• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Za mojeg od 250 ccm cijela prica kroz godinu je 110eura. Od toga je osiguranje s 50% i putnik i suvozac cca 45 eura. R motori su zakon, meni posebno v2, ali ne mogu za sad...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Markec, samo javi kad si kod vatrogasnog :)
a moremo kaj popit i na pol put u Jaski, ima dobrih pivnica tamo :D

Savo, 500ccm na skuteru nije niš posebno, jer ima 40ks, i 200kg, i onda još ja sjednem na njega i ima preko 300kg...

ubrzanja su zanimljiva do 120km na h, ali to ti je uglavnom to... razvuče do nekih 170, samo neznam koja bi ga životinja dugo vozila u tom režimu...
a da se razumijemo, lakše padneš sa APNca nego sa mog skutera od 500ccm,
kao što lakše padneš sa mog skutera od 500ccm nego sa Yamahe R1...

ali mislim da nikome od nas nije na pameti padanje...


KREŠO, reč da motor nije motor ako nije R motor, je u najmanju ruku smiješno...
jer motocikl (hrvatski) je sve kaj ima dva kotača i vlastiti pogon... motocikli do 50 ccm su mopedi... pa sve piše u zakonu , ne....

zeko, makina je pava, pravi R ne, ali u ravnoj ulici di ima puno dvorišta, možeš puno puta proletit, a auto ili traktor ti mogu samo jednom izletit, ili kak bi moj frend reko tri put... prvi, zadnji i nikad više...
jedno je sposobnost vožnje i prolaska kroz zavoje, a drugo je nemarni vozači, bahati, i oni koji te ne vide...

ne pravim se pametan, samo pretačem u priču događaje kaj su se u mom malom gradu dogodile...
na jednom sprovodu sam bio, a ovi drugi nemreju ni auto sa kvačilom vozit...

mislim da rasprava ovo je motor, a ono nije motor nema smisla, jer svi mi imamo motore, a njih ima od mopeda, cross, skuter, naked, touring, sport touring, sport pa do super sport, i svi guštamo na svoj način i ljepimo slike nakon lipog rajdanja :mgreen:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Stvarno se slažem, već mi je previše vršnjaka frendova poginulo u prometu, a sve dobri momci od 20-ak i sitno..
 
B

bosniahos

Guest
.

Prokleto Gornje Jelenje,opet sam na nuli i dobro da sam živ.Mada sam izubijan i pljujem krvave račke.Nema više otišlo 150 tisuča u 666 p.....m.......A nemam plačeno zdravstveno,jako pametno ne.Sad slušam Stare Prijatelje i pijevam na teško usebi PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SIJA.Ušto me boli život.Našopali me na hitnoj pa vidim na teške jade pisati ovo,rekla mi doktorica a vi ste dobro možete hodati al sutra molite Boga da ustanete.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Čini mi se da se prevrnuo sa motorom, ili... ma neznam zapravo što se desilo?
Nadam se da nije nešto jako kritično:oops:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bosniahos, nemoj nas na žaru držat, pa kaj je bilo?
si dobro?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Iz današnje vožnje:

19577843.jpg


Još koja slika je u mojoj temi ako koga zanima.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Meni se sviđaju R motori, super moto za kojeg sam bio dosta zainteresiran ali odluka je pala na enduro koji mi je najbolji. Brat ima Yamahu Fazer 1000- 150 KS, zvjer kojoj je težko doči do kraja ali svejedno je za moju dušu enduro. Za Fazera je kraj puta kad počne makedam a ja ipak volim slobodu pa se put sa endurom nastavi dalje. Imao sam cross pa je možda on ostavil tragove u meni pa zato nastavljam sa endurom.
Moram još dodat da jesam probao Fazera ali...

Sad malo oko održavanja. Kod nas se plati samo pola osiguranja, znači za pola godine, a važi cjelu godinu. Onda sam preneo bonifikaciju iz auta na motor (50% imam) ali time podpišeš da češ sledeču godinu auto osigurat kod osigurašnice koja ti je prenijela bonifikaciju na motor. Tako to onda iznosi cjena osiguranja za moj BMW 130€. Osigurano imam slijedeče: obavezno osiguranje, osiguranje vozača to je mene - nedaj bože za smrt, invalidnost i dnevna odškodnina ako si na bolovanju. Onda je tu još osigurano da za jednu nesreču koju zakrivim ne izgubim bonifikacije, osiguran imam i prijevoz vozila u slučaju nesreče.

Neznam sad koliko košta neko slično osiguranje kod vas? Ili barem da znam koliko košta ono obavezno osiguranje?
kod nas ti je puna polica za 501-750ccm ( kategorija u koju spada moja krava) 2100kn (280€) bez dodataka a ako si u zg ta ista polica ti dođe 2700kn bez dodataka.
klasa 751-1000ccm u što bi upao tvoj GS, puna polica je 3100kn osim ako si u Zagrebu onda ti je 4000kn (500€)



Inače, Karlovčani moja krava vam zna stajat kod čvora za alstom na pločniku s ceduljicom "Prodaje se"
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja svakog koji god ima motor podrzavam il kako bi se ispravno izjasni, i nikad ne govorim nesto protiv tog njegovog motora, al mora sam je je netko rekao da skuter pa makar bio od 500ccm moze parirati ovim sportskim i da pretekne i sl... ja sam rekao da moze pretec u gradu ali van grada ne i vozio sam takve motore al kad s nekog polutrkaceg stroja sjednete na takav se jakooo osjeti ama bas sve, lezanje u zavoju, kocenje, ubrzanje i sve samo sam to htio reci
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ima u zadnje vrijeme dosta govora o ukidanju zone rizika za osiguranje, barem za kamione, za ostalo ne znam. Dvije cijene osiguranja, a iste rute?!:evil: Jedino za fizičke osobe koje žive u pojedinim zonama rizika bi moglo proći..:)

Noviuposlu, u pravu si. Razlika je neupitna, ali je stvar pojedinca i njegovog iskustva i sigurnosti kod vožnje pojedinih modela. To je siva zona i vjerujem da se ne može naći zadovoljavajući komentar za sve. Nemoj zamjeriti na prošlim komentarima..:prayer:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
kod nas ti je puna polica za 501-750ccm ( kategorija u koju spada moja krava) 2100kn (280€) bez dodataka a ako si u zg ta ista polica ti dođe 2700kn bez dodataka.
klasa 751-1000ccm u što bi upao tvoj GS, puna polica je 3100kn osim ako si u Zagrebu onda ti je 4000kn (500€)

Znači za moj GS puna polica je 410€, onda ako se ima 50% bonusa = 205€. Kod nas onda računaju samo pola godine pa iznosi to 100 i kusur €. Neznam ako vi to imate (da se računa samo za sezonu), ako da onda je cjena slična ko kod nas.

A šta vam je to U ZG, zašto skuplje, to prvi put čujem da negde to ima.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Znači za moj GS puna polica je 410€, onda ako se ima 50% bonusa = 205€. Kod nas onda računaju samo pola godine pa iznosi to 100 i kusur €. Neznam ako vi to imate (da se računa samo za sezonu), ako da onda je cjena slična ko kod nas.

A šta vam je to U ZG, zašto skuplje, to prvi put čujem da negde to ima.

Cijene su približne kao i vaše i možemo registrirati sezonski na pola godine, ali mislim da se ne uštedi previše. Imamo dosta lijepoga vremena kroz godinu, pa se gubi puno dana za vožnju u 6 mjeseci.

Da! Postoji apsurd kod osiguranja vozila jer se pojedina područja (prema slovima gradova na tablicama) tretiraju po rizičnosti. Zagreb, kao takav, ima najskuplje osiguranje, dok mislim da je Daruvar u pitanju, ima najjeftinije. Vjerojatno prema kategorizaciji cesta, broju vozila u dnevnom prometu i broju prometnih nesreća.
Evo u čemu je apsurd:
Prijevoznik iz Zagreba je u startu nekonkurentniji od onog iz Lipika cca do 1000 eura po tegljaču, a voze iste međunarodne ture.
Posljedica: puno firmi koje rade prijevoz u Zagrebu i cijeloj hrvatskoj, registrira sjedište u Daruvaru, a podružnicu u Zagrebu i štede na osiguranju.
Još ako je leasing u pitanju, tu je i kasko..:rolleyess:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
A čuj nismo se razumili najbolje, mi samo platimo za pola godine ali motor je regan i osiguran za cjelu godinu. Možeš se voziti cjelu godinu ako ti je želja.

A ovo, različita cjena za osiguranje po područjima :rolleyess:. Takve gluposti nečeju dugo trajat, a nisu nit poštene.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
A čuj nismo se razumili najbolje, mi samo platimo za pola godine ali motor je regan i osiguran za cjelu godinu. Možeš se voziti cjelu godinu ako ti je želja.

A ovo, različita cjena za osiguranje po područjima :rolleyess:. Takve gluposti nečeju dugo trajat, a nisu nit poštene.

Stvarno se nismo razumjeli.:oops: Ima logike, ionako ukupni broj dana vožnje u godini ne prijeđe polovicu, pa izađe na isto. To je dobra strana procjene rizika u osiguranju. U svakom slučaju, velika prednost za motoriste u Sloveniji.
Nešto se kod nas počelo dešavati po pitanju usklađivanja sa europskom unijom, no treba tu još puno posla. Idemo iz krajnosti u krajnost sa legislativom, a posljedice su katastrofalne..:mad:
Umjesto da vozila na LPG imaju popust kod tehničkog, još ih opale sa 500 kn naknade..:supris:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja svakog koji god ima motor podrzavam il kako bi se ispravno izjasni, i nikad ne govorim nesto protiv tog njegovog motora, al mora sam je je netko rekao da skuter pa makar bio od 500ccm moze parirati ovim sportskim i da pretekne i sl... ja sam rekao da moze pretec u gradu ali van grada ne i vozio sam takve motore al kad s nekog polutrkaceg stroja sjednete na takav se jakooo osjeti ama bas sve, lezanje u zavoju, kocenje, ubrzanje i sve samo sam to htio reci

ma sve jasno, ali ti oćemo reč da ne želimo parirat sportskom motoru, jer nas se to ne tiče... di ti uopće ideja stavljat moj skuter u usporedbu sa R motorom? mi ovdje pričamo o guštanju na dva kotača, a ne o trkama.

usput, ja sam malo prođiral danas, išo provjerit kako napreduje čvor Novigad...

došao od Duge Rese do Vukove Gorice, pa pravac prema Netretiću, i evo križanje za Kućevice

dsc04460w.jpg


naplatne u izradi

dsc04466f.jpg


dsc04468vz.jpg


Stari grad Novigad na Dobri, vidi se i sa autoputa Zagreb - Rijeka

dsc04469uf.jpg


dsc04471dk.jpg


dsc04479e.jpg


dsc04470q.jpg


dsc04474mp.jpg


dsc04475bk.jpg


dsc04476wh.jpg
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Lepo, lepo! Nema se kaj za reć. Uvijek kad vidim taj Stari grad s autoceste, velim da bi trebalo tam otići.. Lepa kaciga..:supz:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
već dugo uređuju taj dvorac, sad su sve pozaključavali, nadzorna kamera je tamo, i arheolozi izgleda nekog vraga kopaju po unutra...

mislim da još 2 kule treba restaurirat, one prednje dvije su riješili...
preljepo je, još da peku odojke unutra i da ima točene pive, ambijent rajski nadasve... :supz:

jedino sam flip-up kacigu mogal skinut sa glave kad ju otvorim, integralnu sam nabil na glavu, pa ju nisam mogal skinut :lol:

skoro sam si uha otkinul...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Znači za moj GS puna polica je 410€, onda ako se ima 50% bonusa = 205€. Kod nas onda računaju samo pola godine pa iznosi to 100 i kusur €. Neznam ako vi to imate (da se računa samo za sezonu), ako da onda je cjena slična ko kod nas.

A šta vam je to U ZG, zašto skuplje, to prvi put čujem da negde to ima.

nema kod nas pola od pola kako to kod vas ispada a da se možeš vozit cijelu godinu :(


Kod nas kad registriraš plačaš tehnički cestarinu i popratne trokove nešto manje od 100€ + osiguranje cca 300€ ak nemaš popusta.
Što se tiče registracije na manje od godinu dana registriraš na cijelu godinu ali možeš vratit tablicu i odjavit motor kad hoćeš i dobit povrat para za preostali vremenski period kolko ti još traje osiguranje.
Recimo na primjer registriraš motor u 1.5. platiš 100€ tehnički+300€ osiguranje, voziš se i do 31.10. odjaviš motor. Znači vozio si se 6 mjeseci pa imaš pravo dobit pola osiguranja natrag....


edit: Što se osiguranja u ZG tiče, ima više registriranih vozila, veći postotak prometnih nesreća, više odšteta pa je skuplje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh