• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Vidim da se išlo malo uživat :), dobro dobro. Tako i treba. Ljep dvorac nema šta, sređen u nulu. Šteta što je zaključan pa se ne može vidjeti iznutra.

Kaciga ti je preklopna, fino je to ako se lagano voziš, npr. po gradu i slično, otvoriš i uživaš. Ja najviše uživam u laganoj vožnji pa da je uopšte nemam. Ali nesmije se to pa ne prakticiram.

ma poludil više, na posal, sa posla... i tako svaki dan...
reko, vrijeme je za jedan đir :mrgreen:
dvorac je bio otvoren, i moglo se je gore na kulu vidikovac ić, ali izgleda da imaju nekakve arheološke iskope, pa su privremeno zabranili pristup...

a kaj se tiće kacige, otvorena je samo dok ju nosim u ruci, stavljam na glavu ili skidam sa glave... em stvara prejake turbulencije kad je otvorena, em me pogodil nekakvi kukac kad je bila otvorena, em se ne osječam siguno kad je otvorena... ali puno lakše ide sa i na glavu kad ju otvoriš :)

i da, ovo je jeftina flip-up kasiga, 200eura je koštala, sigurnosno je dobra, ali nije dobo izveden vizir, pa na brzinama većim od 90km/h je strašna buka od vjetra...
Piaggio kaciga.... kolko para tolko muzike...

Evo moje igračke,danas sam malo polja obilazio sa njime:

vidi se da je održavan, pa i malo tuniran APN-ac :supz:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,820
Mi smo došli iz smjera Duge Rese, prešli preko mosta u Dugoj Resi i dalje kroz mala sela, predlani su obnavljali cestu na tom pravcu. Sjeli kraj Korane na piće i produžili preko mosta do Krnjaka..
Kad gledaš iz Duge Rese, Prilišće dođe sasvim suprotno, ali nije neka kilometraža, kaj ne? :scratch

iz barilovića se penješ u brdo mimo kamenoloma i izađeš u dugom dolu,i onda dođeš do krnjaka na d1
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bili su to dani kad su se takvi motori sređivali i ''nabrijavali'' , hehe

trebali su ih serijski proizvodit sa klipom 39 i L karikom :lol:

to nam nije bilo jasno, frend je imal 42 klip L karika, a njegov kompa 39 klip i L karika, ovaj sa 42 klipom mu ni mogal niš!

39 se je jače vrtil... uglavnom svakak su APNci ispadali nakon tuninga :lol:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Izgleda mi ko novo, odličan je.

Hvala kolega.Motor je 2007.g.

vidi se da je održavan, pa i malo tuniran APN-ac :supz:

Održavan je,mjenjam redovito ulje stalno je garažiran. Hm tjuniran je malo,ima veči klip,ugrađena 5 brzina,drugi auspuh i najvažnije regan je na dvoje.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
39 s L, karburator delorto 19-21, marmita, polirani kanali, 5 brzina, dignut malo, tvrđi ovjes i eto stroja za dijete od 10-13godina, hehe
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moj sused dan danas ide sa APNcom u vinograd :)
a ima puno leeet...

majke ti janje, pa kak si uspil regat za dvoje?
ja sam imal dugački sic, i zadnje nogice za suvozača, ali nisu dali nego za jednog...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Nisam ga ja tak rego nego bivši vlasnik koji je policajac,kad čuješ riječ policajac odma ti je sve jasno. Bio je star 6mj. kad sam ga kupio.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Markec šta je smješno,forumaš Noviuposlu je dobro napiso i motor lijepo ide za tih njegovih 50ccm naspram skutera od 50ccm ja ih prestignem ko od šale i pod dvojicom idem uz svako brdo.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Markec šta je smješno,forumaš Noviuposlu je dobro napiso i motor lijepo ide za tih njegovih 50ccm naspram skutera od 50ccm ja ih prestignem ko od šale i pod dvojicom idem uz svako brdo.

Ne osporavam, nek' me nasmijao komentar.. Kad sam bio klinac tih godina, to nam je bilo sve: Tko ima L karike i te sheme, dok sad kad vozim vozila od par deset tisuća eura mi je to smiješno na lijep način. Nemojte se srditi odmah..:)
Malo ste preozbiljni, morate razumijeti ironiju u ovome, ne?..
Bilo kakav motor ili moped je u redu, što se mene tiče.:prayer:

Lijepi pozdrav!
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
509
evo ja imam 16 godina,pa imam 6 motori doma,i imam 4 tomosa,i lud sam za njima,k tome imam i apriliu rs 50 koja ide kao zvijer zahvaljujući kitu od 85 ccm i još puuuno drugih stvari,a moj automatik reže većinu skutera u selu
dok sam ga dobio bio sam 10 godina star,i odonda je počelo stalno šarafljenje po njemu,makar nisam imal pojme koje čemu služi makar sam posle skužil,a najbolje mi je tuninga delati na njima :)
makar više nemam vremena za njih,sad sam se posvetil autima i traktorima a oni stoje u garaži,danas sam se vozil s njima i tako,po zimi spavaju a po ljetu brndaju 8)8)
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Ne osporavam, nek' me nasmijao komentar.. Kad sam bio klinac tih godina, to nam je bilo sve: Tko ima L karike i te sheme, dok sad kad vozim vozila od par deset tisuća eura mi je to smiješno na lijep način. Nemojte se srditi odmah..:)
Malo ste preozbiljni, morate razumijeti ironiju u ovome, ne?..
Bilo kakav motor ili moped je u redu, što se mene tiče.:prayer:

Lijepi pozdrav!

ide ide dok ne probas nesto drugo, hehe

al meni je uvijke bio draži automatik ne apn, nekako mi je i bolje isao, al govorim o automatiku novije proizvodnje s onim velikim crnim rebrima za hlađenje i dellorto karburator i auspuh neki izuvijao od ispod i to je sve serijski tako, uglavnom moj je bio 2000godiste i derao je sve stare apn.e i automatike... imao sam i aluminijske felge, hehe

edit: krivi post sam citiro al nema veze, hehe
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ide ide dok ne probas nesto drugo, hehe

al meni je uvijke bio draži automatik ne apn, nekako mi je i bolje isao, al govorim o automatiku novije proizvodnje s onim velikim crnim rebrima za hlađenje i dellorto karburator i auspuh neki izuvijao od ispod i to je sve serijski tako, uglavnom moj je bio 2000godiste i derao je sve stare apn.e i automatike... imao sam i aluminijske felge, hehe

edit: krivi post sam citiro al nema veze, hehe

I ja nekako više volim automatike. Najmlađi kojeg sam jahao je tomos colibri, devedesetih godina i bio sam car u svojem seocetu dok nije došao sprint. Ekipa ga je nabrijala do 80 km/h, pa sam odustao i odrastao..:mrgreen:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
moj automatik kada mi je jedan bio donio neku marmitu koja je sva ispod motora neide nista ni kod kotaca nit prema gore, neka cudna svi su je gledali i smijali se, al kad je to zrezalo, kako je to islo tada... nije imao kraj samo je rezao i rezao i imao sam sat od bicikle koji je tocno mjerio i za zdolom je znao pokazati 80 bez problema, malo mu je trebalo do 80... a kod starta je čupao ko nijedan tomos, poslije su svi htjeli da im prodam tu marmitu al nije bilo teorije a na kraju mozda bi bilo bolje da i jesam jer mi nekako otpala (valjda sam je bio lupio bas di se drzala prije toga) i otpala pod zadnji kotac ja pao i razbio automatika do neprepoznatljivosti... jedino je masina ostala citava pa stavili nju na PUHA ajme kako je letio taj PUH, hehe
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
moj automatik kada mi je jedan bio donio neku marmitu koja je sva ispod motora neide nista ni kod kotaca nit prema gore, neka cudna svi su je gledali i smijali se, al kad je to zrezalo, kako je to islo tada... nije imao kraj samo je rezao i rezao i imao sam sat od bicikle koji je tocno mjerio i za zdolom je znao pokazati 80 bez problema, malo mu je trebalo do 80... a kod starta je čupao ko nijedan tomos, poslije su svi htjeli da im prodam tu marmitu al nije bilo teorije a na kraju mozda bi bilo bolje da i jesam jer mi nekako otpala (valjda sam je bio lupio bas di se drzala prije toga) i otpala pod zadnji kotac ja pao i razbio automatika do neprepoznatljivosti... jedino je masina ostala citava pa stavili nju na PUHA ajme kako je letio taj PUH, hehe

Nisi ti niš vozio ako nisi vozio Pucha Pony ekspres sa remenicom..:rolfer:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ahahahahaaa nisi ni ti ko ga nisi vozio s mašinom od automatika...

koje boje je bio tvoj, jer kod njih boja oznacuje godiste, barem sam tako bio cuo prije 12 godina hehe
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ahahahahaaa nisi ni ti ko ga nisi vozio s mašinom od automatika...

koje boje je bio tvoj, jer kod njih boja oznacuje godiste, barem sam tako bio cuo prije 12 godina hehe

Drek žute s bijelim detaljima i kromiranim poklopcima radilice:rolfer:
 
Na vrh