• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Ma meni takva pila netreba baš puno, ali ono malo kada mi treba volim da ima snage

radije kupi staru, za nju ti ni nebu trebalo dijelova. zato više i takve ne delaju jer predugo traju. sad ti prodaju jeftinu novu, a svoju zaradu baziraju na prodaji rez. dijelova i onda ti je pila više po servisima neg u šumi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pronasao sam u oglasima novu Stihl MS 381 ima mač i cjena je 550e.
Zanimam me jeli to model koji se proizvodi u Evropi ili u Brazilu?
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Pozz, imam stihl 025 i šaraf za zatezanje vodilice ne prima (obrajsao se), zna netko kako to rjesiti, jer je navoj u kučištu?
 
E

el pibe

Guest
Imaš vijak koji prolazi kroz štift i u sebi ima prolaznu rupu sa navojem.Znači nije onaj pužni sistem.Možda bi i uspio narezati novi navoj u tom štiftu ako ima dosta "mesa".I staviti veći vijak.Raskopaj ali mislim da ti je novi oko 40kn i nije sam vijak nego je u kompletu s njim i malo plastično kučište.I promijeniš čitavi komplet.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Mozda sam bio malo nejasan, tj nisam dobro opisao problem, meni se obrajsao navoj u kucistu motorke gdje ide onaj vijak sto drzi poklopac na vodilici i lancaniku, znaci sada mi samo jedan drzi a drugi se samo vrti u prazno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hmmm, nezgodno. To je specijalni navoj za plastiku i ako si njega isčupao obićan M navoj isčupat ćeš još prije. Očito jer imaš snažnu ruku.
Mjesta nema za kontra maticu, no možeš probati jednu stvar koja možda pomogne dok negdje ne naletiš na neko rabljeno kučište. Naime, uzmi komad meke plastike, npr odreži komad od plastične vezice, gurni u rupu onak sa strane i ušerafi vijak. Moglo bi funkcionirat neko vrijeme. Helicoil po meni tu i nije neko rješenje, s time da moraš napraviti novi vijak.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Da kao tiplu, ali samo komadić, ne cijelu, jer će rastjerati kučište. Upravo vezica je oblikom i mekoćom dobra za tak nekaj. Naravno nek ti taj umetak ne strši iz kučišta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,165
A ono sredstvo kaj se u tekučem stanju ušprica u ciglu prije nego se tipla stavi?
To kad se učvrsti drži ko ludo, u cigli, neznam kak bi ovde.
 
E

el pibe

Guest
To se da riješiti da se izbuši nova rupa i istokari čep i utisne se pomoću "pegle"za plastiku samo mora biti i odgovarajući konusni nastavak.Nareže se novi navoj.Ili ako ima mjesta uvrnuti duplu maticu koja se koristi za drvo.Sa vanjske strane ima grubi navoj a u sebi ima prolaznu rupu sa klasičnim navojem i ušarafi se pomoću imbusa.Jer ljepilo i plastika se baš ne vole puno jedino u slučaju PVC-a.A kod STIHL je materijal PA6 ak se ne varam kad sam nekaj davno vario.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako misliš na ovakvo nešto, to bi čak i moglo. bitno je da ima grubi navoj.
ArtBFH6X.jpg

Mislim da je kučište od PEhd/PP, tak da je lepljenje teško. Epoksidnu tiplu nisam probal, al znam da je tuljac na pištolju od PE i ne lovi baš nešto.
 
E

el pibe

Guest
E da taj vragec nemrem nikak zapamtiti ime.Zato kad kupujem to samo zagrabim sa police i ne pitam kak se zove:icon_thumright:Kučište je garant PA6.Samo prije nek se ušerafi lagano zagrijati plastiku more i obični fen za kosu.Da nije kruto jer na niskum temperaturama plastika se oće otkrhnuti i puknuti.I ne od jedanput zašerafiti.Treba lagano zatezati,otezati i čistiti ovu špenu obavezno van.Ipak je to plastika i ne sme se siliti.Mislim da bi išlo s tim šerafekom.
 
E

el pibe

Guest
Evo malo sam kopal po novčaniku i našao sam račun iz željezarije.To se zove "trio matica sa unutarnjim navojem".Inače vam se koristi za spajanje stranica kreveta.Još jedan besplatan podatak.Evo ekipa tak tak da znate i ime kad vidim da je kolega hodor moral sliku nakeljiti da bi neki skužili o čemu se radi:biggrin:.I još jedan koristan podatak,koristite one sa imbusom lakše je centrirati maticu.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
stihl 010av problemi:

1) kad je okrenem okomito guši se i baca gorivo na onaj otvor (valjda odušak rezervara) ispod poklopca čoka, gdje je smješten karburator, u vodoravnom položaju i blago nakrenutom dobro radi, membrane nove, sve propuhano u karbu.

2) ne baca ulje na lanac tj malo čmrlji samo van onog otvora gdje treba ići. skinuo sam pumpu i rastavio je i ne znam mora li ovaj dio biti skroz prohodan ili ima neku blokadu tj pregradu unutar cijevi jer kad nabijem nešto dugačko u tu cijev i sa jedne i sa druge strane, naiđe na neku jako tvrdu prepreku, kada pušem zrak s jedne strane izlazi na male bočne rupice, a s druge strane (od kojih nema rupica) ne ide nikud zrak.

evo slike
http://i57.tinypic.com/2hs8yt3.jpg
 
E

el pibe

Guest
allenp,ovak 1.problem baca ti gorivo garant zato kaj ti nije zatvoren lamelni usisni ventil.Ostalo je piljevine i smeća ispod onog limića i ne zatvara dobro.I odšerafi auspuh malo ga stuči i ispuši. I izlaz motora tam di se šerafi auspuh tam ti se sigurno nakupilo gareži i smeća To isto izčačkaj jer ti dela dodatni pritisak i baca na fergazer.I pogledaj u rezervaru ako imaš onaj usisni filter sa šlaufom probaj ga negdi drugdje usmjerit.Oće zapeti negdi u ćošku pa ne uzima dobro gorivo.A uljnu pumpu ne bi znao baš nisam imal prilike takvu raskapati.
 

allenp

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
48
prvo me zanima gdje se taj ventil nalazi te kako izgleda, ali
hvala el pibe, probat ću sutra!!
ali molim nekog pomoć još oko pumpe da ne kupujem novu ako ne moram, čini mi se da nisu baš jeftine ni polovne a kamoli nove.

znači nije mi jasno kako to funkcionira, ok kužim da bi u teoriji trebala membranu podizat sila koju stvara podtlak a onda membrana diže šipkicu u toj cjevčici koja onda odčepljuje one dvije rupice i onda kroz njih ulazi ulje u cijev i kroz crijevo ide na otvor za podmazivanje, ali što gura ulje? vakuum motora?

i ono bitnije, mora li cijev sa slike biti potpuno prohodna da kad pušeš na jednu stranu, zrak izlazi na drugu plus na one dvije rupice?
 
E

el pibe

Guest
Ventil ti se nalazi između cilindra i karburatora.Ima ti lamelice koje se otvaraju u jednom smjeru.E tu ti je smeća i zato probija benzin van.A pumpa velim nisam je nikad otvaral.Ona radi na diafragmalni princip.Cijevčica sa nazuvicom je najvjerojatnije nepovratni ventil.Sa druge strane je neka membrana i igla koja je aktivira.Pa zato propušta samo u jednu stranu.To je lako provjeriti znači ako upuhuješ zrak sa kontra strane nazuvice,morao bi zrak izlaziti kroz bočne rupice i na drugu stranu van.
 

Najnoviji postovi

Na vrh