• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila STEEL

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
nepaše lanac jer je zub lanca na ovoj steel širi od drugih lanaca i neide u niti jednu vodilicu....
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa promjeni i lanac i vodilicu,eventualno pogonski zupčanik radi koraka,
ja imam to sve rabljeno od svoje kad sam mjenjal.
bum pisal kad ju uzmem,zima je neda mi se ni van a kam lunjat i ič nekaj delat.
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
jel netko zna nešto više o navedenoj pili,
da nebu zabune nije STHIL.
navodno austriska proizvodnja,dost povoljne a treba mi još jedna.
Pozdrav,
moj stari je iz zajebancije kupio prošle godine od nekog putujućeg trgovca steel motorku, piše made in austrija, al ja mislim da to austrije vidjelo nije...
Motor joj užasno radi, der se kao da će se razletit,dimi ko vrag s mješavinom kakvu koristim i za svoju drugu motorku, a snage ništ, sve što je deblje od ruke već je problem tak da je po meni sam za neko piljukanje sitnijih grana, letava i slično, al kad je već sam za to ne znam zašto su joj stavili tako idiotski dugačku vodilicu kao da ćeš s njom balvane rušit tak da je to po meni totalni promašaj ta dugačka vodilica jer samo smeta da priđeš tim tanjim granama koje jedino može rezati...mislim da je pametnije kupiti neku malu polovnu motorku bolje marke nego ovo...

pozz
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znači može bit i dobra a i smeče.
primjerice jučer vidim neki meštri kod žene u firmi imaju 029,ja velim pravi strojček,a lik odgovar da bi ju najrađe bacil u smeče.
pa sa svojom sam lani rušal hrastove od 50-90cm promjera i skoro sve na kotače rezal,i niš joj nije a svaku godinu oko 50m nekad i vše napravim s njom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ma bježte od tog steeela i sl šrota -to je smeće neviđenoo...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Štilovke osim nekih velikih modela se isto sve rade ...negdje!!!
ne editiraj mi odgovor:axe:
štilovka starji model ne ovi novi,a zakaj prednost servis mi je tu pod nosom,ak kaj trebam imam za 1h.taman da sam u šumi.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
:partyman:šala drug.

ne da ja nevolim il imam kaj protiv husqvarne,al dijelovi mi pristupačnji za stihl.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
21yes manju za živicu kresat.
sad jel bum na kraju zel takvu il još jednu kakvu imam,bum videl
prvenstveno me zanima taj steel jeftinjava a za živicu taman.
kaj če mi velika ja ne delam puno a i svoju sam 038Magnum prodal ubijala ruke.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Šogor moj je kupil TIMBERTECH 3,5 PS na njemačkom ebayu za nekih 30€.
Kupil je za nju lanac STIHL original 3/8 neznam koja širina.
Vidi se da pila ne valja čika.Al sad več radi godinu dana i to kaj ju on koristi je ajd mo reči OK!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
JA OSOBNO SE DISTANCIRAM OD SVIH KINESKIH PROIZVODA I NEČU NIKOGA NAGOVARAT DA NEKAJ TAKVOG KUPI JER JA NEBUDEM SIGURNO NIKAD!!!!!!!!!!

EDIT: I liku koji hoda za menom na parkingu i hvali stroj kao "original austrisku stihlovku" a cjena pada .....
Najrađe bi mu ju u šu... zabil i sturiral malo!!!!!!
 
Posljednje uređivanje:

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
pa promjeni i lanac i vodilicu,eventualno pogonski zupčanik radi koraka,
ja imam to sve rabljeno od svoje kad sam mjenjal.
bum pisal kad ju uzmem,zima je neda mi se ni van a kam lunjat i ič nekaj delat.

pa o tome ti i govorim nikakva vodilica druga ni lančanik mu nepaše.....
 
P

pozna

Guest
pa eto tu temu sam ja otvorio prije 2 godine,pila placena 67 e sa postarinom,jos je u zivotu,sa normalnim ogrebotinama,promjenjena svjecica,a evo i cetvrti lanac na izdisaju.problemi koje sam imao: spaner lanca se sam otpustao i kocnica se znala blokirati pri nevelikom pritisku,ti problemi su se rijesili sami od sebe nakon jedno sat vremena rada i 4-5 spananja lanca.valjda je onda sve sjelo na svoje mjesto.karburator nisam ni pipnio,zapravo sam prije 2-3 mjeseca prvi put rastavio pilu i vidio da je karburator kineski.moj zakljucak:dosjedi plasticnih dijelova oklopa su izvedeni aljkavo,motor radi perfektno,zapravo nemam bas nikakvih zamjerki,pila se odradila nekoliko desetina puta i iako je kineska meni je najvaznije da sam siguran u nju,uvijek pali i zdravo vuce u najvise obrtaje.nije ni kineska kvaliteta sta je nekad bila,sve su bolji i bolji,nego kolika je razlika u cijeni u hr izmedju njemackog i kineskog STIHL-a ???
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nekih 500€ je razlika.jel steel je 500kn a stihl je oko 4000kn.
imam sad samo 029 i prezadovoljan sam njome kaj je ta odradila majko mila.možda ju na kraju godine počastim dobrim servisom.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
steel je i 300kn ak se mužu žuri za pare.
Početna je oko 2000 i onda je na tebi koliko ga dugo trpiš dok te prati po parkingu...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ovo sam videl oglas sa dostavo plačanje puzečem 570kn.
kaj ne veliš svako malo ih vidim na jakuševcu da nekakve pile prenašaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh