• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad malo ovo pogledam mogu reč da je motorna pila samo utoliko napredovala kroz ove silne godiine u tome da sad s njom radi jedan čovjek tj. da je sveki od te dvojice dobio svoju pilu da se ne svađaju kod koga bude gas ..prokleti kapitalizam
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kod jednog je bil gas, kod drugog ulje za lanac. Koje je trebalo pumpati ako se naginjala pila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kakve su bile one pile gde je trebalo vodilicu prešerafljivati jer se nije smjela naginjati kod rušenja??


Momci, ako kome treba dobar lanac i vodilica za starije Stihl pile (08s, 051) javite mi se :)
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
evo moje stare 044 (sa novim klipom i cilindrom) i novije MS362, na kojoj pise made in germany :(mm):

2xckYhO.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E to je stara ruska družba,nakon 3 sata dnevno sa njom svaki posao iza nje je bio leći u vodoravni položaj
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A kakve su bile one pile gde je trebalo vodilicu prešerafljivati jer se nije smjela naginjati kod rušenja??


Momci, ako kome treba dobar lanac i vodilica za starije Stihl pile (08s, 051) javite mi se :)

Sigurno misliš na Družbu, imam ti ja dva komada doma, jedna čak još i pali!
Sad sam videl slike od Motohoda, takve su i moje! Imam jedno pitanje za te družbe, ova koja radi negder falšira zrak i kod večeg gasa se guši?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Trebam neku malu pilu,s listom 30-35cm dužine..
Trenutno mi uletila jedna STIHL MS 180,rabljena čovjek me traži 900kn,on je serviser i pregledana je i daje mi garanciju neku...

Dal toliko vrijedi pila i dali mi možda preporučate da gledam jači model ili je ova sasvim dovoljna za "klaštrit" po šumama ??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako znamo kakvih šuma oko tebe ima, kategorija pile je više nego ispravna. Za cijenu se nebi htel mješat, al to je cijena gotovo 2/3 nove.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa nova takva pila je sigurno oko 2000kn..:icon_scratch:

Po meni mislim da 900kn nije puno,s ozirom da to nije tako stari model pile..Možda i ne vrijedi toliko neznam,zato sam postavio pitanje tu..

Ne bavim se puno rezanjem drva,najviše mi treba za vlastite potrebe,da ju mogu stavit u traktor i odrezat granje tu i tam..
Nije mi sila možda uleti još kakva pila...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dobro, malo sam se zabunil, na vječitoj akciji je ms170 za 1500kn. Mada nema neke razlike među tim modelima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moj glas definitvno za 180. Nova takva je bila na akciji do nove godine 1900 kn, a sad košta 2100 kn. 170 i 180 je po onome kaj sam ja videl dosta razlike!
Definitivno zemi tu 180 ako ti čovjek garantira da je ispravna.

Pričao mi je moj serviser i vezi tih 180, onih prvih modela, navadno da su imale jednu manu, da nekaj s karburatora hoće otpasti i pada direktno na klip, pa onda treba generalka. No nije tak često, ap sve ovisi koliko radiš i kakve buš sreće.

I navodno da je to sređeno sad na ovim novim modelima MS 180.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Prav zaprav, razlika je klip i cilindar....i to za 1.8ccm....i za 500o/min.
 

sin93

Član
Tu od
2 Srp 2014
Poruka
55
ako več to kupuješ uzmi 180.. nije puno para, jedan kod mene je uzeo novu tu pilu i radi u šumi sa njom ok ne baš debeloj šumi di ja radim sa ms460 ali neki 15-20 cm drva on sa njom radi bez problema
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Pozdrav
Kakva je po karakteristikama stihl 020t? Jel ista kao i novija ms 200t ili?
Jel se isplati uzeti je polovnu?
Hvala
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je sve isto, pod uvjetom da nije ovaj stari model. Za taj model prakticki nema dijelova, a gotovo niti jedan dio ne pase sa novijim modelom.
728356390_JjSxP-M.jpg

Inace su to legendarne pile, najcjenjenije top handle pile uopce.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nisam na to mislio vec da se ne zeznes pa kupis ovaj stari model. Jer bi ti zadovljstvo moglo ubrzo prisjesti radi neke sitnice.
Stvar je da te profi top handle pile kostaju kao prava pila i to nitko ne kupuje ak mu bas ne treba. A to dugorocno neminovno dovodi do problema sa dijelovima. Makar ako je to novi model 10 godina si sugurno bez brige.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Ma meni takva pila netreba baš puno, ali ono malo kada mi treba volim da ima snage i za deblje prepiliti. Pa zato si mislim dali uzeti ovakvu polovnu ako je u ok stanju ili neku novu jeftinu koja je kineska i za nju dati 1500 kuna i upitno je koliko bude imala snage a i koliko bude trajala.
Tako da mislim da bi ovakva polovna puno duže mogla potrajati dok ima dostupnih djelova
 

Najnoviji postovi

Na vrh