• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
je li neko imao slicnu situaciju sa skuterom 50cc. Rijec je o keeway skuteru 4t. Kad vergla na kljuc, nateze se da okrene, okrene, stane, okrene, stane sve tako, isto kao da nema snage akumul. Međutim, promijenjen akumulator opet isto? Na kurblu odma pali nema problema, ali ovo mi nije jasno, isto kao da prekida nedje. Mislio sam da je do akum, medjutim to sam odmah eleminisao. Sad ne znam da li da probam zamijeniti anlaser?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
a svjecica je na nepristupacno mjesto, moram cijelo sjediste da skidam ... vidjecu... anlaser kad skinem i spojim na 12 v vrti, po meni ok... e sad...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Postoji metoda koja se zove električna mjerenja. Zašto ne mjeriš pad napona kod pokušaja startovanja? Napravi redom mjerenje pada napona na klemama akumulatora, pa onda na anlaseru. Vidi da li postoji razlika u naponima. Zašto prvo razmišljaš da rasturiš pola motora i da skidaš dijelove?
Proba demontiranog anlasera u neopterečenom stanju ti ne pokazuje ništa. Itd.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Htio sam nego mi multimetar crkao izgleda, brka sve cim ga stavim ns mjerenje
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Htio sam nego mi multimetar crkao izgleda, brka sve cim ga stavim ns mjerenje
Za tvoje dobro i osobni napredak u struci, prije nego postaviš takvu problematiku na forum, radije popravi, posudi, ili nabavi dobar mjerni instrument. Vjerovao ti ili ne nađe ih se u prodaji po cijeni ispod 15 EUR-a.
Nemoj krivo shvatiti, ja prvi ne mogu "mjeriti padove napona na daljinu", a đabe tebi najbolji savjet, opet se moraš vratiti na početak i provjeriti mjerenjem, a nemaš čime... Kao u pjesmi koju forumaš Lee često spomene 😜
Ne ne zajebavam te, želim te postaviti na dobar put.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,659
Blokadom. Elektronskom ili prsten na variomat ak misliš na skuter
Znam da je neka blokada (jučer susjedu odvezao skuter na "vađenje jajcov")
Ali zanima me ta blokada, princip rada, kak izgleda, shema)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako je mehanička pločice pod variomatom, nekaj slicno španeru pumpe vode na figuaru.
A ako je struja prekidač pod sic.
Dok ne izmisle membranu na sajlu i dalje sam za opciju podloške.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Za tehnički je dovoljno poštelati sajlu ;)
Kod nas u stanici za TP, gledao sam, stave moped, ili skuter na valjak, vrte kotač i valjak mu mjeri brzinu, pokazuje ju digitalno i ispisuje za prilog ispitnom listu. Jedino mu nije mjerio "emisiju iz auspuha".
Sad povlačim paralelu s mojim zetom i starijim unukom. Svako malo se zabavljaju s Aprilijom od unuka i "friziraju ju" da svaki put ide sve brže i brže. To bude zanimljivo na tehničkom. U jednom su trenutku došli pred zid, dao sam im moju dokumentaciju koju sam još imao sačuvanu i skužili su, da nije dosta kupiti "kit" za tunning preko Interneta, da na kraju treba i onaj "filing" uho, za poštelati "svemirrskog fergazera". Uz dizne ide još svašta, sve do drukčije svjećice...
Ja se samo pitam kak budu moji dečki zbavili s tim kod nas tehnički, dobro su ga nafrljili, ide Aprilija kaj sam vrag. Ali vrag bude i u detaljima na tehničkom, ma nadam se da ne bu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ja se samo pitam kak budu moji dečki zbavili s tim kod nas tehnički
To se i ja pitam u zadnje vrijeme sve više, kakvi sve atesti naš projekt čekaju i koji od njih budu izvedivi, a koji ne.
Nije motor u pitanju, ali rega bu problem..... o tome bumo razmišljali kad do toga dojde.
 

Najnoviji postovi

Na vrh