• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Ma kupi neku vodilicu do 40 cm duzine, i lanac 1.5 debljine kako jeffy kaze, samo pazi ako mozes nac lanac s parnim brojem zuba jer orginal ima 37 zuba i uvjek ovaj prvi zub se vise tupi. Rodak ima ms250 i lanac 1.3 debljine i reze fenomenalno, ali rijetko brusi lanac, pucaju ko ludi. Samo stavi iskustva ovdje jer i ja uskoro moram mjenjat vodilicu na svojo 26.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
:scratch kod mene na 26tici je 31 zub ako se dobro sjećam , 37 je zdravo previše :blackeye
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
poznato mi je da stilove vodilice i lanci imaju 1,6 širinu, i da samo na Stihl vodilicu paše i Stihlov lanac da su ostale vodilice 1,5 mm ali, barem je tako na 3/8 koje sam do koristio, dužina od 40 mi je previše i samo smeta, jer na Jonsoretki 2165 (4,6 ks, 13000 obrtaja) u originalu imam 45 vodilicu koju koristim samo za rušenje i eventualno prerezivanje debljih komada, napravio sam malo prerade i dorade i na nju stavio Stihlovu duromatic od 40 cm i savršeno je tako da sa ovom 26 nebi išao preko 30 eventualno 33 ili koliko je već broj jači od 30 cm, za kresanje i rad u šumi na linijama (vrhovi) tih 30 je po meni savršeno jer što je duže to samo smeta i uvijek negdje zapinješ sa vrhom a sa vrhom se ne reže, iz iskustva ma je poznato da skoro svi proizvođači stavljaju za broj ili čak 2 duže vodilice na nove motorke a to je po meni samo radi toga što su i oni svjesni da je to previše i da dođeš opet kod njih kupiti kraču, jbg, trgovci,
- čuo sam komentare da brze motorke kao npr. Husqvarna, Jonsored i poneki modeli Stihla sa kračim lancima prije zatupe zube ali meni se to čini samo kao teorija jer iz iskustva to ne mogu potvrditi,
- dali je tko kupovao i koristi " Winsdor" vodim da se prodaju po Njuškalu i da su dosta povoljne a sada kakva je kvaliteta to ne znam, navodno su Kanadske kao i Oregon
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
- čuo sam komentare da brze motorke kao npr. Husqvarna, Jonsored i poneki modeli Stihla sa kračim lancima prije zatupe zube ali meni se to čini samo kao teorija jer iz iskustva to ne mogu potvrditi,

to ja sama stvar logike
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
to ja sama stvar logike

i meni se to čini ali to nisam primjetio, možda zato što rijetko režem pod ful gasom, osim dok rušim ili režem deblje komade na tanjima uvijek gledam dodavati gas onoliko koliko je snage potrebno,

- vidio sam ljude koji čim uzmu motorku u ruke i počnu rezati odvale FULL gas i to bez obzira šta režu, meni se od takvik kosa diže, tako ludujući jako brzzo zatupe lanac i bez ozbira na sve dalje režu onda im se počinje lanac rastezati pušiti iz vodilice, ma živi užas (tast i šogor) uspjeli su rastegnuti i na kraju stragati Oregonov lanac a Stihl rolamatic su sjebali u taj čas, i natpis se obje strane se uredno vidi a vodilica je u banani, takvima da daš nakovanj strgali
 
Posljednje uređivanje:

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
evo da se i ja ukljucim u temu o stihl testerama,imam 2 stilovke i koristim ih za svoje potrebe,znaci drva za ogrev 20 kubika raznog drveta i oborim po neko stablo,jednu starije generacije 041 farm bos koja me sluzi besprekorno nekih 12- ak,godina.samo jednom promenjena platinska dugmad i ociscena uljana pumpa.a skoro sam kupio jos jednu stihl 026 videcemo kako ce se ta pokazati.cuo sam jednom jednu da kazem poslovicu.najbolja harmonika je dalapa,najbolji auto mercedes,a najbolja testera stihl.i zaista moje misljenje je da je tako.pozdrav.evo i slika mojih masina.

Uploaded with ImageShack.us
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Rat ne treba započinjati, jel?:?
Nego, ovo je vjerojatno najstarija 041ca koju sam ja na ovim prostorima videl. Dapače, mislim da je to 040 iz 66-67 jer nema AV...to negde dobrano drma, jer ljudi bježe i od AVa, ko vrag od tamjana...:supz: Pretpostavljam da je restaurirana...?
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
ma kakav rat,registrovao sam se da bih pricali o onom sto svi ovde volimo a to su stihl testere-pile.i ja sam procitao da su se 041 proizvodile od 1966-1986 ,al stvarno neznam koje je godiste ova moja mada mislim da nije bas iz 1966.nije restaurirana,samo sam je ofarbao posto je dobila zamenu ,pa nek stoji tako lepo sredjena,a ako naidje ozbiljan kupac i prodao bih je.posto sad nastupa 026-ca.nadam se da ce me sluziti kao i ova 041.

Uploaded with ImageShack.us
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma kakav Stihl. Da znate kakvi su Stihlovi bili devedesetih godina. Nisu znali kako da je olaksaju po EU propisima pa im je kuciste bilo od plastike. Muke zive su imali i oni koji su ih posedovali i serviseri kojima zvanicna fabrika nije uvazavala garanciju. Ova leva od ovih dve ko da je kupljena na pijaci, bar tako deluje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ajd todos ne laprdaj, ak je kaj plastika onda ju ti u ruci držiš...ne ostavljaš dojam kao netko tko ima 30 godina iskustva o tko je kao doktor za pile, ako ne poznaje 041....041 je definitivno "out of date" ali je definitivno kultna pila.....
 
Posljednje uređivanje:

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ma naravno jos raniji modeli su u upotrebi i neprevazidjeni. Medjutim mogli bi se malo potruditi i vizuelno da porade na testeri.
Jedam poznat serviser iz mog grada je bio nekad devedesetih godina zastupnik za Shtilovke. Jednostavno prekinuli su saradnju zbog niza bezobrazluka kojiYsu dolazili iz njihove fabrike. Inace taj je sada zastupnik za Yamahu (Z. Srbija). To kuciste je kostalo cirka ko cela testera i nisu priznavali garanciju vec se vadili na lose gorivo. Sto se tice ovog drugog tako je i danas najgore gorivo u Evropi. Ali bas toliko da insistiraju na tome nebi kasnije promenili sve to sto je uticalo da testera ne bude vrhunskog kvaliteta. Da bi testera ispunjavala EU norme a da ispunjava bar poluprofesionalne obaveze kuciste bi trebalo da bude od magnezijuma.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Europske norme ne određuju masu pile za razliku od vibracija.....več sami razvoj i natjecanje među proizvođačima. sustav određuje i ekološke norme koje su stvarni neprijatelji naših pogleda na kaj bi motorna pila morala ličiti. A što se tiče dizajna, pa što ti očekuješ od pile stare 50 godina....? U koju kategoriju spada jonsered 2150...?
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Hahaha! Sta znam?! Najlepsu testeru koju sam i licno posedovao je bila jedna Alpina sa neverovatnim ubrzanjem. A sto se tice ove 2150 pa lepsa je od one Shtilovke. Ko baba i devojka koje se zajedno takmice za mis univerzuma.
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
Ma kakav Stihl. Da znate kakvi su Stihlovi bili devedesetih godina. Nisu znali kako da je olaksaju po EU propisima pa im je kuciste bilo od plastike. Muke zive su imali i oni koji su ih posedovali i serviseri kojima zvanicna fabrika nije uvazavala garanciju. Ova leva od ovih dve ko da je kupljena na pijaci, bar tako deluje.

jel se ovo odnosi na sliku koju sam ja postavio? ako je tako onda neznam u cemu je tvoj problem?to da li ti se svidja stihl ili neka druga marka to je tvoja stvar,a porediti ovu 041 sa ovima sto se sad prodaju na pijaci za 100-150 e.je smesno i pokazuje koliko se razumes u testere.a za tvoju informaciju kupljena je u ovlascenom Stihl servisu ,naravno polovna,i napisao sam kako me sluzi svih ovih godina tako da sto se toga tice nemam nista da dodam,benzin,ulje i teraj dok ti ne posustanes sto i rece neko od forumasa.na istom mestu sam kupio i ovu drugu 026.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
zna li netko čemu služi ovakve vodilice



ovo mi je jasno da je za živicu, čemrese ali je cjena malo prevelika, kažu oko 2000 kn




--- to što je neka motorka kupljena ovl. servisu nema nikakve veze sa njemom kvalitetom, sve se to lako sjebe, jedan rezervar loše mješavine i šusssssssssss
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
u pravu si sto se tice lose mesavine,ali raspravljati o kvalitetu original stihl 041,koja sluzi besprekorno svih ovih godina(proizvodile se od 66-86) i ovih falsifikata (stil,husqvarna)sa pijace ,i sto cigani iz madjarske prodaju po selima je stvarno smesno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh