• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Tu ti nekaj ili nije upareno.Ili je nešto neravno.Znači moguće da je netko kombinirao dijelove od različitih modela i zato jesu poteškoće jer je sa dvostrukom brtvom pokušao riješiti razliku ili nekaj poravnati.Ali i najmanje takve intervencije i razlike u debljini brtve mjenjanju karakteristike motora od kompresije,paljenja i svega po malo.

Tocno tako kolega,,danas je komsija odnjeo u servis i majstor je rekao da je stavit klip i cilindar od stihl 024 ili 025 sa promjerom klipa 42mm...Sada je metnuo novi cilindar klip i karike sa orginal brtvom i normalno radi sve kako treba..
I jos jedno pitanje koliki bi trebao biti zazor na svijecici..pozz
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Stihl Rolomatik plus lanac bi moral biti oki 300-350kn, a imaš i na njuškalu one straus škart list+ 2 lanca za cca 200kn.

ne paše, naodno drugi prihvat. treba mi duromaticE vodilica
 
E

el pibe

Guest
Tocno tako kolega,,danas je komsija odnjeo u servis i majstor je rekao da je stavit klip i cilindar od stihl 024 ili 025 sa promjerom klipa 42mm...Sada je metnuo novi cilindar klip i karike sa orginal brtvom i normalno radi sve kako treba..
I jos jedno pitanje koliki bi trebao biti zazor na svijecici..pozz

U tehničkim podacima piše da je razmak na svjećici 0.5mm.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bitno je da oni delaju i sklapaju... a amortizere ko fučka...nakon skoro 50 let nema....

Inače je pila ok, jedino drndanje je ubitačno...
 

matko1056dt

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
64
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=u1P_3hOP590[/YT]






to je moja malenkost

to je ručno oštren lanac
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714

ma vidio to al prekratka mi je i koje sam ja sreće neće valjat.

Nije to ni blizu novog, da ja slikam svoju u boljem je stanju a ima metara da se nemože pobrojat.

Moja na oko izgleda ravna 100%, kupio pred koji dan novi lanacjer rez konstatno zavlači malo u stranu al nije pomoglo, baš je moram mijenjat...

Inače pila služi samo za rušenje i debelo, za drugo imam manje i glupo mi je sad u 30-40 god staru pilu ulagat..
 

Najnoviji postovi

Na vrh