• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

B

BAGERISTA

Guest
je, dok ne staviš klip 42 sa L karikom, i rezonantni suspuh, pa malo ispoliraš usis i ispuh, i onda pijeeeee.... :lol:

e a vidiš ti ovo za intervale kako me nasanjkaju... nevjerojatni su!
skinul sam uputstva za servis, nažalost, skut ima kompjuterski podešavano sagorijevanje, tak da sve kaj mogu sam, promjenit ulje, filtere i svječicu...

Remen punpe vode,,,pogonski,,pregledat variomat,,,sve to moreš sam...pločice na klještima,,,počistit ili zamijenit filter zraka..ulje u kočnicama..........pa znaš da imamo iste,,,samo je moj malo slabiji....................
 
B

BAGERISTA

Guest
Josa
Vidim da si se več sve informisao za Akrapoviča.
A zašto tek na ljeto, šta se čeka?

Noviuposlu
A ovo za Renault Mastaer :scratch prvi put čujem da se može proči toliko puno km. Dobro je to za kilometre, a kolko vrijemena može proči od jednog do drugog servisa?

a informira se on,,,još da hanumu informira,,,,,,,,i to je to....:mrgreen::mrgreen:



Da, Bagerista, oni deru samo ako ima šanse. Ljudi neznaju pa im voze. Neki se boje da izgube garanciju pa opet voze na servis.
Meni su htjeli Golfa da vozima na 15 000km pa jim ja kažem da in ima sprogramiran "long life servis" koji najviše može potrajat 30 000 ili 2 godine, zavisi od vožnje onda compjuter od avta sam izregulira kad češ imat servis. Koji servisni interval imaš piše na kodi na naljepnici u haubi pozadi. Meni piše QG1 što znači long life a može i onaj na 15 000, zavisi kako im kažeš da sprogramiraju comp. Originalno je bio sprogramiran long life. Oni su se branili toga i rekli pazi da ne izgubiš garanciju. Ja onda zvao u LJ na uvozača i reko zašto su ga švabi onda tako sprogramirali. Eto onda su vidjeli da znam neke stvari i nije bilo problema nit sa garancijom nit sa servisom.




.

ma banda su,,nema ako vide,,,da mogu odmah tešu,,,,,,,,,,,,evo ja naručija ključeve,,nači otišle mi komnde na ključi,,,,krepale popadale,,i jedasn mikročip,,,oni pitaju od 500do 700kn,,,a ja uza preko interneta,,dva komada s poštarinom niti za 50kuna...ajd ko je tu lud..
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ja sam sa svojim skroz zadovoljan,mislim samo promjenit auspuh i možda jednom kad bude bio na popravku nekom ugradit petu brzinu,jer nažalost imam samo 4 :weedman:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ja sam sa svojim skroz zadovoljan,mislim samo promjenit auspuh i možda jednom kad bude bio na popravku nekom ugradit petu brzinu,jer nažalost imam samo 4 :weedman:

Bez malo boljeg rezonantnog auspuha(Lipnik,MF,Laser,Master) neče bit neka korist od 5brzine jer nema motor snage..

Najbolje stavit klip 40L,imao sam prije "šesticu" i sprobavao i klip 42.5L i 40L,i bolje osobine su bile na 40L...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako je masina u dobrom stanju, standardna i bez da je ista dirano mora bez problema ici u 5.
koliko su laser i master kvalitetni auspusi? ja bi rekao da je tu samo zvuk u pitanju. lipnik i mf - od njih bi trebalo biti neke koristi.
42klip bez dorade i prerade ostalog nije najsretnije rjesenje. motor ima snage ali je uzasno trom,lijen.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ja i planiram dat laser auspuh,i klip 39L,možda 40...
A ja na motoru ni nemam petu brzinu,nije da mi on nejde u petu,nego je nema... :supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Imam ja jedno 2-3 komada 5-tih brzina još od ludih dana..........:mrgreen::mrgreen:akoi treba,,,,,jednu dajem..da se vrti.:supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
ako je masina u dobrom stanju, standardna i bez da je ista dirano mora bez problema ici u 5.
koliko su laser i master kvalitetni auspusi? ja bi rekao da je tu samo zvuk u pitanju. lipnik i mf - od njih bi trebalo biti neke koristi.
42klip bez dorade i prerade ostalog nije najsretnije rjesenje. motor ima snage ali je uzasno trom,lijen.

Nije bila stavljana u originalu,,nikad na apenčine...................:supris:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
40 000 ili dvije godine, vajk imaju dvije godine, hehe

a to se da da ko vozi međunarodno

Tako sam i mislijo da je.

Ja sam u moj APN6 isto stavijo 5. i klip sa L karikom. Auspuh sam samo malo doradijo da je više prohodan. Malo sam i snizijo glavu cilindra i to je to.
 
B

BAGERISTA

Guest
Još imam dvije mašine u komadima,,,,,,,,,,,,rasklopljene dijelova,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a morat če se neka petka,,,,,,,složit,,,a li s kosim usisom,,,,,,,,(junior):partyman::partyman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Samo ga ti posloži pa da vidimo strojčinu. Znam kako to ukoso stoji karburator/frgazer/usis :blackeye :lol:, neznam kao ga vi zovete. Ja sam kao klinac izmontirao na APN6 agregat od Electronic 90. Usis naravno ukoso jer nema mjesta isto je trebalo malo preradit auspuh. Jao kako je to išlo :shock:, šasija se mrdala u zavojima :oops: al su to bili doživljaji :).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
a meni neki dan izmače kompletna mašina od 15ke sa kosim usisom , samo sam uspio skinuti karburator , nisam imao alata da skinem stublinu :madmana:
drugi put kada sam došao neko ga uzeo kompletnog :cry:
 
B

BAGERISTA

Guest
Samo ga ti posloži pa da vidimo strojčinu. Znam kako to ukoso stoji karburator/frgazer/usis :blackeye :lol:, neznam kao ga vi zovete. Ja sam kao klinac izmontirao na APN6 agregat od Electronic 90. Usis naravno ukoso jer nema mjesta isto je trebalo malo preradit auspuh. Jao kako je to išlo :shock:, šasija se mrdala u zavojima :oops: al su to bili doživljaji :).


Mi smo zvali te cilindre (junior),,,ili kosi usis..
Jesu,,,,,i to su bile pile,,,kad se motor doslovno savija pod 90-tkom,,,ili ti elektroniku,,,ili pod ctx-om,,,,kako je to išlo,,,,a bili su to dani,,,,,dođe mi da složim jednog kako treba,,,,,mada sam se svega naslagao gore,,,pa čak i foriborda i to mora pilit rebra da ga uspiješ zatvorit,,da ima hlađenje ko originalac...............:supz::supz::supz:


a meni neki dan izmače kompletna mašina od 15ke sa kosim usisom , samo sam uspio skinuti karburator , nisam imao alata da skinem stublinu :madmana:
drugi put kada sam došao neko ga uzeo kompletnog :cry:

Šteta,,,nema više takvih za nač......i ako ima cifre su da se smrzneš..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mada sam se svega naslagao gore,,,pa čak i foriborda i to mora pilit rebra da ga uspiješ zatvorit,,da ima hlađenje ko originalac...............:supz::supz::supz:

sta ti je to? pretpostavljam da cilindar od kosilice ili mjesalice tomosove? 42klip ide unutra. imao sam to na apn-u. nazalost ne dugo, i pred sam kraj karijere sa tomosima ali kako je to islo :p
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ja nemislim ništa pretjerivat što se tiče klipova,možda 39L i to je to, i jednog dana cilindar od bt-a,motor mora ić kao lud :D
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam kosi usis na apn-u to jest imal sam dok se nije razletel,išel prek 100
kosi usis sa 38,5mm klipom s l karikom,išlo,šasija se vijala stalno,3 lanca strgal,i stavil od sipovog berača i dan danas je gore
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,672
heh, u postupku sam rješavanja i plačanja papira i dozvola za izgradnju kuće...
pa od svake plače moram stavljat malo na stranu da bih skupio tih 500 eura za Akrapoviča...

bolj ti je da konačno kupiš gume za fergija,a ne taj komad pleha...:roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh