• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dobro, hvala puno! Na puno mjesta sam vec pitao nigdje ga nema. Sutra cu jos pitati Lager Commerce.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
To je namjenski ležaj i čisto sumnjam da bi ga bilo u lager commercu, tražil sam i ja za Contru al nije bilo još prije 15 godina. Potraži na ebayu tam se svačeg najde.... Potraži i ovdje da nema možda Offizielle Sägenspezi Webseite
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pogledao sam na eBay i Saegenspezi, imaju neke dijelove za Stihl 056 ali nema ležajeva radilice, jednostavno ga nema nigdje. Izgleda da će pila morati u otpis.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pa jel ima neki broj na njemu? Pa ne vjerujem da nema, guglaj malo na netu, sigurno postoji za više modela taj lagar.
Postoji broj na ležaju ali gdje god zovem nema nigdje , zato sam pitao tu na forumu dali možda ima netko rashodovanu 056 pa da mi proda ležaj , sve sam već zvao za koga sam znao jednostavno se više ne proizvodi.

Probaj u PKL Rijeka
Probat cu nazvati i tamo ali kao što je rekao mika to je namjenski ležaj.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Probaj ako
Ma isprobano vise puta ne vrijedi....

Ajmo onda ovako vidim da me ne razumijete uopce bila je i u sthil servisu pa nista nisu napravili. Rezes deblo promjera 60cm npr kladu u metrice i krenes rezat rez ako dodes npr do pola reza i pustis gas ona nema sanse da pokrene lanac. Isto se desava sa novim lancem moras ju drzat na rukama jer ako ju pustis ona stane...
Da probaš još smanjit ulje, možda se naljepi piljevine, pa se na kraju zaštopa.....
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Dajte shvatite da toga NEMA u trgovini s ležajevima, a nema ih podosta godina ni u servisima jer se ne proizvodi. To su pile stare po 50 godina, tu i tamo se gdje pojavi kakva stara zaliha ili ak kinezi kaj skopiraju kak su kontru pa možda paše
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Da to sam i ja mislio ali teško je naći takav ležaj po dimenzijama u njega ide i semering , samo može original ležaj koji je bio na takvoj pili.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pitao upravo kažu da nemaju i da ga se više nemože nabaviti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
Unikomerc je generalni zastupnik stihla i ako oni ne mogu nabaviti nece ga, na zalost, naci kod ni jednog ovlastenog servisera. Imao sam slicnu situaciju sa amortizerima za jonsered 820 i na kraju pronaso neke zamjenske na nekom njemackom web shopu. Probas guglati brojcanu oznaku lezaja pa mozda se negdje mogne nabaviti zamjenski
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,027
A kaj se događa kad piliš gornjom stranom vodilice. Kad piljevina sa gornje strane izlazi van?
 

Najnoviji postovi

Na vrh