• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
Isti ovakav stroj posjedujem samo sto sam ja na svom motor ovakav poderao nije mogao vise ni maknuti (hvala mu puno i puno mi je posla uradio al me i tako isto dosta zezo uvjek nesto) onda sam stavio nov 15ld lombardini dizel i evo 7g da sam ga stavio jos nisam dvaput potego kanap da nije upalio. Sto se tice mjenjaca ovih stvarno su izdržljivi ko sam đavo ja sam svoj rastavljo jedan mi se saraf odavio sto i zasto niko nije nikad ustavnovio :eek: al je pregulio kod mene bruku jednu i sad bi se okladio da ce mjenjac poderat jos jedan motor sem ovog sto sam stavio lombardinija

ovaj se isto naradio, star je 20 godina, kolko sam čuo da su ti benzinski motori dosta problematični al s ovim motorom nikakvih problema (osim šaltera za gašenje, on je jedanput promjenjen), pali na prvi ili drugi potez špage ovisno o tome dal stignem vratiti čok ali ipak je dizel je dizel...

di si kupil ove rucke gumene ???
Ja to trazio u ducanima s biciklistickom opremom i nema takvih s takvim untarnjim promjerom.
Ove moje plasticne me svaki put nazuljaju.

To su ti obične ručke za bicikl, samo kaj ih mi navučemo gore, idu malo teže al se da, jedino kaj ih shebem na krajevima kad kosim u vinogradu kod okretanja mi znaju zapeti za žicu pa se potrgaju krajevi..
 
Posljednje uređivanje:

beba

Član
Tu od
18 Lip 2011
Poruka
76
ovaj se isto naradio, star je 20 godina, kolko sam čuo da su ti benzinski motori dosta problematični al s ovim motorom nikakvih problema (osim šaltera za gašenje, on je jedanput promjenjen), pali na prvi ili drugi potez špage ovisno o tome dal stignem vratiti čok ali ipak je dizel je dizel...
Ja sa njim 90% kosim malo nesto izfrezam i to je to al je zato pokosio uh nedaj boze nijednom :) po cijelo ljeto kosi znao je u polju po 10h kositi. A sto se tiče motora svakom bih preporucio dizel da uzme. Iz dosta razloga: manja potrosnja cijeli dan radis neznam hoceli rezervar potrositi(sto je na danasnju cijenu goriva veoma bitno) a dok mi je bio benzinac motor uvje sam vuko bidon uz njega, drugo motori su duplo izdržljivi od bezinaca, duplo manje kvarova, rijeđe mijenjanje ulja nego u benzinaca jer ima pumpu, al je zato i duplo skuplji, Sve ove stavke odlučuje čovjek njegovi zahtjei i džep(finansije) mada i benzinac uradi čuda
 

ivek_sp

Novi član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
22
Ja sa njim 90% kosim malo nesto izfrezam i to je to al je zato pokosio uh nedaj boze nijednom :) po cijelo ljeto kosi znao je u polju po 10h kositi. A sto se tiče motora svakom bih preporucio dizel da uzme. Iz dosta razloga: manja potrosnja cijeli dan radis neznam hoceli rezervar potrositi(sto je na danasnju cijenu goriva veoma bitno) a dok mi je bio benzinac motor uvje sam vuko bidon uz njega, drugo motori su duplo izdržljivi od bezinaca, duplo manje kvarova, rijeđe mijenjanje ulja nego u benzinaca jer ima pumpu, al je zato i duplo skuplji, Sve ove stavke odlučuje čovjek njegovi zahtjei i džep(finansije) mada i benzinac uradi čuda

slažem se, al sad kolko ga mi trebamo neisplati nam se dizel, prije se više s njim radilo pa bi se isplatio, a mislim da će ovaj motor još neko vrijeme ići bez problema...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
slažem se, al sad kolko ga mi trebamo neisplati nam se dizel, prije se više s njim radilo pa bi se isplatio, a mislim da će ovaj motor još neko vrijeme ići bez problema...

Ja sam u subotu radil sa Superspecialom cijeli dan, orao i frezao i to travnjak, gumeni kotači i nizbrdica... potrošio možda 3 litra nafte...tj. plavog dizela... ja presretan...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
di si kupil ove rucke gumene ???
Ja to trazio u ducanima s biciklistickom opremom i nema takvih s takvim untarnjim promjerom.
Ove moje plasticne me svaki put nazuljaju.

Beba bit ce farbanje sad kaz zavrsim sve, posto sam vec pri kraju. Pa onda da cijelu godinu frisko ofarbano ceka radove druge godine.
kaj se mjenjaca tice bogme su izdrzljivi.
Ja za njega imam: kosu, frezu, sada i plug, prikolicu, plug za redove radit, ralicu- znaci u pogonu je kroz citavu godinu i eto od 89 godine jos nije ni jednom otvaran. Znaci sad ce 23g.
jedino ono kaj sam motor izjebo jer bez ulja ostao.
meni su isto ručke popucale na mojem mtk pa sam to rješio sa rajhem crijevom a to je cijev toploskupljajuča ako imaš nekog u ht-u ili u elektri oni toga imaju, to kad stisne nema da mrda, moje su već 5 godina gore i nema problema.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
meni su isto ručke popucale na mojem mtk pa sam to rješio sa rajhem crijevom a to je cijev toploskupljajuča ako imaš nekog u ht-u ili u elektri oni toga imaju, to kad stisne nema da mrda, moje su već 5 godina gore i nema problema.

Osim kaj je to tvrdo ko vrag, a dečki bi mekano nešto što amortizira, a i ja bi...
 

fiftač

Član
Tu od
19 Lis 2010
Poruka
53
i spreman za frezanje
fotografija0104r.jpg

Ivek malo si naopak kotače okrenul.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
danas je i moj specijal protrčao s plugom po vrtu,nije mi se dalo montirati želj. kotače pa sam orao sa gumenima i išlo je super pošto je suho...

f2u5py.jpg


jq3uwy.jpg


hwibv7.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
MTD a bu žena sretna....

Dajte mi recite, da li je blokiran diff kad okrenem ručku prema sebi ili prema motoru? i zašto nema nekakav čk... da čujem i da ostane u tom položaju kad ga blokiram? voli mi ispadati i upadati sam ovisno o vibraciji (frezanje pogotovo).

kod mene je dif blokiran kad ručku potegnem prema sebi, a kad ju gurnem prema haubi od motora ajmo reći, onda je odblokiran... kod kolege je kontra i sad sam zbunjen... govorim kad je stroj u brazdi dakle ručke normalno, ne kontra...upute čitam i opet zbunjen ručke onak ručke ovak itd.

Još jedno pitanje? da li SS samo vrti u lijevu stranu kardansko vratilo? trebal bi u desno jer imam cjepač od traktora kojeg bi vrtel s SS-om a ispada da neću moći (traktor vrti u desno)? čital sam da jedan 1390 okr/min negdje to radi al kak to zašaltati?

Upute nisu ni meni ni kolegi baš jasne.. :rolleyess::rolleyess::rolleyess::rolleyess: valjda je vrijeme da se skinemo s alkohola... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Čit
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
MTD a bu žena sretna....

bude i moja kičma,to sam nekada sve ručno štihal...:lol:

Dajte mi recite, da li je blokiran diff kad okrenem ručku prema sebi ili prema motoru? voli mi ispadati i upadati sam ovisno o vibraciji (frezanje pogotovo).
meni se pali blokada kada ručku potegnem ka sebi..
tako je i meni šetalo,pa sam je vezao špagom i nema problema više..

kod mene je dif blokiran kad ručku potegnem prema sebi, a kad ju gurnem prema haubi od motora ajmo reći, onda je odblokiran... kod kolege je kontra i sad sam zbunjen... govorim kad je stroj u brazdi dakle ručke normalno, ne kontra...upute čitam i opet zbunjen ručke onak ručke ovak itd.
tako je i kod mene,neka te to ne brine,glavno da funkcionira...

Još jedno pitanje? da li SS samo vrti u lijevu stranu kardansko vratilo? trebal bi u desno jer imam cjepač od traktora kojeg bi vrtel s SS-om a ispada da neću moći (traktor vrti u desno)? čital sam da jedan 1390 okr/min negdje to radi al kak to zašaltati?
da,vrti samo ulijevo,ne znam,možda ima za kupiti inverzija kao za tomicu,trebalo bi se raspitati..
brzine mjenjaš na gornjem kardanu tako da desnu ručku od reduktora staviš u ler a sa lijevom od brzina(1-2-R) mjenjaš brzinu vrtnje.ali pogledaj u kojem smjeru vrti kardan kada ga ubaciš u rikverc,možda vrti udesno,nisam gledao
ajde pogledaj u uputstvu,tamo je sve detaljnije opisano...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Rikverc bi morao vrtiti u drugu stranu.... po zdravoj logici bi trebalo biti tako...

Gornje vratilo se stalno vrti?
 

fiftač

Član
Tu od
19 Lis 2010
Poruka
53
danas je i moj specijal protrčao s plugom po vrtu,nije mi se dalo montirati želj. kotače pa sam orao sa gumenima i išlo je super pošto je suho...

f2u5py.jpg


jq3uwy.jpg


hwibv7.jpg

Brazda je složena ko knjiga, svaka čast:prayer:
Jel ti nije proklizavalo na gnoju? Koliko vidim da je friško razbacan.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
Ti si oral super obrađeno zemljište a ja travnjak onda znaš kak mi je bilo...
mogu si i mislit u kakvom su ti bilu stanju ramena...:lol:
Brazda je složena ko knjiga, svaka čast:prayer:
Jel ti nije proklizavalo na gnoju? Koliko vidim da je friško razbacan.
plug ore fantastično kad ga uštimaš...
je,tu i tamo,držal sam ga pod šperom,a i gume su nove...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,599
današnje frezanje.....
t8591u.jpg

cndib.jpg



mrga,danas sam isprobao,kada ubaciš u rikverc,gornji kardan se vrti udesno..
 

jakso001

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
74
ovako motor nije la300 nego aln 330 wb sa 327 ccm i ne pali tesko dok je hladno dapace pali iz prvog poteza...
Sta se tice novog motora razmisljali smo i o tome ali jebiga kultivator mi je puno trebo na jesen a finacijska situacije nije bas dobra tak da je generalka puno manje ipala...( nove karike, brusena radilica,nova klipnjaca 1. Spec. I svugdje novi lezajevi makar su bili ok al kad se vec mjenja da to bude kak spada.)...meni se to mozda nebi ni dogodilo jos koju godinu da ga nisam malo vise nagnuo pa je oosto bez ulja. Kad dode vrijeme za novi motor onda cu razmisljat o dizelasu al o ovom kaj se vrti ko benzinac tak da mi nebude spor makar i sad ide sporo... Ko da malo brze hodas(izmjereno sa ciklokompjuterom 7 km/h) ako nebudem cak i novi kultivator kupovo...
Ovo da postoje priključci original to znam...i znam ko ih prodaje al kostaju puno i previse ko da su od zlata radeni...makar meni bi to bilo cist da nes izmisljam i da radim nes kad mi dosadno a da bude korisno...al ok ak ne nemoze, a mozda bi se i moglo al nema veze...
ja sam svog u startu ove godine zaribo.patim se sa la300,sranje od motora.nikad neznas sta mu je.jel to beogradanin mos ga j......sta kazete na ovaj motor jel moze on na labinku
 

Prilozi

  • MOT..JPG
    MOT..JPG
    25 KB · Pregleda: 412
  • MOT.JPG
    MOT.JPG
    40.8 KB · Pregleda: 463

jakso001

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
74
ja sam svog u startu ove godine zaribo.patim se sa la300,sranje od motora.nikad neznas sta mu je.jel to beogradanin mos ga j......sta kazete na ovaj motor jel moze on na labinku

a sto se tice acme 327 skidam kapu stvarno je motor na mjestu samo sto sam prvo frezanje nabrzinu,pogledam ima ulja a kad ono tres.ode klipnjaca i ostalo........jos naletis na lopove i svercere koji hoce zaradit i na tebi i na djelovima.krv su mi popili.dadem svoj motor i 1500 kn.za la 300.greska koja me kosta vise zivaca nego bilo sta......
:finga:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ček kaj nije gornji kardan vezan direkt na motor? ili je i on preko mjenjača?

Da li se može ikako donji kardan okrenuti da vrti u desno?

Onaj feder koji ti vraća polugu kuplunga od freze prema motoru mora biti i tvornički je tako ili si ti to doradio?

E oral travnjak, a kasnije brazde ko od vinkovića, slomilo me s frezom....

Danas sam odblokiral ručke, onaj mehanizam gore/dolje spuštanje... zaštekao je hrđa, ja izvadio gumeni čep i nalio nutra nafte da izgrize hrđu, malo razradio i ide ko metak,,,, sad čekam da scuri nafta van, da se naštopa pošteno masti u nutra kak bi trebalo biti i to je to...

Još mi ostaje za odkočiti onaj mehanizam za okretanje ručki za 180 stupnjeva... isto korodiral... neznam kak tam srediti stvar... osim skidanja ručki na ona 4 šerafa na poklopcu getribe... isto kod kolege ide gore dolje pomoću excentra pa rotiraj, kod mene je blokiran, hrđa....

E da definitivno slijedi kraćenje sajle kuplunge, preduga je i previše savinuta... tvrd kuplung, možda treba i onaj feder za vraćanje poluge natrag
 

Najnoviji postovi

Na vrh