• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kako se na MS 230,štelaju L i H dizna po nekom pravilu ??
Ubiti koji je početni položaj od kojeg krenut??
I za šta je koja dizna ?

Dešava mi se da na ler gasu ne radi kako treba,počinje se zaletavat i onda se ugasi,a na punom gasu kao da fali goriva i onda malo smanji gas pa opet nabira??
Odrađen je komplet servis pile,novi karburator i sve ostalo,samo me zeza to kaj ne radi ljepo..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pokraj rupa za štelanje ti piše na koliko se štelaju okreta.
Znači oba vijka zategneš dokraja i otpustiš svaki za toliko krugova koliko piše.
L je za količinu goriva na niskim okretajima a H je za količinu goriva na visokim okretajima.
Čini mi se da je H onaj na rupici kroz ručku kaj prolazi.
A treči vijak je za podešavanje samog ler gasa dok se pila ugrije.



Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Kako se na MS 230,štelaju L i H dizna po nekom pravilu ??
Ubiti koji je početni položaj od kojeg krenut??
I za šta je koja dizna ?

Dešava mi se da na ler gasu ne radi kako treba,počinje se zaletavat i onda se ugasi,a na punom gasu kao da fali goriva i onda malo smanji gas pa opet nabira??
Odrađen je komplet servis pile,novi karburator i sve ostalo,samo me zeza to kaj ne radi ljepo..

Ko da sam sam to napisal, meni se isto to zna desavati na 038, ali ne uvijek, ponekad, ja sumnjam na filter goriva ili odusak rezervoara..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Prvo krenite od filtera jer ovi današnji žnj klase su valjda za 5 rezervari skuriti i amen. Čepa vidiš ako ti napravi onaj srk dok otvaraš.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege dali netko zna koliki mora biti Zazor izmedju Bobine i Zamajca ili magneta za stihl ms 260..pozz
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uzmeš foliju od kutije cigareta, presavineš, metneš između magneta i struje da potegne na sebe, stegneš i izvadiš foliju i to bi moralo biti to!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Pozz kolege..danas mi se komsija zalio na svoju stihl ms 260,,navodno ju je prije neki dan kupio polovnu z male novce i posto je radoznao odmah je otvorio da vidi u kakvom je stanju klip i cilindar..Kada je sve to vracao nazad stavio je novu brtvu ispod cilindra ali je ona navodno previse tanka i kada je sklopio nemoze povuc starter do kraja kao da klip zapne na nekom dijelu.:icon_scratch:.Onda je do ponovo rasklopio :mad:: stavio dvije brtve i onda je mogao povlaciti starter samo sto mu se danas u radu otpustio malo cilindar...Kada sam ja vidio cilindar izgleda dosta ishabano i nema dekompresora ocigledno je neko cackao nesto,,ja mu predlazem da uzme novi komplet, cilindar, klip ,karike..Kako je moguce da se cilindar otpustio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ne bi smjelo , ako se odvrne samo od sebe to je od vibracija , koje nastaju na sjebanoj radilici
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Dali je moguce da je stavljen cilindar od stilovke 024,,,kaze da mu se je grijala u radu
i dali smije mazati ljepilom sarafice kad steze cilindar..Znate na koje ljepilo mislim..Ono specijalno
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Probao sam poštelat svoju MS 230,na L i H dizni..
Prvi rezervar sve super,natočim drugi več se počela na leru zaletavat..
Nisam dalje nikaj rezao,budem ovih dana pa javim kaj če se dalje dešavat..
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
045, starter blokira kad potegnem spagu... da li se to moze popravit ili treba drugi?
 
E

el pibe

Guest
Jbg on kaze da ga je stegnuo i da je radio poslje toga,,,,dali je moguce zato sto su dvije brtve

Tu ti nekaj ili nije upareno.Ili je nešto neravno.Znači moguće da je netko kombinirao dijelove od različitih modela i zato jesu poteškoće jer je sa dvostrukom brtvom pokušao riješiti razliku ili nekaj poravnati.Ali i najmanje takve intervencije i razlike u debljini brtve mjenjanju karakteristike motora od kompresije,paljenja i svega po malo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pitanjce;

di nabavit po nekoj normalnoj cijeni mač / vodilicu za 051 av electronic a da ne košta 500+ kn ?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Stihl Rolomatik plus lanac bi moral biti oki 300-350kn, a imaš i na njuškalu one straus škart list+ 2 lanca za cca 200kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh