• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ja sam u skoro istoj dilemi bio i na kraju uzeo 362cm, i dobro da jesam, nije preteška za manje poslove, s obzirom da imam i Ms250, al je duplo brža i cijeli posao brže ide, a opet ima jačine i za nešto jače drvo. Isto vibracije su svedene na minimum pa ne umara ruke.
 
  • Volim
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,713
Još bi ih štel isprobati i usporediti s ovima koje imam...
261(CM) mi je ko mala plastična igračka, zbilja lagana i prekrasna, no 362(isto CM) je možda više glas razuma za imati jednu ali vrijednu.
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Ako si kaj u Međimurju slobodno se javi pa isprobaš.. Još drva za pol tanka imam za rezat😉
 
  • Volim
Reactions: ZJ

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
Još bi ih štel isprobati i usporediti s ovima koje imam...
261(CM) mi je ko mala plastična igračka, zbilja lagana i prekrasna, no 362(isto CM) je možda više glas razuma za imati jednu ali vrijednu.
Neboj se za 261. Ljudi sa njom ozbiljno rade u sumi drva. Neboji se ta bas puno stvari. Najvise ju voli ekipa za oce maznit. Mala,lagana,okretna,brza.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Prijatelj je godinama radil sve sa 362c i hraste rušil i granje itd. a bavi se šumom radi preko 200metara godišnje stvarno je to pila za sve poslove Ali kad je potrošil rezervar sa mojom 261c odma je rekel naruči meni i tastu svakom po jednu jer ipak svaka pila je za određenu vrstu posla. Preporodil se od kad nosi u šumu obje stim da najviše ipak radi sa 261c.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
A ima svega vjeruj mi, sad mi stoje neki trupci neraspiljeni a ima ih dosta u šumi di ću bit barem 10 godina...pilim sad samo za sebe, gledo sam na tu 462 stavit 80cm mač i deri...nije skup a u jednom rezu riješavam više manje sve
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,520
462 je ozbiljna pila. Za šumarstvo bi se reklo… Kod mene ekipa kaj se bavi šumom ima starije verzije 441 i 461 i rade s njima godinama..
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,587
462 za ozbiljne svakodnevne poslove. I za pravu robu. Po meni mozda i najbolja pila danasnjice. Nemam ju,ali sam radio malo snjom. Lokalni serviser kaze i da nema bas neki musica a servisira za jednu sumariji.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Da li je na njoj gornji amortizer rucke onaj zica feder na cilindar vezan....ako je to je mana!!!
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Jako cesto nam je pucao i po meni precesto iscupao komadic celindra na kaj je vezan....i vise nema pomoci...

Naravno u normalnom radu se to ne desava, pricam o radu gdje netko kruh na njoj zaradjuje svakodnevno i radi preko 5.000 m3 godisnje.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Pa takva pila i nije za sitničarenje, a čudno mi je da je tak loše rješeno..na hq je isti sistem i nije mi se dogodilo ništa slično. znalo mi je da pukne amortizer i to uglavnom prvi puca ovaj sa lijeve strane ispod/iza startera, na recimo svaki drugi taj pukne ovaj na cilindru
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
malo tuplji lanac, rezanje odozdola prema gore, umor potkraj radnog dana, i taj feder pukne ko led...al košta dvadeset kuna i lako se mijenja...pa i nije samo on kriv... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh