• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila STEEL

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jel netko zna nešto više o navedenoj pili,
da nebu zabune nije STHIL.
navodno austriska proizvodnja,dost povoljne a treba mi još jedna.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ako hočeš bacit novce kupi,mislim da se na forumu isto netko žalil na nju,nije austrija kako piše nego kina
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle 500kn,i da porežem 100m živice i bacim ju dobro je.
lanac i mač me više košta za moju Sthilovku,a nju mi se neče uništavat na grmlju.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
da ali je pitanje da li bu zdržala 100m živice,ogroman mač a motor sranje,vjerojatno plastični,ja sam klincu kupil pilu igračku sthil za 150 kn i vjerojatno je jača nego ova za 500,nemoj kupit bude ti žal.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a možda to i valja na cijelo pili,mislim lanac i mač,stavim joj manji imam 2-3komada.
ma nije da ju bum kupil oču čut vas jel to vrijedi išta,a naravno hoču ju videt i probat.
ma imam šikare po grabi pun kufer i žal mi ovu moju terat u to.
a moram to porezat i zapalit prije radova jel nebu vremena onda za to.
 
V

VTZ

Guest
Ja sam kupio na proljeće 2010. na njemačkom eBay-u neku sličnu kinesku pilu, 58 ccm. Dobio sam je u koferu, s dva mača i dva lanca.

Naravno da se to uopće ne može uspoređivati sa top zapadnim pilama, ali koristim je za kresanje granja prilikom rušenja u šumi, a ispilila je na kratko i cca. 10 kubika iscjepanih i posušenih drva.

Znači, ta moja kineska pila već je davno nadmašila sva moja očekivanja, a još uvijek radi bez greške..
 
V

VTZ

Guest
Moja pila je McDillen, najveća predost joj je što je lagana i pogodna za kresanje sitnijeg granja nakon rušenja:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0vT5TZ2SVvg[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vUFDgv7fbRs[/YT]

Ali za ozbiljnije radove u šumi ovo je neusporedivo bolje i kvalitetnije

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WWdR5iHQvI0&feature=related[/YT]
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
identično izgledaju, samo kaj je moja druge boje

edit: sad kad malo bolje pogledam, moja ima drugačiji poklopac od filtera zraka i svječice
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a možda to i valja na cijelo pili,mislim lanac i mač,stavim joj manji imam 2-3komada.
ma nije da ju bum kupil oču čut vas jel to vrijedi išta,a naravno hoču ju videt i probat.
ma imam šikare po grabi pun kufer i žal mi ovu moju terat u to.
a moram to porezat i zapalit prije radova jel nebu vremena onda za to.

ako kupujes u trgovini i daje ti garanciju onda kupi,a na placu ili iz auta ak ti nude onda trazi jos jednu za djeloveu toj cjeni.

VTZ-na drugom videu je prespanat lanac ,pa zato izgleda puno slabije.
 
V

VTZ

Guest
Ovaj MdDillen ima trgovca u Njemačkoj, koji je na eBay-u prodao već na tisuće takvih pila, i dijelovi se lako mogu nabaviti od njega. Izgleda da se ta "marka" više pali na Husky, a STEEL izgledom na Stihl.. :mrgreen:

orange4.jpg


247496960-5463562-215_300.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
po oglasu je trgovina pa onda valjda daju garanciju.
a 500kn kolko dođe nemrem očekivat da bude ko moja štilovka 15let i još ni otvarana o.k ne delam ja sad neznam kolko al opet.
a mač i joj stavim 40cm, ovo mi ipak malo dugo.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sve je to jedna te ista pila, samo mijenjaju boje i naljepnice. Evo jedne kineske pile kod nas, nova 50 € izgledom podsjeća na Sthil

kinez.jpg


P.S. Ako je malo bolje usporedite s ovom gore McDilem vidjet će te da su iste samo se razlikuju u malim sitnicama.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tak izgleda i steel.
@dadax:eto za živicu,granje kresat il doma narezat na kratko,
za rušenja koristim 029,magnum sam prodal,preteška ubij ruke.
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
ja za sad nisam požalil kaj sam ju kupil, za te sitne stvari dušu da
 
V

VTZ

Guest
ja za sad nisam požalil kaj sam ju kupil, za te sitne stvari dušu da

Točno tak, jedino bi se isplatilo nabaviti i montirati pogonski lančanik koraka 3/8 cola, i pripasati normalnu vodilicu lanca, kakve koriste Husky ili Stihl.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
VTZ daj mi pojasni to?
pa jel bi pasalo primjerice da stavim sa svoje na nju mač,lanac,i taj zupčnik,a ovaj mač na svoju,
jel iskreno mislim da bi se rastopila da ju zapucam ko svoju u hrast 90cm promjera.
 
V

VTZ

Guest
VTZ daj mi pojasni to?
pa jel bi pasalo primjerice da stavim sa svoje na nju mač,lanac,i taj zupčnik,a ovaj mač na svoju,
jel iskreno mislim da bi se rastopila da ju zapucam ko svoju u hrast 90cm promjera.

Ako bi stavio pogonski lančanik 3/8 cola, onda bi mogao koristiti i takav lanac. Snaga - to je sasvim drugo pitanje, naravno da ne možeš očekivati da će pila od 3,4 KS vrtjeti lanac na maču dužine 24 cola, i piliti hrast 90 cm.

Za tu pilu je uvrh glave mač 18 cola, ili 20 - uz uvijet da ne piliš ništa predebelo i preteško.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kolega je kupio taj steel i kad je poderao lanac i htio kupit drugi....nepaše od ničega lanac isto tako i vodilica od ničega nepaše tak da mu sad stoji i nema koristi od nje....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ovo za vodilicu mi sumnjivo,jel lani je kum na placu uzel 40cm vodilicu/mač
od steela i stavil na svoju bez problema.
lanac pa piše na njemu koji je korak i kak ne paše ak kupiš isti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh