• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

E

el pibe

Guest
A kaj to su neke nove vodilice kaj im se ravna "gornja" strana.:biggrin:I kaj je to gornja stranica na vodilici,koliko ja znam vodilica se rotira i nema gornje niti donje.Jedino ak ju nikad ne okrećeš onda se sa vremenom može razabrati koja je gornja a koja je donja strana.I zakaj bi se to dalo samo strojno poravnati.Ja ju poravnam sa običnom paknom ili rašpom pod 90stupnjeva:(nod):
 
E

el pibe

Guest
O gospon župnik pa vi znate i kleti.To vam baš ni dobro za imidž.Vidiš kak ti kajlaš non stop ljude po forumu mora i tebi netko ponekad odgovoriti, samo ti se odma srdiš.Nego ima još nekoliko načina kak se ustanovi da je vodilica rekla svoje.Površno si odgovorio čovjeku jer si spomenuo jedan od mogućih uzroka potrošenosti vodilice a ima ih još nekoliko.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad bu otpala zvjezda s vrha vodilice tad bu valjda i sam znal da je za hititi ..ili kad bude iskrovije letelo s duromatika ...


nemreš ti župnika rasrditi , moja reakcija je upravo suprotna , da se nasmijemo a ne srdimo
 
E

el pibe

Guest
Ili kad se kanal(utor)istroši pa onda lanac počne "lambati" jer je predviđena toleranca prevelika.E to ja volim čuti da se ne srdiš jer već si me zabrinul kad si počel malo kleti:(whew):
 
E

el pibe

Guest
Čovek bi bil debil da ne vozi Stihl:8):Ovo sam napisao u šali.Ali morete i post obrisati nije mi namjera nikoga vređati.Jer znam da postoje dva klana kaj se tiče motornih pila.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ak nastavimo ovako neče nama biti lako mogli bi nas minirati ili čak banirati :icon_axe:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
kad lanac ne vozi po obodu vodilice nego po dnu kanala -


elpibe naj me jebat s gornjom stanom ..kad znaš na kaj sam mislil .
Velečasni, pa vi kunete? Još bu ispalo da negder vu seli i fačuka hranite!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Di ste vidli ili osijetili velečasnog,barem duhom,ako ne fizički?

Tu u ovoj temi nekaj grdo nevalja.
Svaka se vodilica da pobrusiti,al mnogi naprave više sranja nego dobrog i nakraju idu na novu vodilicu i onda još kupe sranje od rolomatica.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,513
Koji bi ovo model bio [emoji2]

b5accbd9665091fcd045f8c352f8a9d3.jpg
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Oficir, a kaj imaš proti rolomatica? Vodilice su čisto ok, ja sam sa svojom novom za sad napravil nekih 30m, znači rušenje, klaštrenje, rezanje na komade i još se niti farba nije oštetila.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na manjim pilama tipa 180-250 da al sve veče ozbilnije pile samo duro matic.
Manje buke manje vibracija i po meni uglađenije rezanje.
A o trajanju nemamo kaj se spominjat,duro sahrani dvije rolo samo tako.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja ju imam na 041 i za sad je čist ok. E jbga zato ova dođe 200+, a duro skoro 500, a pošto se ne bavim šumom profi, dobra bu i ta još dugo vremena.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bude delal buš jedno vrijeme,baš ako ne delaš jako puno onda te boli pipa,durala bu dugo.
A razlika u cijeni i je dosta,ali i vrijedi.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sad je gore 40 cm, a u planu mi je još jedna od 45 ili čak 50cm samo za rušenje debljih komada.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E tu riskiraj i ušparaj pa kupi duro od stihla u unicomercu pa da vidiš kaj je roba.
Meni je jedna od 50cm doma nova čeka,za 064.

Isto godišnje ne napravim puno drva ali sve motorkama režem na kratko i vozim doma tak.
Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh