• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
mislite kompletan rezervar, ili samo onaj dio?
trazio sam ali su mi rekli da se to prodaje samo sa rezervarom
Samo deklo koje zatvara otvor za filter

Pozdrav uvaženim članovima foruma!!!
Imam dva pitanja i molim za pomoć !
Tomo Vinković- 732 - 84. god.
Trebam mijenjati dihtung glave. Da li je to tko od vas već to činio. zanimaju me iskustva, odnosno da li to mogu sam napraviti ili bi bilo najbolje dati mehaničaru. ( nisam to radio još pa me zanima d ali to amater-laik može, jeli jednostavno ili komplicirano. )
Što se drugog pitanja tiče zanima me koje ulje stavljate u motor ??
Hvala svima i molim za pomoć.
Pozdravljam sve !
Zbog čega mijenjaš podlošku/dihtung?
Osim podloške ili podloški na obje glave obavezno zamijeni gumice zaštitnih cijevi.
Ako si totalni laik amater onda neka ti neko odradi ko se razumije.
Ja sipam INA super 5
 

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Kolege ako moze pomoc....
Kada sam odvojio motor od mjenjaca (curilo mi je ulje kroz rupicu), promijenio sam semering na mjenjacu jer sam vidio da mi tu curi ulje...
E sad vidim da mi curi i ulje i iza zamasnjaka (valjda kroz neki semering) tj na izlazu iz motora...iako je traktor jos rastavljen...
Pitanje je:
Kako se skida zamasnjak tj dali je komplicirano mjenjati taj semering na izlazu iz motora...
Inace zaboravi reci da je rijec o 730 koji je u fazi lagane restauracije...
Ako netko ima slike ili bilo kakovu pomoc bio bih zahvalan jer prelistao sam sve po forumu, ali nemogu naci info o mjenjanju ovog semeringa...

Hvala unaprijed
 

risolovac

Novi član
Tu od
18 Velj 2012
Poruka
17
Mislim da je brtva glave otišla jer prilikom rada motora ispušta iritirajući piskutav zvuk, te ima tragova čađe kod dihtunga glave...zato mislim da treba mijenjati
 

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Ekipa kako i s cim vadite uloske filtera zraka? Probao od gore, kukama za one rupice,ma ni da mrdne. Jel se mijenja i gornji i donji ulozak ili samo donji? Htio bih to cijelo kuciste detaljno oprati i zamijeniti uloske. I gdje se nalazi filter ulja? Moze slika ako netko ima? Tomo je Pe 18, motor lda 100. Zahvaljujem unaprijed
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Filter zraka se samo čisti, i mijenja se ulje u donjem koritu, gornji dio se mijenja zajedno s kućištem. Ako ne ispadaju žice i ne vidiš oštećenja samo dobro očisti, naspi ulja u donje korito i to je to. Pazi na nivo ulja u donjem koritu, ako ima oznaka do oznake slobodno malo ispod, ako nema onda do rupica u donjem koritu.
Filtera ulja nema, inače na LDA 100 bude sa desne strane na bloku, na starom TV je tamo samo deklo za indikator.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Molim pomoć u vezi Lombardini motora , imam u ponudi jedan motor ali se na pločici ne vidi model motora, sve što mogu očitati sa ploćice je utisnut broj 5017479 . Na bloku na strani regulatora zraka još postoji oznaka c8 , anlaser je jačine 1,4 kw .Na poklopcu ventila je samo jedan čep koji na sebi ima odušak i dekompresor. Nema filter ulja ali mi se čini da ima indikator Zanima me da li bi to mogao biti lda 100 ili je to slabiji model. Postoji li još nešto karakteristično za lda 100 motor po čemu bih ga mogao prepoznati.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Jesam smotan, svijetlio sa mobitelom po motoru a na kraj pameti mi nije bilo da ga poslikam.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Evo par slika motora za koji sam postavio pitanje, možda će nekome biti dovoljno da prepozna model ili ću ga morat otvarat da izmjerim promjer cilindra .
 

Prilozi

  • 20160420_181118[1].jpg
    20160420_181118[1].jpg
    60.3 KB · Pregleda: 427
  • 20160420_181106[1].jpg
    20160420_181106[1].jpg
    50.5 KB · Pregleda: 407
  • 20160420_181039[1].jpg
    20160420_181039[1].jpg
    59 KB · Pregleda: 587
  • 20160420_181024[1].jpg
    20160420_181024[1].jpg
    62.1 KB · Pregleda: 663

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Po tim nosačima na prednoj pločevini ventilatora bi mogo biti LDA100 jer kako gledam LDA97 nema tih nosača.Sa sigurnošću ne mogu reč jer toliko ne poznajem te detajle,možda ima na glavi kakav broj ?
 

klubicko

Novi član
Tu od
2 Stu 2009
Poruka
21
Pozdrav,

Eto kako izgleda filter goriva i hidraulike nakon cetrdeset i kusur godina!
Srafcigerom sam cupao van filter goriva, a filter od hidraulike se raspao.
 

Prilozi

  • TV_filter_goriva.jpg
    TV_filter_goriva.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 130
  • TV_filter_hidraulika.jpg
    TV_filter_hidraulika.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 128

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Pozdrav drugari intersuje me da li pasu delovi sa lda 450 na lda100 znam da je razlika u promeru cilidra i klipa konkretno me interesuje ona klackalica podizac pumpe da li pase?
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
E ovako kod mene je onaj deo sto se nalazi ispod pumpe ulegnut od tockica pumpe i imam problem da motor nikako nece da radi u leru.Stavljen je nov cilindar klip elementi pumpe i dizne,dizna je stelovana na 190 bara pa me interesuje jel to moze da bude problem?Rastavljao sam i onaj deo gde se nalazi onaj zupcanik sa kuglicama i merio izmedju zupcanika i one platne luft ima nekih 0.20 u prirucniku sam video da bi trebalo da je 0.05 ali ne znam kako da smanjim taj luft jer mora da se menja osovinica ona zupcanik ili moze platna neka da se podbaci negde da se smanji luft.Izvinjavam se na duzem postu hvala
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Ako je samo to potrošeno to navari i izbrusi na prijašnju dimenziju, provjeri valjčić i osovinicu na klackalici, valjčić na pumpi takođe. Visinu brijega na bregastoj koji pokreće klackalicu pumpe. Kuglice i zupčanik regulatora rijetko stradaju, provjeri plastičnu čašicu regulatora tu kuglice naprave kanal......nakon svega podesiti regulator, polugu koja zakreće letvu pumpe. Uz pretpostavku da je ostalo u redu, ventili zatvaraju, kompresioni prostor odgovarajući.........provjeri ovo gore oko pumpe i regulatora pa javi.
 

canibal86

Novi član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
11
Ja sam hteo da kupim celu tu novu klackalicu ali mi prodavci kazu da ima dva modela za lda100 jel znas mozda kojih je dimenzija ta na lda100 traze mi duzinu klackalice i promer rupe za osovinicu,posto nije nesto skupa uzeo bih novu pa rastavljao ponovo i sve proverio kako si mi objasnio.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Imam problem na LDA 100 motoru. Problem se manifestirao na sljedeći način: Prvi puta išao sam trećom brzinom niz brdo, u prikolici je bilo nešto malo greda, s punim gasom i odjednom iz auspuha je počeo ići bijeli dim i promijenio se zvuk u glavi motora, kao da netko po loncima udara. Tada sam namjestio zazor ventila i problem je nestao. Drugi put se problem pojavio opet nakon nekoliko dana, tada sam išao uz blagi uspon, u prikolici je bilo oko tonu i opet se dogodilo isto kao i prvi put. Opet sam namjestio zazor i opet je bilo sve u redu. Danas mi se ponovo pojavio isti problem samo što sada se čuje jače lupanje. Očito da zbog nečega dođe do raštelavanja zazora ventila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh