• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Netko je spominjao muljavu?

DSCF2755.jpg

DSCF2760.jpg

DSC00254.jpg

Josix, zbog pećeni prasići, ne možeš integralku skinut'..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
vidim ja da nema šale s tobom :D
pa jel ima kaj da nisi obišal u našoj županiji ?!?! :supz:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
vidim ja da nema šale s tobom :D
pa jel ima kaj da nisi obišal u našoj županiji ?!?! :supz:

Ozalj..:lol:

Bio sam i kod mosta na Korani kad se ide iz Duge Rese prema Tušiloviću. Tam je neka ruševina i birc taman na mostu.. Zaboravio sam kak' se zove mjesto..:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josix, zbog pećeni prasići, ne možeš integralku skinut'..

nis ni vidil ovo, hehe, dobro je ako je od pećenih prasičov, samo da ni od čega drugega...

Bio sam i kod mosta na Korani kad se ide iz Duge Rese prema Tušiloviću. Tam je neka ruševina i birc taman na mostu.. Zaboravio sam kak' se zove mjesto..

to bi ovi dečki sa Korane bolje znali, pada mi na pamet jedino Donji Velemerić, tamo je most preko korane, i to je blizu Tušilovića, samo se ne sječam jel birc tamo, nisam dugo išao tuda...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
e sad imaš dva puta kojima možeš doć od Duga Rese do Tušilovića, jedan je preko Ladvenjka i tu je birtija zvana "Karan" kad pređeš most sa lijeve strane, a drugi preko Donjeg Velemerića i Malića i desno ispod mosta je isto birtija, neznam sad kako se zove, nekad se je zvala "Kod Markana".
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
kolko ja znam još uvijek radi, neznam jel se kaj promijenilo od prošlog ljeta:scratch
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
kolko ja znam još uvijek radi, neznam jel se kaj promijenilo od prošlog ljeta:scratch

Čini mi se negdje oko Barilovića, a da se izađe kod ladvenjaka.. Ubi me ak' se sjećam. Od tud se može prema Prilišću, ak se nis kaj zabunil..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
barilović je prema bosni, a prilišče prema sloveniji ?!?!
aj ti pogledaj na google earthu di si bil :)
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
barilović je prema bosni, a prilišče prema sloveniji ?!?!
aj ti pogledaj na google earthu di si bil :)

Ma imam fantazije sa slikama..
U međuvremenu; Barilović, sreo sam frenda iz Prilišća tam u kafiću, piše na putokazu perjasica, Dugi dol, most na Korani.
Došli smo kroz Dugu Resu preko Križa, Careva sela...
Mislim čak da i ima putokaz za Prilišće, znam da je prema sloveniji..:)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
Bemti, ako ja znam kud si se ti vozil:scratch

Sva ova mjesta kaj si nabrojal nemaju veze sa Prilišćem
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Bemti, ako ja znam kud si se ti vozil:scratch

Sva ova mjesta kaj si nabrojal nemaju veze sa Prilišćem

Nemaju sigurno. Vjerojatno zato kaj mi je frend iz Prilišća bil tam u kafiću mi se to mjesto vrti po glavi. A kud je on došel do tam, nemam pojma.. DSC01097.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
Ovo na slici je Barilović,,, ravno iza ovog zavoja se ide prema Perjasici, a lijevo preko mosta prema nekim selima, nemam pojma kako se zovu, uglavnom mislim da se može u Krnjaku izaći na D1 prema Slunju. Išao sam svega par puta preko tog mosta tako da taj kraj baš i ne poznam.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ovo na slici je Barilović,,, ravno iza ovog zavoja se ide prema Perjasici, a lijevo preko mosta prema nekim selima, nemam pojma kako se zovu. Išao sam svega par puta preko tog mosta tako da taj kraj baš i ne poznam.

Mi smo došli iz smjera Duge Rese, prešli preko mosta u Dugoj Resi i dalje kroz mala sela, predlani su obnavljali cestu na tom pravcu. Sjeli kraj Korane na piće i produžili preko mosta do Krnjaka..
Kad gledaš iz Duge Rese, Prilišće dođe sasvim suprotno, ali nije neka kilometraža, kaj ne? :scratch
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
Mi smo došli iz smjera Duge Rese, prešli preko mosta u Dugoj Resi i dalje kroz mala sela, predlani su obnavljali cestu na tom pravcu. Sjeli kraj Korane na piće i produžili preko mosta do Krnjaka..
Kad gledaš iz Duge Rese, Prilišće dođe sasvim suprotno, ali nije neka kilometraža, kaj ne? :scratch
Da prošao si kroz Belajsku Vinicu, Belajske Poljice, Belaj, Podvožić, Gornji Velemerić i onda si došao u Barilović.

A Prilišće ti je skroz na drugoj strani, ako ideš starom riječkom cestom prođeš Duga Resu i u Vukovoj Gorici skreneš desno i par kilometara se voziš do Prilišća, nakon toga dođeš tom cestom do Netretića i onda desno ideš prema Karlovcu a lijevo prema Sloveniji
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Da prošao si kroz Belajsku Vinicu, Belajske Poljice, Belaj, Podvožić, Gornji Velemerić i onda si došao u Barilović.

A Prilišće ti je skroz na drugoj strani, ako ideš starom riječkom cestom prođeš Duga Resu i u Vukovoj Gorici skreneš desno i par kilometara se voziš do Prilišća, nakon toga dođeš tom cestom do Netretića i onda desno ideš prema Karlovcu a lijevo prema Sloveniji

Znam to čvorište za Prilišće na staroj riječkoj. Valjda mi se nekaj pomutilo.. Nemojte zamjeriti..:oops: Još ću se raspitati s kolegom za rutu, ak se sjeća, pa se javim..:p
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kaj bi zamjerili :)
mane ti je dobro opisal kud si išal do Barilovića

a one moje slike od jučer, prva slika je kad malo izađeš iz Prilišča :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,773
Znam to čvorište za Prilišće na staroj riječkoj. Valjda mi se nekaj pomutilo.. Nemojte zamjeriti..:oops: Još ću se raspitati s kolegom za rutu, ak se sjeća, pa se javim..:p

ma nemaš greške,,,, pitaj kaj god te zanima za ovaj naš kraj, a mi ako znamo sigurno pomognemo. Kad si u blizini slobodno se javi da popijemo koju:drinkers:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
već dugo uređuju taj dvorac, sad su sve pozaključavali, nadzorna kamera je tamo, i arheolozi izgleda nekog vraga kopaju po unutra...

mislim da još 2 kule treba restaurirat, one prednje dvije su riješili...
preljepo je, još da peku odojke unutra i da ima točene pive, ambijent rajski nadasve... :supz:

Vidim da se išlo malo uživat :), dobro dobro. Tako i treba. Ljep dvorac nema šta, sređen u nulu. Šteta što je zaključan pa se ne može vidjeti iznutra.

Kaciga ti je preklopna, fino je to ako se lagano voziš, npr. po gradu i slično, otvoriš i uživaš. Ja najviše uživam u laganoj vožnji pa da je uopšte nemam. Ali nesmije se to pa ne prakticiram.

nema kod nas pola od pola kako to kod vas ispada a da se možeš vozit cijelu godinu :(


Kod nas kad registriraš plačaš tehnički cestarinu i popratne trokove nešto manje od 100€ + osiguranje cca 300€ ak nemaš popusta.
Što se tiče registracije na manje od godinu dana registriraš na cijelu godinu ali možeš vratit tablicu i odjavit motor kad hoćeš i dobit povrat para za preostali vremenski period kolko ti još traje osiguranje.
Recimo na primjer registriraš motor u 1.5. platiš 100€ tehnički+300€ osiguranje, voziš se i do 31.10. odjaviš motor. Znači vozio si se 6 mjeseci pa imaš pravo dobit pola osiguranja natrag....


edit: Što se osiguranja u ZG tiče, ima više registriranih vozila, veći postotak prometnih nesreća, više odšteta pa je skuplje...

Što se tehničkog tiče, kod nas ga prve 3 godine netrebaš jer je vozilo novo pa se smatra da bi trebalo bit ispravno. Onda se radi tehnički u 4. godini starosti vozila, posle toga kad napuni 6 godina, pa 8. i dalje svake godine.

Propisi su se malo promjenili. Neki su nama u plus a čini mi se da je onih u minus više :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh