• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
uzmi onog za kojeg ima dijelova i servisa ,ja imam zongshen 200gy-2 troši oko 3 L i sad sam ga reg. drugi puta sve zajedno 800 kuna za vožnju do 15-20 km dobro a ako misliš ići na dalje onda uzmi veći ,da kupujem polovni uzeo bi hondu nx dominator 650 bolje nego apriliu ;)
 
Z

zetor4718

Guest
zavisi kolko imaš para:mrgreen::mrgreen:...pegaso je veliki motor(skupa rega i sl.al zato je i gušt:p)zongshena imam ja i ak nisi previše zahtjevan,motor je čist OK...nema neku veliku krajnju brzinu (oko 120km/h),u startu zadovoljava...i nije skupo održavanje i sama cijena istog...
http://www.poljoprivredni-forum.com/group.php?do=picture&groupid=23&pictureid=1501

Ja sam se i sam iznenadio kako zongshen ide,a ima super zvuk,moj je išao 115 max.

on je mislio na pegaso 125 i tuareg ili kako se pise, pegasi je malo i njih nisam vozio, tuareg jesam al ili samo taj imao neki tank od 20l a mozda i vise l ili imaju svi, uglavnom preglomazan motor, pogotovo za van ceste ici snjim, dobro ovisi po kakvom putu bi se vozio.. za jedan jedan takav 125 je puno manje nego za 600 to da :)

neznam kako ti je takav enduro ljepsi od krosa al nu... to su stari motori i znam da ako se nema para da dolaze samo takvi u obzir al ja bi prije bez motora nego kupio tako staro (nadam se da me se neće krivo shvatit) jer vecinom su u jako losem stanju (govorim za tuarega)... ja bi ti ipak preporucio neki noviji dt ako se moze i ako mora biti 125... kineza nisam nikada vozio...

da mislim na 125,gle nemislim baš se nešto previše istrošiti do jedno 8000kn.ja imam iskustva sa kinezima i japancima ali nemam sa Apriliom,svjestan sam da je to jako star motor ali za moj ukus jako lijep i aprilia je kvalitetan motocikl.ako bog da za koju godinu kad budem mogao položiti a kategoriju onda kupujem ktm-a 600ccm ali novog...

uzmi onog za kojeg ima dijelova i servisa ,ja imam zongshen 200gy-2 troši oko 3 L i sad sam ga reg. drugi puta sve zajedno 800 kuna za vožnju do 15-20 km dobro a ako misliš ići na dalje onda uzmi veći ,da kupujem polovni uzeo bi hondu nx dominator 650 bolje nego apriliu ;)

znam da zongshen malo troši jer kao što sam rekao imao sam ga,tomos 14 troši više od njega.nažalost nemam a kategoriju(nemam uopće za motor ali idem polagati) pa nemogu kupiti motor jači od 35kw.usrali su zakon sa tim kategorijama da boli glava,a kad sam vadio dozvolu za c kat. službenica mi je rekla da mi se briše status mladog vozača i da mogu voziti auto bez ograničenja kw,nije mi jasno kako ali za mene je bolje.evo ovako nešto gledam:http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/aprilia-tuareg-125-cm3-oglas-4702544
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/aprilia-pegaso-125-cm3-oglas-4580131
http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/zongshen-200-cm3-oglas-3621656
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Danas sam na mog ATXa stavio lančanike 10-37 8) sada može da se popne uz masnu banderu :weedman:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
E to ti vjerujem. Da ima samo ispred 10 a pozadi što god (može origi ono što je imao) on bi ti se popeo gde god hočeš a ovako još više i lakše.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Kada sam ga kupio imao je lančanike 13-34 i to nikako nije za mene i moje potrebe
posle sam stavio 11-34 i to je bilo daleko bolje i zadovoljava me ali pošto ima neki cross tour u četvrtak morao sam da pripremim nešto sporije jer neznam kolikih uzbrdica će da bude

večeras sam se vozikao nekih skoro dva sata , smrzo sam se , na terenu je fantastično ali osjeti se na ravnom nedostatak prenosa
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
evo da se pohvalim, ja trljosnuo i to sa skutera i to ne svog, a da stvar bude još smiješnija brzina je možda bila 25kmh....
Skretao s glavne ceste na sporednu, bilo malo pijeska na križanju i evo ti pizd.....

Do daljnjeg ne sjedam na te usisivačee....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
evo da se pohvalim, ja trljosnuo i to sa skutera i to ne svog, a da stvar bude još smiješnija brzina je možda bila 25kmh....
Skretao s glavne ceste na sporednu, bilo malo pijeska na križanju i evo ti pizd.....

Do daljnjeg ne sjedam na te usisivačee....

Nisi računao da su na usisivaču mali točkići :roll:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Danas sam na mog ATXa stavio lančanike 10-37 8) sada može da se popne uz masnu banderu :weedman:

Zanimljivo,nisam još čuo da je neko stavio takve lančanike na motor.Taj lančanik od 37 zubaca od čega to je? Kako je išao prije motor i kako sad ide (km/h)? Znam da je prije bio malo sporiji na ubrzanju tj. slabiji.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hehe, ja danas bio u osiguranju, za par dana imam registraciju sa skuterom, ako nemaš nikakvog bonusa, kao ja npr.,

za skutere/motore

od 255 do 500 ccm - 1051.41kn

od 501 do 750 ccm - 2000kn

od 750 do 1000 ccm - 3000kn


Nexus ima 460ccm :mrgreen:

plus, cca 390kn tehnički košta...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
hehe, ja danas bio u osiguranju, za par dana imam registraciju sa skuterom, ako nemaš nikakvog bonusa, kao ja npr.,

za skutere/motore

od 255 do 500 ccm - 1051.41kn

od 501 do 750 ccm - 2000kn

od 750 do 1000 ccm - 3000kn


Nexus ima 460ccm :mrgreen:

plus, cca 390kn tehnički košta...

Nisi jedini koji nema bonusa... :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Zanimljivo,nisam još čuo da je neko stavio takve lančanike na motor.Taj lančanik od 37 zubaca od čega to je? Kako je išao prije motor i kako sad ide (km/h)? Znam da je prije bio malo sporiji na ubrzanju tj. slabiji.

neznam od čega je ali na njemu piše TOMOS , raspored rupa nije kao kod atxa ili apna pa smo morali dodati nove rupe , pretpostavljam da je možda od CTXa , neznam

pa krajnja brzina je dosta sporija , nisam ničim mjerio ali onako od oka kao prije u četvrtoj brzini , onako od oka procijenjeno
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Zanimljivo,jer imamo u seli par dečkiča koji šarafaju motore pa mi nikad nisu rekli da su naletili na takve prijenose.
To sam si i mislio da će biti sporiji nego prije ali je sad znatno jači.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ee Josa, izgore ti kesa..:mrgreen:
Pa zar nema netko da ti uredi popust?:(
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
pošto ima neki cross tour u četvrtak morao sam da pripremim nešto sporije jer neznam kolikih uzbrdica će da bude

Nadam se na kojoj slike od tog crossa, ako imaš volje uslikaj malo.

Josa
Znači spreman si za novu sezonu. A servis, jes to več sredijo?

Ja sam danas išao malo na jednu kraču vožnju. Kad upalim kontakt, eto, napiše " service 4-2012", a mislijo da če bit u 5. mjesecu. A dobro, vozit ču ga na servis na kraju ovog mjeseca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Nadam se na kojoj slike od tog crossa, ako imaš volje uslikaj malo.

Pokušat ću ako ikako budem mogao , znaš i sam da na takvim feštama fotoaparat je ono zadnje na šta misliš :roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma to je samo za skutere ili? jer kako onda meni naplate preko 3000kn za 650ccm

ne gledaju jel imaš skuter, choper ili nešto treče, samo ih kubikaža zanima...
a to kaj ti više plačaš, to ti je jer si u rizičnoj županiji... jeb ga...

evo ti tu slika pa si pogledaj http://zaslike.com/viewer.php?file=igu53o4qpm79va3aj0.jpg

Ee Josa, izgore ti kesa..:mrgreen:
Pa zar nema netko da ti uredi popust?:(

nema više riktanja, osiguranja su umrežena i nadgledaju i tuže jedni druge ako netko skuži da si dao 50% nekome ko prvi put registrira auto, motor...
ja ti plačam sve punu cjenu, i auto i motor, evo, auto mi je sad treča godina kaj sam ga registriral, pa imam nešto sitno bonusa, motor plačam 100%... :?

Josa
Znači spreman si za novu sezonu. A servis, jes to več sredijo?

Ja sam danas išao malo na jednu kraču vožnju. Kad upalim kontakt, eto, napiše " service 4-2012", a mislijo da če bit u 5. mjesecu. A dobro, vozit ču ga na servis na kraju ovog mjeseca.

servis riješen na 15000 još prošle godine u 6. mjesecu, sad na 20000 mjenjam ulje i filtere... motor u pogonu od veljače ove godine, svaki dan na posao me vozi 8)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
kakav lik
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=b7KVh2RbET8[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3odXSYNdsPk&feature=relmfu[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh