• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
imam staru štilovku mislim da je 032 ili 035 AV, bila je na servisu već nekoliko puta, prvo problemi sa radom pa je stavljen novi kli, onda problemi sa paljenjem i ler gasom pa su zamjenjene membrane. sada imam problem da dok ju upalim dobro radi jedno 5-10 minuta, čini mi se da kad se zagrije, počne gubiti snagu i gasiti se. ima li netko ideju zašto i kako da to riješim, po mogućnosti bez servisa jer sam već 1000 kn ostavio tamo a opet ne radi kak treba.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako je fergazer dobro podešen,možeš još izvadit dolazno crijevo van i prekontrolirat da nema kakvu rupicu ili pukotinu da ne vuče zrak.
I skini auspuh i počisti garež u ispušnom kanalu,i naravno provjeri da auspuh nije zacčepljen.
 
E

el pibe

Guest
imam staru štilovku mislim da je 032 ili 035 AV, bila je na servisu već nekoliko puta, prvo problemi sa radom pa je stavljen novi kli, onda problemi sa paljenjem i ler gasom pa su zamjenjene membrane. sada imam problem da dok ju upalim dobro radi jedno 5-10 minuta, čini mi se da kad se zagrije, počne gubiti snagu i gasiti se. ima li netko ideju zašto i kako da to riješim, po mogućnosti bez servisa jer sam već 1000 kn ostavio tamo a opet ne radi kak treba.

Baš zato kaj si platio u servisu 1000kn odi tam nek ti to složiju kak spada jer si pošteno platio.Ak veliš da ti radi dobro desetak minuta to ti je taman dosta da zapališ motorku,popušiš cigaretu ispred servisa lagano došećeš unutra,pozdraviš servisera i zrežeš mu pult na pola,taman bu negdi za to vreme i motorka ugasila sama od sebe.Tak da mu ne trebaš puno objašnjavati kaj ne valja sa motorkom.Za soma kuna motorka sa servisa ima da pjeva a ne da se gasi svako malo.
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
@oficir
dolazno crijevo od čega?i kako da dođem do tog crijeva?

@el pibe
problem je što vrlo rijetko koristim motorku i onda su ovi servisi obavljani kroz zadnje 2-3 godine, tako da ako dođjem u servis i kažem da je prošle godine popravljao pilu i sad opet ne radi bude mi rekao da se istrošila i kaj onda, ja ne mogu dokazati da jako malo radim sa njom.
u prosjeku godišnje pilim možda 4-5 sati i zato nisam kupovao novu motorku nego ovu dao složiti jer koliko meni treba, reko i ova će raditi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam očeš ga moč ovak isčupat,rezervar dole i crijevo van i detaljno ga pregledat i odma filter promjenit na kraju tog crijeva u rezervaru...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Teško je to ovak na daljinu odrediti, al recimo uzrok može biti banalan, od čepa za gorivo koji više ne zrači pa nakon nekog vremena nastane potlak koji ne dopušta pili da povlači gorivo, do toga da se motor pregrijava, zbog npr. siromašne smjese i nastane parni čep u dovodu goriva, pa do toga da elektronika štrajka kad se zagrije. Kažeš da je klip mjenjan, jesu li sve brtve i semerinzi mjenjani, naime pre skup je to zahvat da se samo klip mjenja.
Inače, Puknuti je dobro rekao, benzinski motori ne vole kad se ne koriste.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
pozz kolege,,dali ima netko od vas Stihl 034av..i dali mi moze netko rec nesto o njoj..kakva je pila..nudi mi prijatelj u zamjenu sa mojom jonsered 2165...ova stihl je u super stanju
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Jako dobra motorka,osobno sam ju imao,ima snage za rušenje do 50 - 60 cm debljine lagana a jaka i bio sam vrlo zadovoljan sa njom e ako je još sačuvana ja ne bi dvoumio oko kupovine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
A zakaj bi mijenjal noviju pilu za stariju?
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
985
nemam poseban razlog...bavim se sumom i koristim samo husqvarnu,,ali bih tu zamjenio da malo probam stihl
 

ninja

Član
Tu od
23 Lip 2012
Poruka
52
Teško je to ovak na daljinu odrediti, al recimo uzrok može biti banalan, od čepa za gorivo koji više ne zrači pa nakon nekog vremena nastane potlak koji ne dopušta pili da povlači gorivo, do toga da se motor pregrijava, zbog npr. siromašne smjese i nastane parni čep u dovodu goriva, pa do toga da elektronika štrajka kad se zagrije. Kažeš da je klip mjenjan, jesu li sve brtve i semerinzi mjenjani, naime pre skup je to zahvat da se samo klip mjenja.
Inače, Puknuti je dobro rekao, benzinski motori ne vole kad se ne koriste.

mislim da je problem bio u cepu za gorivo. kako je na vrhu cepa rupica za zrak, u njoj je bila nabita ko neka spuzvica. to sam jedva izvadio van, stavio novu spuzvicu ali samo lagano i danas je normalno radila motorka, cijeli rezervoar je potrosila bez problema. hvala na pomoci.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jedbna kemija

Imam stihl 051, vjerujem da svi znate kakva je... Teška jaka i spora..

U originalu je gore zvono sa 7 zuba, da li je netko stavljao zvono s 8 zuba i kak mu se ponaša?

Snage joj ne fali pa nešto kemijam da stavim zvono s 8 zuba što bi rezultiralo 15% povećanjem brzine lanca. Što mislite?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,746
Koja ti je podjela lanca, jer gledam u katalog i samo za 3/8" je bio lančanik sa 8 zubi. 0.404" je samo sa 7 zubi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
E sad sam se malo zacimao...

0.404 je original, a kako kažeš 8 zubi je samo 3/8...

Jel ima opće neki 8 zubi za .404?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
.404 ima puno širi rez od 3/8 i sad još da ju ubrzaš. Jel ima uopće smisla? Vjerujem da tvoja 051 ima snage, al ipak. Jesi li probal potražiti zvono na koje ide prsten, pa samo mijenjaš prsten. Ja sam na svojoj 660-ci umjesto 3/8 prstena stavil .404 prsten da poderem skoro novi lanac od stare 08S. Ali sam odustal jer sam skužil da bu trebalo s kiper prikolicom piljevinu odvažati s dvorišta. Pošto si sad kupil novu videl buš da bu ta stara sve više doma
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Odustajem od kemije do daljnjega...

Tj ne odustajem već idem složit nešto drugo. Kad bude neki big-bore ported kit za to negdje na akciji onda ću to uzet :)

Nova pila je u prtljažniku... Čisto sumnjam da će se netko tih starudija hvatat....

Nego ima neka preporuka kako razradit novu pilu ili je to nepotrebno. Možda malo više ulja prvih rezervoar-dva?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Kažu da bi trebala odraditi rezervoar na prazno odnosno u leru iako to nisam nikada prakticirao.:(shake):
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja sam sve mašine puštao desetak-petnaest minuta u ler sa povremenim dodavanjem gasa i poslije laganiji rad. Kod testere prepilavnje sitnijih komada i ogranaka, kod trimera košenje trave, kod mtk malo vozanja u prazno.

Poslije jedan rezervoar u normalnoj upotrebi i već od trećeg je sve na mjestu da se nema šta štediti. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh