fala na pohvalama. Jucer izoro trecinu vrta, nije me slomilo, al dlanove sam nazuljao, sve me pece. Ove moje rucke su tvrde ko sam vrag. Moram si kupit one biciklisticke rukavice sa podstavom na dlanovima.

Boju sam mislio stavit smedu ko i ovaj prikljucak od pluga. Ti ne volis smedu bas??:scratch:mrgreen:
Kotace budem u neku svjetliju.

Ma kontam ja odprilike na koji se puž (mesingani koji se pokrece preko osovine na kojoj su navoji) misli, jer poznajem taj mjenjač posto sam isti rastavljo i uzduž i poprijeko, al ne kontam sta bi mu smetao veći točak. Upstalom kako on zna da sam ja stavio veći točak ;)
 

fiftač

Član
Tu od
19 Lis 2010
Poruka
53
Prvotno napisano od mrga

Kasnije sam frezal ženi za vrt istu parcelu (jedan manji komad) i išal mi je preduboko, gdje se kontrolira dubina na fezi?... e i rođen je za prevrnuti na brazdama...



Dubina frezanja se štela na vodilici između motika na naćin da se za pliće frezanje pusti na šrafu niže i ne dozvoli da se freza zakopa .
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
išal mi je preduboko, gdje se kontrolira dubina na fezi?...
MTK je jak ko sam vrag,,,

jel imaš onaj plužić ispod freze,ako nemaš onda tone duboko....
a dubinu još možeš štelati i podizanjem ili spuštanjem poklopca.....

mrga,za koga vraga sam ti postavio ona uputstva,možda za ukras,vidi se da nisi prolistao....:evil:
sve ti je tamo lijepo objašnjeno...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
jel imaš onaj plužić ispod freze,ako nemaš onda tone duboko....
a dubinu još možeš štelati i podizanjem ili spuštanjem poklopca.....

mrga,za koga vraga sam ti postavio ona uputstva,možda za ukras,vidi se da nisi prolistao....:evil:
sve ti je tamo lijepo objašnjeno...

Oprosti, podignul ja frezu na onu skiju u sredini na difu od freze, odnosno spustil tu skiju na šerafu do kraja ali taj vrag samo propada u brazde... najeb... se ko zvijer...kičma me boli... šteta da nema skije sa strane freze ko vinković
 
N

nikolalon

Guest
Bio sam jučer kod majstora da vidim kako napreduje moj pacijent.Puko je kućište getribe i 2,3 zupčanika,u ulju je bilo više vode nego ulja a birač i ona vodilica od birača puni hrđe i izgleda da je u tome i bio problem propala je ona vodilica i ocito mi je birač povuko 2 brzine od jednom i sranje...Nego pokazuje nam covjek malo hondu onu 5 konja kaze ima covjek zeljezne kotače i ore sa njom jedan lik sjedne na rezervar a drugi vozi...:axe::axe::axe::axe:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Bio sam jučer kod majstora da vidim kako napreduje moj pacijent.Puko je kućište getribe i 2,3 zupčanika,u ulju je bilo više vode nego ulja a birač i ona vodilica od birača puni hrđe i izgleda da je u tome i bio problem propala je ona vodilica i ocito mi je birač povuko 2 brzine od jednom i sranje...Nego pokazuje nam covjek malo hondu onu 5 konja kaze ima covjek zeljezne kotače i ore sa njom jedan lik sjedne na rezervar a drugi vozi...:axe::axe::axe::axe:

znači fali joj kila , ja imam hondu 5 konja i jednom sam probao orati sa njom sa željeznim kotačima i nije išlo, bilo je malo čak vlažno, i proklizavala je puno i onda sam odusto.
 
S

staffmen

Guest
eto ja sam sa svojim cudom u ova dva dana izorao gotovo cijeli vrt.
Danas me istjerala kisa ostao mi jos komadicak samo.

kotaci rade vrhunski posao.
Nisu preveliki ko kak ZJ kaze, jer orem u prvoj brzini pa mi veci kotaci malo povecaju brzinu, a i ne nasjeda mtk na brazdu.

Jedino bi trebao jos više raširiti kotače da mogu plugom uzeti vise u jednom prolazu. Ovak mi je sirina brazde oko 15cm.
Al neda stari da jos rasirim kotace da nebi getribu polomio kad se okrecem jer mtk nema diferencijal.:axe:. Al nema veze, barem mu nije tesko vuč.
Orem na pola gasa. Vrt ima 400m2 a potrosit cu 3l benzina. Nije puno. Za tu povrsinu kod frezanja u 3 prolaza potrosim više.

Bit ce sutra jedan video. Danas sam ga htio snimit, taman se pripremao da izvadim mobitel i pocne luđački pljusak, tak da sutra cu valjd auspjet snimit.
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
staffmen

kotači su ti super ispali, bitno da odrađivaju posao, još samo nabaci neku boju i to je to..

danas se malo radilo
fotografija0100.jpg


izmjena ulja i čišćenje filtera zraka
fotografija0102c.jpg


i spreman za frezanje
fotografija0104r.jpg
 

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
staffmen

kotači su ti super ispali, bitno da odrađivaju posao, još samo nabaci neku boju i to je to..

danas se malo radilo
fotografija0100.jpg


izmjena ulja i čišćenje filtera zraka
fotografija0102c.jpg


i spreman za frezanje
fotografija0104r.jpg

Isti ovakav stroj posjedujem samo sto sam ja na svom motor ovakav poderao nije mogao vise ni maknuti (hvala mu puno i puno mi je posla uradio al me i tako isto dosta zezo uvjek nesto) onda sam stavio nov 15ld lombardini dizel i evo 7g da sam ga stavio jos nisam dvaput potego kanap da nije upalio. Sto se tice mjenjaca ovih stvarno su izdržljivi ko sam đavo ja sam svoj rastavljo jedan mi se saraf odavio sto i zasto niko nije nikad ustavnovio :eek: al je pregulio kod mene bruku jednu i sad bi se okladio da ce mjenjac poderat jos jedan motor sem ovog sto sam stavio lombardinija
 
S

staffmen

Guest
di si kupil ove rucke gumene ???
Ja to trazio u ducanima s biciklistickom opremom i nema takvih s takvim untarnjim promjerom.
Ove moje plasticne me svaki put nazuljaju.

Beba bit ce farbanje sad kaz zavrsim sve, posto sam vec pri kraju. Pa onda da cijelu godinu frisko ofarbano ceka radove druge godine.
kaj se mjenjaca tice bogme su izdrzljivi.
Ja za njega imam: kosu, frezu, sada i plug, prikolicu, plug za redove radit, ralicu- znaci u pogonu je kroz citavu godinu i eto od 89 godine jos nije ni jednom otvaran. Znaci sad ce 23g.
jedino ono kaj sam motor izjebo jer bez ulja ostao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh