• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja sam prešel tehnički sa 70 na način iz posta prije🤫
To je danas, nažalost, najmanji problem. Problem bu kad te negde s pištoljem ili kamerom skine i ako se dosjeti da taj motorič nebi trebal takvu brzinu razvijati ;)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa zar nije jednostavnije kupiti jači motor.

Kupio sam 4t kineza djeci i evo pregulio je oko 15000km bez da je išta pipnuto na njemu.
Stvarno neke stvari ne razumijem
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad vas na cesti izmjere recite im da je na tehničkom bilo po zakonu inače bi vas rušili i da ide kontroloru naplatiti kaznu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Pa zar nije jednostavnije kupiti jači motor.

Kupio sam 4t kineza djeci i evo pregulio je oko 15000km bez da je išta pipnuto na njemu.
Stvarno neke stvari ne razumijem
Moji su si dečki išli u Austriju po tu Apriliju i ona je predmet "njihove zabave, relaksacije i istraživanja", neki put naprave 2 koraka naprijed, pa onda i 1 nazad. Nije sve u tome loše, ljudi uče dok istražuju, naiđu na probleme, pa tako i moji uče ono što do sad nisu znali, znaju što žele da postignu, a onda tu postane biti zabavno. Mene baš zanima kako se bude taj motor provukao kroz tehnički i podatke u knjižici 🤗, dečki su ga jako poboljšali, jako, jako, ali ima i taj TP 🤓. Na mlajšima svijet ostaje. Aprilija je kao predmet zadovoljstva, istraživanja i tuninga. Odavno je izgubila "sve blokade"...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Nema potrebe, to se zna da ti na parkiralištu prije tehničkog možeš zamjeniti, naprimjer gume, a nakon kaj dobiješ žig na istom parkiralištu ga zamjeniti.
Problem je kad te oni prijave na tehnički

Pa zar nije jednostavnije kupiti jači motor.
Je, ali nema tu one čari da si ti nekaj naturpijal svojim rukama, pa makar se to sve skupa razletelo na prvom zavoju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ma slažem se ja sa turpijanjem jer i sam vozim auto trke.
Ali zna se šta je "civilno" a šta trkaće auto.

Oko momci vole da istražuju i uče nebi bilo loše da i zakone malo prouče.
Nasvirati vozilo i očekivati da prođeš tehnički malo je neobično.

Baš bih volio vidjeti reakciju ljudi na tehničkom da im dođem sa trkaćim autom :hahah:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Pa zar nije jednostavnije kupiti jači motor.

Kupio sam 4t kineza djeci i evo pregulio je oko 15000km bez da je išta pipnuto na njemu.
Stvarno neke stvari ne razumijem
Je, jednostavnije je. "Problem" je šta je kod nas A kat. cca 700€ sad. Pred godinu dana je bila oko 300-350€.

Nadam se da kod te Aprillie rade i na kočnicama a ne samo na brzini.
Imam i sam Aprilliu 50 ccm i samo sa skinutom blokadom ide oko 80 km/h i problem je stati ako zagusti negdje a diskovi naprijed i otraga.
Stvarno me zanima kak ekipa sa naturpijanim skuterima koji idu i 100 stane kad treba?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Ja ne turpijam baš prema brzini mada ona s turpijanjem dojde sama. Naravno da i o kočnicama razmišljamo, o ovjesu, gumama....
Meni je veča fora snaga kod ubrzanja ili preticanja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Znam da je neka blokada (jučer susjedu odvezao skuter na "vađenje jajcov")
Ali zanima me ta blokada, princip rada, kak izgleda, shema)
Ja sam na poslu otokario prsten određene širine,tako da je na valjcima išao oko 50 km/h
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Zelena plastična cijev od 3/4" se odreže na širinu 8 mm i fi se proširi na 18 mm i dobiješ prsten za blokadu. Tako sam sebi napravio za tehnički. Inače toga ima za kupiti po trgovinama koje prodaju djelove za skuter.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Na osovinu radilice.
Skine se dekl sa kurblom, otpusti se matica na radilici, skine lijeva polutka variomata i na osovinu radilice je stavljena piksa, na nju se stavi taj prsten.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
drugi..variomat na motoru
ima na jutubu , piši blokada skutera
btw , kinez gy6 je imao
1. prsten blokadu na variomatu
2. blokadu na membrani (vijak koji treba skinuti kao graničnik
3.spušetna iglica u karburatoru koja dozira gorivo)
4. prsten u auspuhu
neki su imali briku na CDI koja je limitirala max okretaje

nije to forumski jednostavan zahvat kak izgleda

 
Posljednje uređivanje:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Moj quad ima blokadu okretaja, elektronsku, ali nije nikakav uređaj već takva mapa baš upisana.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Orginal tvornički auspuh na skuteru počeo zvrndati. Čuje se unutra da nešto zvoni, očito se raspalo. I kad ga lupim rukom ili nogom lagano, isto zvoni unutra.
Razrezati ga po varu i to izvaditi van i natrag zavariti. Jel bi bilo kakvih posljedica po motor?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Tako je.
Na 4 taktnom bi se mogla samo buka povećati.
A na 2 taktnom bi se buka povećala, a izgubile bi se performanse/rezonancija.
Auspuh na 2T agregatu je više od 50%

Najbolje razrezat, očistit, sve vratit na svoje mjesto, zavarit, ofarbat i uživat 😎🛠️
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Najbolje razrezat, očistit, sve vratit na svoje mjesto, zavarit, ofarbat i uživat 😎🛠️
Ne bi se složil.
Najbolje je sad kupiti novi auspuh Akrapovič ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh