• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Vakum ventil je na rezervaru i on je zapravo "pipica" goriva. Ako ne radi nema ni goriva..a ne radi jer je zaštekao, popucano crevo itd
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,220
Jasno. Al i taj ventil treba maknut, pa provjerit izlaz na rezervaru. Možda je već tamo zaštopano.. Svašta ljudi ulijevaju u rezervare 🤦🤣
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Još jučer sam provjerio da li baca iskru i to je ok. Dalje na karburatoru su bila zamijenjena crijeva za vakum i dovod goriva, isčupao sam oba crijeva i goriva nema , probam puhati u jedno i ništa pa usisat u drugo i gorivo procurilo. Ali pošto se prvi put susrećem sa tom mašinom i takvim sistemom . Inače se radi o skuteru Yamaha, primjetio natpis na kutiji filtra zraka. :LOL: E sad pošto su bila zamijenjena mjesta crijeva na karburatoru, morao sam skužiti na koje ide gorivo a na koje je za vakum?
I lijepo skinuo rezervar, ispraznio gorivo, skinuo vakum ventil, stavio ga na stol (za promatranje!). Najprije sam morao skužiti koji izvod iz vakum ventila je za što. Oprao rezervar i filter goriva i montirao nazad, natočio gorivo i probavao puhati i usisavati na cijevima, uglavnom donji izlaz na vakum - ventilu je za vakum, dok gornji za gorivo, usisavao na donji dok gorivo nije procurilo na gornji.🥵
Prije spajanja crijeva, sa špricom napunio kaburator cca 35 ml.
IMG_20220521_124925[1].jpg
IMG_20220521_134845[1].jpg IMG_20220521_134856[1].jpg
Slijedi probno paljenje.:cautious:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,790
To je vjerojatno Minarelli motor na toj Yamahi.
Ne kužim se baš previše u skutere ali kupio sam skoro Yamahu Neos, guglajući o njoj naišao sam na taj podatak a i neki dečki su mi rekli da je talijanski motor na njoj.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,966
Na većini skutera slavine goriva imaju otvaranje pomoću vakuma. Znači nemaju klasične ručne slavine za gorivo, već gorivo otvara vakum iz usisa, a kod dvotaktnih vakum iz kartera.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,754
Vakum - ventil ne valja. Pošto sam ga spojio i karburator napunio gorivom, upalio od prve, radio dok je bilo goriva u karburatoru i ugasi se. Ventil ne otvara gorivo. Provizorno spojen rezervar Tomos i radi bez ikakve frke.🤩
IMG_20220521_205535~2.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
🤔 Ja "praznoglav" godinama osiguravam kuću od pada letjelice, pa sad budem morao i protiv ovakvih niskoletečih "aviona", 😜.
Šalim se čestitam Vam obojici na lijepim novim igračkama, na skuteru i ovom qvadionu 👌👍🥂.
Sretno s njima i nemojte nas umorne planinare, dok budete letjeli po cesti ili po šumi tjerati u pogibelj 🤓🥂
Svako dobro u prometu Vam želim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh