• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
cijelo vrijeme ti govorin da ne govorim o tomosu, jer je to toliko zastarijela tehnologija da bi ih ja jakooo ošpotao da idem tamo...

a ventile sam spominjao kod novijih motora, 4t al i na 2t se da ventil vise zatvoriti ili otvoriti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pa ja ti svo vrijeme govorim baš o tomosu :twisted: on je na tapeti jer njega imam i njega za sada vozim
nećemo maštati ;)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
koja aprilia je u pitanju? kao da sam negdje procitao ali sam zaboravio pa da ne trazim...
nije toliko do paljenje al daj mu ti zapri paljenje do kraja ili otvori stavrno nisam siguran koje tocno pa ces vidjet da nece bit tog rastizanja pa neznam koli klip ni koliko da si polirao kanale, al rekao sam i u prvom postu da takav motor nije gust vozit... barem meni nije, nije ni snazan kao kada rasteze pa tada pocne lovit...

ja da kupim novi motor, recimo novi 690smc r nebi nikad nis prckao po njemu, osim bi mu akrapa stavio to dolazi u obzir ostalo ne jer kazem jos jedanput da je kod novih motora al da nije tomos original najbolje pogođen motor ali ako ti takav ne valja onda ideš prčkati, veču snagu il nesto slično nečeš dobit, mozes samo dobit da ide bolje od nule ili da duze rasteze tako da mu se igras s ventilima, smjesom, strujom i sl al u konacnosti ja mislim da nece imat onu snagu kao original
aprilia rs 50,ima kit od 85ccm,tvornički auspuh,pokazao se najboljim,fergazer od 26mm gore(mikuni) povuče dosta,dostigne pokojeg rs 125
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Pa ja ti svo vrijeme govorim baš o tomosu :twisted: on je na tapeti jer njega imam i njega za sada vozim
nećemo maštati ;)

pa znam, i zato sam ti preporucio da promjenis kut paljenja, poslije sam počeo govorit o drugim motorima... jer nazalost na tomosu nemozes puno utjecat jer nemas sta stelovat... a sada da mozes stelovat paljenje bez vadit motor neznan, mozda ti stelojus platine il nesto drugo, jer stvarno tomos mi nije u glavi..


a aprilia rs 85, navozio sam se je i slagao je, al nikako nemoze da dostigne 125-icu to nevjerujem jer sam se i nje navozio, doduse malo jer smo poslije joj stavili 175ccm tada je to lijepo rezalo...

koji kit je gore, koji proizvođač? je aluminijski ili zeljezni?
 
M

mario--apn-sl

Guest
cijelo vrijeme ti govorin da ne govorim o tomosu, jer je to toliko zastarijela tehnologija da bi ih ja jakooo ošpotao da idem tamo...

a ventile sam spominjao kod novijih motora, 4t al i na 2t se da ventil vise zatvoriti ili otvoriti

2t nema ventile, osim ispušnog ( RC ventila ili kod jamahe ypvs ventil) on otvara i zatvara ispušni kanal :finga:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
'si siguran ;)

F249T003_g_1.jpg


4_mix_schnitt_g.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=eWZfRdm9u9c[/YT]
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
2t nema ventile, osim ispušnog ( RC ventila ili kod jamahe ypvs ventil) on otvara i zatvara ispušni kanal :finga:

ma taj sam i mislio :)

citat al i na 2t se da ventil vise zatvoriti ili otvoriti
napisao sam jedan ventil, uvijek moze i ne mora biti ispusni ventil al to je sve toliko lagano, bolje da raspravljamo o 4t i bijesnim mašinama :)

ili nek ko stavi sliku koje mašine :D
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Savo si ti siguran?-to nije 2T to je 4t koji ke preraden da koristi 2t mesavinu valjda radi zastede na tezinu a i ona ECO sranja.
 
Posljednje uređivanje:

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Savo si ti siguran?-to nije 2T to je 4t koji ke preraden da koristi 2t mesavinu valjda radi zastede na tezinu a i ona ECO sranja.

To bi onda bio 3T..:rolfer::rolfer:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
:lol: e jeste , 3 takt :lol:

Bitno je da smo se konačno složili oko nečeg..:prayer::mrgreen::mrgreen:

Uff, teška rasprava! Idem na pivkana k Đurđi, ionako je loše vrijeme za motore..:drinkers:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Eh dečki, ja sam na APN6 imao klip sa L karikom, 5 brzinu, snizijo glavu, prerađen auspuh. Pošto to nije bilo dosta smestijo sam na njega mašinu od electronica 90 cm3. Onda je to bilo čak previše za njegov okvir. Letijo preko 100 km/h. Neko vreme sve ok, onda nije bilo mira sa murijom pa sam ga posložol nazad. A dobro je bilo to, te prerade, friziranja... Klinci smo na taj način dosta gubili vreme, tako ga da nije bilo viška da koje druge budaleštine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Ma svima (većini) nama je tomos bio ulaznica u svijet masnih ruku :lol:
 
Z

zetor4718

Guest
Imali tko od vas iskustva sa Aprilia Pegaso i Tuareg 125.Kupio bi si neki motorić pošto sam veliki ljubitelj motora pa se dvoumim između Aprillie i Zongshena 200 enduro.Imao sam već Zongshena 200 ali cross verziju kupio novog,napravio 1000km i izdovoljio se,prodao.Definitivno bi za gušt uzeo choppera ali pošto dosta puta trebam otići u šumu za što chopper nije,tako da bi uzeo endura jel mi je ljepiši od crossera.Što vi predlažete,Aprilia ili Zongshen?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Imali tko od vas iskustva sa Aprilia Pegaso i Tuareg 125.Kupio bi si neki motorić pošto sam veliki ljubitelj motora pa se dvoumim između Aprillie i Zongshena 200 enduro.Imao sam već Zongshena 200 ali cross verziju kupio novog,napravio 1000km i izdovoljio se,prodao.Definitivno bi za gušt uzeo choppera ali pošto dosta puta trebam otići u šumu za što chopper nije,tako da bi uzeo endura jel mi je ljepiši od crossera.Što vi predlažete,Aprilia ili Zongshen?
zavisi kolko imaš para:mrgreen::mrgreen:...pegaso je veliki motor(skupa rega i sl.al zato je i gušt:p)zongshena imam ja i ak nisi previše zahtjevan,motor je čist OK...nema neku veliku krajnju brzinu (oko 120km/h),u startu zadovoljava...i nije skupo održavanje i sama cijena istog...
http://www.poljoprivredni-forum.com/group.php?do=picture&groupid=23&pictureid=1501
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
on je mislio na pegaso 125 i tuareg ili kako se pise, pegasi je malo i njih nisam vozio, tuareg jesam al ili samo taj imao neki tank od 20l a mozda i vise l ili imaju svi, uglavnom preglomazan motor, pogotovo za van ceste ici snjim, dobro ovisi po kakvom putu bi se vozio.. za jedan jedan takav 125 je puno manje nego za 600 to da :)

neznam kako ti je takav enduro ljepsi od krosa al nu... to su stari motori i znam da ako se nema para da dolaze samo takvi u obzir al ja bi prije bez motora nego kupio tako staro (nadam se da me se neće krivo shvatit) jer vecinom su u jako losem stanju (govorim za tuarega)... ja bi ti ipak preporucio neki noviji dt ako se moze i ako mora biti 125... kineza nisam nikada vozio...
 
Na vrh