• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor diesel 4ks

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Imam navedeni motor,bio na banzeku kratko vrijeme jer nije bio ucinkovit zbog velike brzine(2800o/min i male snage 4ks.
Kako nebi stajao neiskoristen ,imam pitanje;ocu li dobit sto ako na osovinu gdje sam imao samo remenicu stavim zamasnjak neke odredene tezine.
Unaprijed hvala.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Dobit ces vibracije najvjerojatnije jer to treba balansirat.
Zamasnjak ti akumulira moment kao kondezator i u nacelu pomoc ce pri lokalnom, kratkotrajnom opterecenju, ako tada ne svlada to opterecenje onda ce i on jos dodatno opteretit motor!
U nacelu zamasnjak na motorima sluzi da rotaciju ucini storavnomjernijom!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
probaj!
Spoji komparator na taj zamasnjak pa ga zavrti kad ga smonitras, bilo bi dobro da je unutar 5 stotih, tj. svakako unutar 10.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Pošto se radi o maleckom motoru njegovi ležajevi vjerovatno nisu sposobni da bi nosili zamajac , predlažem (ako već hoćeš zamajac) da ga staviš negdje na gonjenu osovinu , ili jednostavno napravi teži točak na banseku ako je moguće
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Pa rekao sam ti kako može zamajac da se ukomponuje , negdje eksterno
Možeš i dodati jednu osovinu gdje će samo zamajac da stoji ali da je dobrom vezom povezan prema potrošačima , mislim na jače remenje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako zamajac onda treba i kvačilo radi lakšeg paljenja motora .. kontam da izmišljate toplu vodu


vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Evo par slika navedenog motora,pali na kurblu nosaci su jos od vremena prije 2 god.dok je pilio drva ,
ra68.jpg
[/URL]


[/IMG]
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nece tu bit radilici nista, mada se slazem da je bolje negdje drugo stavit zamasnjak.
Mislim da motor i ima dobar zamasnjak pod ventilatorom...
Jel to org bansek?
Trebalo bi mu bit dosta 4ks, ako motorna pila od 4 ks reze, a di je traka banseka di lanac pile...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Pogonio je ovaj bansek,ali nije pilio samo cjepanice nego i do 30cm,sad ide na traktor ko i prije.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=GJdHsHH5C-E&feature=youtube_gdata_player[/YT]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak se je pokazal lanac kao prijenos?
buka , trošenje itd

vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Super,pilim12-13godina to su prvi lancanici i lanac, . Buka nista pretjerano zadovoljan sam samo da mogu bolje felge izbalansirat inace super. Ne pilim samo sebi nego sam do sad i usluzno (sad cemo vidit kako ce to ic).
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Da nesto sam probo balans ,malo je bolje.
Skrenuli smo s teme ,nek presele ako nije za tu temu.
Dogadalo mi se da zapilim drvo debelo pa s tim motorom moram zastajkivat parputa dok ne prepili ,a raspilit potkorhen sacuvajboze,sa traktorom je druga pjesma,zato sam mislio zamasnjak pa bse nebi tako brzo usporacao nego bi proguro drvo,a i pase mi jer sebi pilim i bacam na prikolicu pa moraju bit 2 traktora, a ovako 1 samo.
Potrosnja cjeli dan 5l .
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Htio sam stavit onaj motori na ovako nesto,ali posto moram nosit traktorom mislim da biu to islo na traktor. Cirkular vidia ,poslao upit u Kordun,fi 450x3.8mm,sto govori danije puno sire od lista a na vecoj brzini bi islo ko na videu. Ovakav sistem mi se svida[YT]https://www.youtube.com/watch?v=D7GP0WEgJYs&feature=youtube_gdata_player[/YT]
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovakvi motori inace pogone zabe za nabijanje tampona i valjke..
 
Na vrh