• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
strašna makina za udobna krstarenja!! a opet zgodna i za po gradu...
iskreno, opčenito sam mrzio bilo koju vrstu skutera, preferiram motore Honda Transalp, Varadero, Suzuki Storm, BMW f650 i 800gs...

ali ništa od toga nije za svaki dan ić na posal, pogotovo u jutro kad zna bit 2 stupnja...

kupio na nagovor frenda, a i žena je rekla da ak kupim skuter da bu se vozila sa mnom, a ak kupim motor nema šanse...

i naletio na gileru nexus 500ccm, promjenio sam skroz mišljenje, i jedino kaj me još maltretira je kaj nema šaltanja, i dalje mrzim variomat, ali skuter je jako praktičan, a brz, pa ne moram brinut bude me bus pretjecal ili kamion...

koji je to model? te dobro služi?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Sve si dobro rekao. To je XEvo 250 ccm. Piaggio.
I ja bi ovo što bi i ti, ali nema se kikirikija. Da ne pričam o daljnjim troškovima.
Kad sam tražio nešto, pojma nisam imal o motorima. Kažem si, Beverly nije loš..
Nakon par mjeseci vidim ovog i odmah sam znao da je to to. Dođem u trgovinu s frendicom koja nema pojma o motorima, gledamo Beverlyja, a veli ona: A daj si kupi ovog drugog, bit ćeš mi ljepši..
Ovo je biznis klasa maxi skutera i strašno sam zadovoljan.
Nexus mi je previše sportski za duža putovanja..:supz:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ma nexus ima premali prtljažnik...
i sad, nisam sjedil na drugim skuterima, pa ne kužim jel položaj za vozača isti kod svih pa oklop mjenjaju, ili je svaki skuter drugačiji (odnos sjedalo - upravljač)

Nexus izgleda malo trkače, ali ima oprugu na amortizeru, pa imaš 13 ili 14 stupnjeva tvrdoče...

meni je udoban, sjedalo je široko i mekano i za suvozačicu...
sad samo da još bočne torbe kupim i otraga kofer za dvije kacige, i onda mogu i na daleka putovanja! :supz::supz:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
E vidiš!
Svaki model je rađen prema performansama, odnosno namjeni.
Moj je biznis klasa, skarabeo i beverly gradska klasa, a nexus sportski.
Tako da je svaki poseban po nečemu, da vozač dobije ono što želi od vožnje.
Moja želja je bila da može podnijeti duže rute u komadu, da ima veliki prtljažnik, udobnost i da nešto pruži i suvozaču ili njoj. Ciklistika je odlična, agregat vrhunski (ima ih posvuda), kvaliteta super. Ima 15000 km i osim redovitih servisa sam sad stavio treću stražnju gumu. Prva je original. Koja god se vozila nije niš prigovarala.:mrgreen:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ako zelis da su ti niski troškovi vožnje (održavanja, potrošna itd) te udoban neki prtljaznik i sl kupiš neki ovakav skuter al ako ćemo o performansama ne more skuter da tu spada niti nexus, on potegne i preteče u gradu i to al puno je to daleko od potezanja i pretjećanja motora kao ča je onaj bmw na slici... ja nemam nista protiv tih motori dapače, najvise mi smetaju i ti sicevi na skuterima jer ako je sic presirok i prekomodan onda je taj motor samo za ravno u zavojima ne valja... općenito moje mišljenje je da je skuter dobar ali za zavoje ne odgovara nikako :)
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
ako zelis da su ti niski troškovi vožnje (održavanja, potrošna itd) te udoban neki prtljaznik i sl kupiš neki ovakav skuter al ako ćemo o performansama ne more skuter da tu spada niti nexus, on potegne i preteče u gradu i to al puno je to daleko od potezanja i pretjećanja motora kao ča je onaj bmw na slici... ja nemam nista protiv tih motori dapače, najvise mi smetaju i ti sicevi na skuterima jer ako je sic presirok i prekomodan onda je taj motor samo za ravno u zavojima ne valja... općenito moje mišljenje je da je skuter dobar ali za zavoje ne odgovara nikako :)

Ne mogu se te klase motora uopce usporedjivati, jer je koncept sasvim drugaciji.
Ali iznenadio bi se koliko je ciklistika dobra, usprkos malim kotacima i svemu ostalom.
Ako je cesta ravna i cista, nemas brige. Ja se vozim smireno, vec su tu i takve godine da me snaga i brzina ne dira puno..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
gle za te novce sam si mogal kupit neki polovan 600ccm cbr, r6 i slične mlince za kavu, pa se blesirat po zavojima. niti to želim, niti mi to treba.
meni je trebal motor za na posal svaki dan, i kad pada kiša i kad je 0 stupnjeva vani.
skuter od 500ccm sa malo tvđim ovjesom kakav je na nexusu ide 120 kroz zavoje ko i svaki drugi sportski motor, ali to je to, on još do 140 ubrzava kako tako, ali dalje nema, ide do nekih 170 km/h sa ovom original postavkom, ali to je navlačenje brzine, treba ti ravnica, znači bez sportskog variomata, i bez otvorenog auspuha...

za grad odlično, za proč na more odlično! di si ti vidio da se netko na čoperu ganja po zavojima do mora? i zic je širok i to ne smeta za zavoje, smeta to kaj nema rezervara da se možeš primit sa koljenom u zavoju, ali opet, uvježbaš s vremenom drugi stil ulaženja u zavoj. i siprobano je da sa 120 prolaziš zavoje, to nije pretpostavka, čovjek koji vozi 1000ccm motor je bio iznenađen kako ta maxi tačka dobro drži u zavoju.

poanta je da poput čopera, maxi skuter je za krstarenja i za svaki dan, nitko nije ovdje spominjao trke do Grobnika.

pred penziju bum si kupil ili BMW GS, i to 1200, ili kakav čoper, kawasaki VN900 mi se sviđa. to mi je san i cilj, prije ne, dok se ide na posal, bit će skuter...
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Upravo tako, josix.

Ti si kupio nexusa namjenski, zbog putovanja na posao i ostalog..
A i pogledi se mijenjaju kad imaš obitelj i odgovornost..
Pretpostavljam da 'noviuposlu' nije duže vozio neki maxi skuter, pa mu toureri više odgovaraju. Ali ponavljam; to su kruške i jabuke. Mi volimo udobnost i relativno manje brzine, netko više voli agilnost i snagu. O ukusima se ne raspravlja, inače.
Vozio sam bratovu hondu rr 600, suzuki V-strom 600 ili 650, nisam ziher, i svaki ti nešto ponudi za uživati. Mogu reći da su i brat i dva njegova frenda nakon par zajedničkih vožnji pohvalili maxija u mnogočemu. Za usporedbu su bili aprilia 1000 i kawasaki 750. Jedino što ih ne možeš pratiti brzinom, oni vole brzu vožnju.. Od Karlovca do Skrada kasnim toliko, da se oni taman sjednu u kafić kad ja stignem.;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
odličan je taj bmw ;)

Hvala , i meni se dopada.
Da se pomalo i ja priključim diskusiji. Svako ima svoj ukus, želje, mogučnosti, potrebe... pa hvala bogu ima dosta različitih motora na odabir. Poštujem svakoga šta god vozi, izbor je bio njegov. A nije nit bilo nekih ža riječi samo se mirno diskutiralo, izmjena svojih mišljenja i iskustva.
Kakva je moja odluka bila, kakve motore volim najviše, to vidite pa mi ne treba ni reči.

super toplo danas milina za voziti se..

Istina, a ja na poslu.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Što više različitih motora u grupi i dobra ekipa, to je vožnja zanimljivija. Prihvaćam sve za što treba A kategorija..:prayer:

Lijepi pozdrav svim motoristima, josix vidimo se na kavi kod vatrogasnog doma, na terasi, uz rijeku, da usporedimo usisivače..:lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
iskreno nisam ljubitelj skutera , pa ni R motora ali me nekako zbunjuje podatak da skutere od 500ccm svrstavate u lategoriju skutera , po meni su to već ozbiljnije igračke
iskreno smatram previše 500ccm za skuter , pa i ove kako da ih nazovem krstarice-skutere-čopere , za mene to nije samo skuter


ja više volim (ustvari maštam) o nekom umjerenom čoperu manje kubikaže , pa možda i neki enduro ili kros
za R verzije nisam zainteresovan , volim ih vidjeti a pogotovo čuti ali nebi ga volio imati
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
iskreno nisam ljubitelj skutera , pa ni R motora ali me nekako zbunjuje podatak da skutere od 500ccm svrstavate u lategoriju skutera , po meni su to već ozbiljnije igračke
iskreno smatram previše 500ccm za skuter , pa i ove kako da ih nazovem krstarice-skutere-čopere , za mene to nije samo skuter


ja više volim (ustvari maštam) o nekom umjerenom čoperu manje kubikaže , pa možda i neki enduro ili kros
za R verzije nisam zainteresovan , volim ih vidjeti a pogotovo čuti ali nebi ga volio imati

Slažem se, 500 je previše za skuter, iako ih sad rade i preko 800 ccm. Jedino ako je uvijek dvoje na njemu, dolazi kubikaža do izražaja. Peter dobro kaže, svaki motor ima svog kupca, a motoristi uvijek prigovaraju proizvođačima i traže nešto više bez obzira koliko je mnogo modela na tržištu.. Dok maštaš o motoru kojeg bi htio jahati, skupljaj pare i kad se odlučiš za jednog sve će sjesti na svoj sic. Ja sam u prvom redu gledao troškove održavanja, makar bi htio jednog dana zajahati BMW od 1200 ccm.
Skuter mi se uklapa u hobi budžet, sve preko toga traži odricanje na drugoj strani.. (A htio bih svega!...):lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa svaka roba ima svog kupca , tako je i sa motorima , ja mogu nešto da volim ili ne ali kao da je to bitno , o ukusima drugi put ;)

Gledajući balans izbeđu mog budžeta-ragistracije-potrošnje-održavanja zato i maštam o nečem realnom , mislim sviđa se meni i intruder ali samo na slici :rolfer:
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Svaki je motor dobar i sad ih rade 100 vrsta za svakakve primjene i želje. Al moram reč da je samo R motor ostalo su izvedenice motora. Puno ljudi tako ne razmišlja, jer nisu probali. I ja sad imam motor 500 ccm za posao i super je, al kad bi uspoređivao sa motorima koje sam vozio do prošle godine onda je ovaj romobil ( pri tom najmanje mislim na brzinu). To je isto ko da usporedim Škodu Fabiu sa Mercedesom AMG. Savo i ja sam dok sam si kupovao motor maštao o čoperu, al kad probaš onda vidiš da to nije ko na filmu. To je obični traktor koji ima slabe kočnice i nakakva vozna svojstva, umara užas na duge ture ( kičma puca), težak je da ti ga se uopče neda vadit iz garaže kad trebaš negdje ići i skup je. Ima puno motora koji su super za vozit i s veseljem ga izvadiš iz garaže kad trebaš nešto obavit ili putovat. Suzuki Bandit, Yamaha Fazer itd. Da me ne bi ko krivo shvatio ovo su moja iskustva i razmišljanja, a o ukusu se ne raspravlja.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Meni se sviđaju R motori, super moto za kojeg sam bio dosta zainteresiran ali odluka je pala na enduro koji mi je najbolji. Brat ima Yamahu Fazer 1000- 150 KS, zvjer kojoj je težko doči do kraja ali svejedno je za moju dušu enduro. Za Fazera je kraj puta kad počne makedam a ja ipak volim slobodu pa se put sa endurom nastavi dalje. Imao sam cross pa je možda on ostavil tragove u meni pa zato nastavljam sa endurom.
Moram još dodat da jesam probao Fazera ali...

Sad malo oko održavanja. Kod nas se plati samo pola osiguranja, znači za pola godine, a važi cjelu godinu. Onda sam preneo bonifikaciju iz auta na motor (50% imam) ali time podpišeš da češ sledeču godinu auto osigurat kod osigurašnice koja ti je prenijela bonifikaciju na motor. Tako to onda iznosi cjena osiguranja za moj BMW 130€. Osigurano imam slijedeče: obavezno osiguranje, osiguranje vozača to je mene - nedaj bože za smrt, invalidnost i dnevna odškodnina ako si na bolovanju. Onda je tu još osigurano da za jednu nesreču koju zakrivim ne izgubim bonifikacije, osiguran imam i prijevoz vozila u slučaju nesreče.

Neznam sad koliko košta neko slično osiguranje kod vas? Ili barem da znam koliko košta ono obavezno osiguranje?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@krešo
pa baš zbog ovoga sam i rekao ''umjerenom čoperu'' , recimo kavasaki EN :partyman:

iz izbora ispadaju motori sa visokim polozajem sjedišta zbeg toga što mi fali materijala u visini :butthead:
 

Najnoviji postovi

Na vrh