• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma nisu te 056-ice tak loše evo imam dvije i nema šanse da ih prodam jedina mana im je loše riješeni zupčanici kaj vrte pumpu i ima više od jedan amortizer prva ručka dva zadnja ručka jedan motor jedan uz 056 imam i 050 i ta je vječna a ove malu 320 i sl koristim za sječi grane , 050 još ima svoj karburator paljenje i sve ostalo mijenjane samo svječice lanci lančanici i vodice ipak je to Andreas Stihl iz 68 - godine :icon_super:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Daleko od toga da je 056 loša. Slažem se da je malo problem plasični zupčanika pumpe, no to ode nakon ohoho sati.
Dva su razloga zbog kojih dajem prednost 050/051. Prvo, situacija sa dijelovima je bolja, a drugo, 056 je pojačana verzija 045, a 051 je slabija verzija 075/076.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
075/076 za njih nisem čul možda 070/071 ?? da između 045 i 056 je razlika kučište radilica ležaji radilice ak se dobro sječam več je puno let kad sem to šarafil .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
kučište i radilica su isti 045 i 056....osim možda 056S, al ne vjerujem
111ccm, 7.5ks
100_2008.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala za sliku imam 045 u dijelovima bar na toj kaj imam nije isto isti karburator celinder klip i vanjska kučišta . kučišta u kojem je radilica drugačija zajedno sa radilicom i ležajevima sad sam išel pogledati izvana izgledaju isto .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Koliko ti imaš kilograma ?
Recimo da sam prošao kategoriju čoveka! :) 110 žive vage

Koliko ja znam, njemački fergazeri ne postoje, u biti samo sam se jednom susrel sa Bing rasplinjačom na jednom modelu 038....i to je to. Tillotson je majka, jer se da poprilično rasturiti. Danas osim Zame i Walbra ne postoji drugi rasplinjači, barem ne u našem okruženju, a i šire. Te dve firme drže valjda 90% udjela.
056 kaj se tiće podrske dijelova je srednja žalost. Ima nešto kina(cilindar/klip), ali srećom oglasnik ih je pun. Na ove kretene iz BSa nemoj računati, mada da se po servisma nači starih zaliha.
Po meni 056 nema kaj tražiti pored 051, ali ona je još veća pokora.:biggrin:
Kawasaki: Kaj vujci nemaju ništ takvih starih zvjeri za otpis?
Nemaju, več sam ih pital, oni to zatuku do kraja i uzmu nove, a stare ideju večinom za donatore dijelova!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kad vec o tome razgovaramo, jesu li oni kad koristili Stihl e15, ili e30? Toga je znalo biti po pilanama, samo to je toliko staro da ti je vjerojatno deda za to cul.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imali su nekad štilovku, prije toga nekšnu trofaznu, a poslje sve samo huaqvarna i jonsered!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A kakva je to trofazna baš me zanima.Prvi put čujem da postoji takva.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja još uvek neznam kakva je pila ili čovek koji je radio sa njom.Trofazno je svašta moguče pa od struje napred...?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Zašto,pa ti si se pohvalio da si radio sa njom tak da možeš pokazat pravu trofaznu jer ja mogu falit.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Eh da e30......:icon_super:. . I koji su dojmovi? Bilo je nekoliko verzija i nazalost samo cuo o njoj iz druge ruke. Po pricanju, i u to vjerujem, niti jedna pila benzinska joj nije ravna kad treba vuci duugi lanac. Ima jedna na njuskalu, ali lik je neki perveznjak koliko trazi za nju. To bi htel samo probati, ne treba mi, ali e15 to bi mi sjelo ko budali samar.
Koliko znam Austrijanci jos proizvode tu trofaznjacu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ježim se od tih motorki i kosilica na struju...pa da poginem od struje, a ne od drva :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
I to su rijeci jednog elektricara:icon_question:
A ja, di se kaj god da, ja bi na struju. Pa kaj se na tome cudu moze pokvariti, svaka treca genercija eventualno da previklat namot, i za dolazak sudnjeg dana spremna.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja još uvek neznam kakva je pila ili čovek koji je radio sa njom.Trofazno je svašta moguče pa od struje napred...?
Stvarno neznam kakav je bil to model ali je bila cijela od željeza, teška u p.m. i mač dugi kaj ponedeljak ali derala je kao luda! Da radila je na trofaznu struju, šteta kaj je to sve završilo kod "naših" u starom željezu, to bi več sad bil muzejski primjerak!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh