• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ja sam danas malo obilazio selo sa ATXom , jako prijatno je bilo za vožnju ali umalo da ga doguram jer mi počelo nestajati benzina jer sam zimus vadio gorivo da ga proturim kroz motorku da mješavina ne stoji preko zime :mad:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jučer izvukao pilu van, vratio akumulator, upalio, izglancao ali nažalost ništa od vožnje..

Pukla sajla od kuplunga :(
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sad mi je nekak drago kaj imam maxi skuter,
nema jebada sa podmazivanjem lanca, nema sajle od kvačila...

toči, pali i vozi, svakih 5000kn promjenim ulje, svakih 15000km pogonski remen i rolice, 2000kn dođe servis ako se mjenjaju i svi filteri i svječica i remen i rolice i ne znam kaj još promjene...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Jučer izvukao pilu van, vratio akumulator, upalio, izglancao ali nažalost ništa od vožnje..

Pukla sajla od kuplunga :(

Ma ide to i bez sajle od kuplunga..:p
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
sad mi je nekak drago kaj imam maxi skuter,
nema jebada sa podmazivanjem lanca, nema sajle od kvačila...

toči, pali i vozi, svakih 5000kn promjenim ulje, svakih 15000km pogonski remen i rolice, 2000kn dođe servis ako se mjenjaju i svi filteri i svječica i remen i rolice i ne znam kaj još promjene...

To ti je onda dosta puta potrebno mjenjat ulje. Ja na BMW trebam mjenjat na 10 000km. Lanac kažu da bi trebal izdržat 25 do 35 000km. A je istina, treba ga podmazivat.

Zwer
Bolje da ti je sad pukla sajla, kad več mora. Bolje nego negde na terenu. A nije to neki ozbiljan kvar pa nema sekirancije.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm, a da to nije neki trik iz servisa, budem ja uputstva provjeril, da vidim kaj tamo piše za intervale...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
AFTER 10,000 KM AFTER 30,000 KM AFTER 50,000 KM AND AFTER 70,000 KM
Action
Safety locks - check
Spark plug - replacement
Driving belt - replacement
Throttle lever - adjustment
Air filter - check
Air filter belt compartment - check
Engine oil - change
Valve clearance - check
Electrical system and battery - check
Coolant level - check
Brake fluid level - check
Engine oil - replacement
Brake pads - check condition and wear
Sliding block / variable speed rollers - change
Tyre pressure and wear - check
Vehicle and brake test - road test
Hub oil - check
Stand control roller - replace
Suspensions - check
Steering - Check
Injection system pipework - visual check
Crankcase breather - empty

AFTER 20,000 KM AFTER 40,000 KM AFTER 60,000 KM AND AFTER 80,000 KM
Action
Safety locks - check
Bushing of driven pulley
Spark plug - replacement
Driving belt - replacement
Throttle lever - adjustment
Air filter - check
Air filter belt compartment - check
Engine oil - change
Valve clearance - check
Electrical system and battery - check
Coolant level - check
Brake fluid level - check
Engine oil - replacement
Brake pads - check condition and wear
Sliding block / variable speed rollers - change
Tyre pressure and wear - check
Vehicle and brake test - road test
Hub oil - check
Stand control roller - replace
Crankcase breather - empty
Suspensions - check
Steering - Check
Injection system pipework - visual check
Fuel filter - check

________________________________________________

po ovome, svakih 10 000km mjenjam ulje?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Izgleda da je bio trik iz servisa :rolfer: Piše ti na svakih 10 000 da mjenjaš ulje. Da je na 5000km onda si stalno tamo.
Sad ti njih pitaj zašto oni rade servise tako često, a oni če reči; kod nas je loše gorivo pa ono ovo... Znam ja te priče. Samo hoče da oderu narod. Isto su htjeli mene za Golfa, samo što ja nisam to dozvolijo.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čuo sam da neki motori imaju na 7 500, a da imaju još manje, to me čudi.
A malo je tih 5000 :rolleyess:
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
p1010458p.jpg

Evo i moj motorić za kontrolu polja i vožnju,nije baš nešto velik i jak,ali posluži...
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema do apenčuge...................:mrgreen::mrgreen::mrgreen:to je stara raga,,,,a potoršač,,,,mali.


Izgleda da je bio trik iz servisa :rolfer: Piše ti na svakih 10 000 da mjenjaš ulje. Da je na 5000km onda si stalno tamo.
Sad ti njih pitaj zašto oni rade servise tako često, a oni če reči; kod nas je loše gorivo pa ono ovo... Znam ja te priče. Samo hoče da oderu narod. Isto su htjeli mene za Golfa, samo što ja nisam to dozvolijo.

Ma servisseri da mogu derat,........:axe::axe:njihova škola mi več poznata..
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Tako je!stara raga...a složit ga zna svatko
Ovo je 2004. godina :supz:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nema do apenčuge...................:mrgreen::mrgreen::mrgreen:to je stara raga,,,,a potoršač,,,,mali.

je, dok ne staviš klip 42 sa L karikom, i rezonantni suspuh, pa malo ispoliraš usis i ispuh, i onda pijeeeee.... :lol:

e a vidiš ti ovo za intervale kako me nasanjkaju... nevjerojatni su!
skinul sam uputstva za servis, nažalost, skut ima kompjuterski podešavano sagorijevanje, tak da sve kaj mogu sam, promjenit ulje, filtere i svječicu...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Zwer
Bolje da ti je sad pukla sajla, kad več mora. Bolje nego negde na terenu. A nije to neki ozbiljan kvar pa nema sekirancije.


Najjače je to da je pukla dok je motor stajal!!! Sreća da nije negdje u vožnji....
Nije neki ceh - cca 20€


Nema šanse to vozit bez kuplunga, bez kuplunga maximalno ide kakva 125-ica...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Da, Bagerista, oni deru samo ako ima šanse. Ljudi neznaju pa im voze. Neki se boje da izgube garanciju pa opet voze na servis.
Meni su htjeli Golfa da vozima na 15 000km pa jim ja kažem da in ima sprogramiran "long life servis" koji najviše može potrajat 30 000 ili 2 godine, zavisi od vožnje onda compjuter od avta sam izregulira kad češ imat servis. Koji servisni interval imaš piše na kodi na naljepnici u haubi pozadi. Meni piše QG1 što znači long life a može i onaj na 15 000, zavisi kako im kažeš da sprogramiraju comp. Originalno je bio sprogramiran long life. Oni su se branili toga i rekli pazi da ne izgubiš garanciju. Ja onda zvao u LJ na uvozača i reko zašto su ga švabi onda tako sprogramirali. Eto onda su vidjeli da znam neke stvari i nije bilo problema nit sa garancijom nit sa servisom.


e a vidiš ti ovo za intervale kako me nasanjkaju... nevjerojatni su!
skinul sam uputstva za servis, nažalost, skut ima kompjuterski podešavano sagorijevanje, tak da sve kaj mogu sam, promjenit ulje, filtere i svječicu...

Pogledaj na internetu "Power comander". To se ugradi pa se onda podesi sagorijevanje kako ti hočeš. Sad ja neznam što te zapravo muči, ako te muči snaga motora onda se to može riješiti.

http://www.powercommander.com/powercommander/Default.aspx

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kZaCKyoMQVM[/YT]

Tu sam ti stavijo dva linka ali ima na YT puno toga pa možeš pogledat ako te zanima.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma ne bih ništa mjenjao, nego navodno se s vremena na vrijeme treba "uštelat" ler gas i sagorijevanje...

u ljeti stiže za moj bolid Akrapović, i onda će skut morat na servis, da uštelaju smjesu goriva i zraka zbog otvorenog auspuha...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ktm do 2007 godine su ljute mašine, nabrijane pa zato je tako

nego kupi ti lijepo renaulta pa imaš na 40 000km servis, doduše renault master al :))))
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Josa
Vidim da si se več sve informisao za Akrapoviča.
A zašto tek na ljeto, šta se čeka?

Noviuposlu
A ovo za Renault Mastaer :scratch prvi put čujem da se može proči toliko puno km. Dobro je to za kilometre, a kolko vrijemena može proči od jednog do drugog servisa?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, u postupku sam rješavanja i plačanja papira i dozvola za izgradnju kuće...
pa od svake plače moram stavljat malo na stranu da bih skupio tih 500 eura za Akrapoviča...
 

Najnoviji postovi

Na vrh