• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
nemoj mi sad pljuvati 05x ,vidiš da dogovaram trampu..strpi se do jutra

P.S ali ova 05x koju ima Puknuti,ma to je čudo od pile,takva je proizvedena samo ta koju on ima i nijedna nije bolja od te.Jel ovako dobro :(think):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti kao pravom prijatelju (i ako ti treba) kupim ti jednu 170 na poklon . Markoni orah kaj smo pilili je bil godinama zapečen na suncu mislim da ti nebi dal svoje pile za njega piliti no iskreno mene šuma i drva previše ne zanimaju pilim samo ako moram .
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Dao bi zasto nebi,a šta mislis dok mene nema šta prepile na silu i u fušu,pa nemogu ja držat svaku pilu u sobi pod krevetom,ako joj je suđeno da bude j...ena,gaće joj same padaju ja se jesam rodio pod bukvom,al nisam na kruški rasao :icon_e_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti kao pravom prijatelju (i ako ti treba) kupim ti jednu 170 na poklon . Markoni orah kaj smo pilili je bil godinama zapečen na suncu mislim da ti nebi dal svoje pile za njega piliti no iskreno mene šuma i drva previše ne zanimaju pilim samo ako moram .

nemoj boga ti nikad nikom darivati motiku , s motikom treba delat ( veli banfić) ....:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ode dan u radionici ali isplatilo se pila skoro gotova.Napravljeni nove dihtunge,popravljen donji dio rukohvata-neče trebat drugi,očiščen karburator-membrane ok-ne treba novi,zamjena cevi goriva,svečica stara-ne dam nove,obrušen mač,lanac ostaje isti-dobro bi bilo stavit novog(prijašnji vlasnik izbrusio zube u špicu tako da ga nit sa strojem ne mogu više poravnat,nestane materiala zuba).Poklopci spolirani da se sjaje ko pasja jaja,jedino poklopac auspuha treba novi jer ga jedan dio fali slomljen.Za kraj upaljena pa zagrijana i naštelan fergazer,radi ko nova u svim režimima rada.Isproban je i obrtomjer(po savjetu člana Philbi kupljen na ebayu) radi dobro.
Ova je nešt noviji model 051 pa se poznaje i na težini lakša je od starog modela (crveni poklopci,ovi su naranđasti).
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Koliko vrijedi 056AV Super Electronic u odličnom stanju, pod time ne mislim da je bez ogrebotine nego da je potpuno ispravna za rad? Elektronsko paljenje zamijenjeno originalnim prije nekoliko godina, šteta da mi stoji u podrumu, a mislim da mi neće više trebati.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Došla danas kuči nova pila,slika je malo lošija jer je pila upaljena i ima vibraciju:icon_rofl:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Hm. Za 100-200 € bu potencijalni kupac pile od 6 konja moral potražiti drugdje.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Hm. Za 100-200 € bu potencijalni kupac pile od 6 konja moral potražiti drugdje.

Koko, a kaj si ti mislil? dobiti 500 eura. Prijatelj, ne govorim ovo da te uvrijedim ili kaj, pa budi uopće sretan da ti netko želi kupiti tog oldtimera!
Je zbilja je bio dobar u svoje vrijeme, ali sad, kad postoje puno 'fletnije' motorke, koje pršte od snage, prijatelju, nažalost, to je realnost.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Naravno da postoje, ali ne koštaju 200 €. Jake pile su 1000 € pa nadalje. Ima i po fejsu novih za 449 kn.

Nego, sad sam ju htel staviti na Njuškalo, pa gamad naplaćuje SVE oglase???
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Naravno da postoje, ali ne koštaju 200 €. Jake pile su 1000 € pa nadalje. Ima i po fejsu novih za 449 kn.

Nego, sad sam ju htel staviti na Njuškalo, pa gamad naplaćuje SVE oglase???

Pile od 1000€ pa na dalje su NOVE NOVCATE PILE,a ne stare 25-30godina,daj bože da za nju dobiješ i više od toga,ne govorim jer te želim naljutit ili podcjenjujem tvoju pilu,samo komentiram.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od starih huski i štilovki najbolju cenu drži H 61 tomos,proda se i 041 ak je očuvana ali te velike grdosije max. do 150 eura i to mora bit veoma očuvana i lepa.Bez veze očekivat da če neko dat 200 eur. i više jer te robe je puno po oglasima.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pogotovo u današnje vrjeme,kada velika većina ljudi kojima tako nešto treba,ode u trgovinu i kupe na 12,24 ili koliko već rata,novi stroj,a ljudi koji si to nemogu priuštit,nazalost i takvih je puno,oni kupuju takve starije pile,a kao što je Abarth rekao,plate to koliko je i realna cjena,100-200€,a i za to treba čekat kupca,ili imat sreće da dođe brzo.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
OK, niš se ja ne ljutim, ali reci mi što kupiti ako imaš malo deblju šumu i treba ti jača motorka? Pilu od 3 ks, gore list 45 i deri, polako, ali sigurno. Snaga je snaga, a snaga košta.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
OK, niš se ja ne ljutim, ali reci mi što kupiti ako imaš malo deblju šumu i treba ti jača motorka? Pilu od 3 ks, gore list 45 i deri, polako, ali sigurno. Snaga je snaga, a snaga košta.

To i govorim za 1100€ kupiš MS 661 novu u dućanu,kome treba kupit ce ju,mada takva pila treba radit 8 sati dnevno da se isplati kupit.Za privatne potrebe od 30 metara drva godišnje,nema potrebe za takvim pilama,to se odradi bez problema sa puno manjim pilama,bez obzira na deblju sastojinu,a ko kupuje stariju pilu opet neće dat za nju više od 200€ baš zato jer mu treba jednom ili dva puta godišnje.Inače pila od 3 konja ti nije ništa specijalno,kao ni vodilica od 45cm,ili u Stihl prevedeno "33 zuba".
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Baš gledam, evo 461 od 6 KS košta 8125 kn, još koju kunu gore za lanac i vodilicu. Jasno da je sve otišlo daleko naprijed, prije svega masa, pa razni detalji poput bočnog natezanja lanca i sl. Samo me malo žalosti kad moju svrstavate u muzejske primjerke, a ona želi raditi, a ne biti suvenir:(nod):

I zašto moja ne bi vrijedila npr 2000 kn? 4x manje od nove usporedive:(nod):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Kolege ima li netko stihl ms 290 i 390...kako su vam se pokazale..Rodjak ima malu ms 230 otisao joj navoj za svijecicu i husqvarnu 350 nije bas u nekom stanju,,mijenjao bi za 290 ili 390..Nasao je covjeka koji dovozi polovne motorke iz inostranstva pa bi dao svoje dvije za tu jednu ali nemoze odlucit koju.Netreba mu puno oko 30m godisnje srusit i ispilit u furke do max 40cm..Kaze da su te stihlovke u vrlo dobrom stanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh