• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
koje se ulje koristi za podmazivanje lanca,
znam za lancol ali da li ima neko jeftinije a da je solidno rješenje za lanac. ili možda netko koristi staro motorno ulje.

hvala
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
995
Bog društvo,molim za savjet - imam priliku kupiti Stihl 034 AV jako sačuvana i naoko se vidi da je vrlo malo radila od bake iz sela (dida je pokojni a bio vrhunski majstor stolar).Baka veli da nije palila nekoliko godina - stavio "frišku" mješavinu i od četvrtog pokušaja se javila i upalila i djeluje mi super.Pa ako netko ima iskustva o dotičnoj dami - volio bih čuti komentare i iskustva.Lanac je 3/8 , 28 zubi - vodilica 37 cm (15").Pogodba bi bila prikolica 5 m drva i 1000 kn.Inače dida ju je donio direkt iz dojčland. I ako netko zna specifikaciju za nju : snaga,kubika... itd Fala lipo na svakome odgovoru.

dali je to još model sa platinama, kakva ti je potrošnja

koje se ulje koristi za podmazivanje lanca,
znam za lancol ali da li ima neko jeftinije a da je solidno rješenje za lanac. ili možda netko koristi staro motorno ulje.

hvala

- imaš dosta jeftinih ulja za lanac motorne pile tzv. LAncol, od 15 do 20 kn a imaš i od 27 Ina Lancol, 30 Oregon, te sve do 40 i + ulja, kupujem neko Poljsko u zelenim karnesterima 5 l i dođe oko 80 kn i nemam problema sa lancima, mislim a bi od rabljenog motornog bio prljav u PM, a i rjeđe je pa nema toliku moć podmazivanja eventualno malo naštelati da više baca
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čovječe i s ovima s tim polama...ludi su :D

Ja sam koristio FAROL-Lancol, u plavim karnisterima po 3 i 5 litara, mislim da je hrvatski proizvod...dobro se pokazao cjelu zimu, a koristim i Inin Lancol.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
dali je to još model sa platinama, kakva ti je potrošnja



- imaš dosta jeftinih ulja za lanac motorne pile tzv. LAncol, od 15 do 20 kn a imaš i od 27 Ina Lancol, 30 Oregon, te sve do 40 i + ulja, kupujem neko Poljsko u zelenim karnesterima 5 l i dođe oko 80 kn i nemam problema sa lancima, mislim a bi od rabljenog motornog bio prljav u PM, a i rjeđe je pa nema toliku moć podmazivanja eventualno malo naštelati da više baca

Kakvi više, ionak curi (rabljeno 10w40) na sve strane. Podmazivanje skoro pa nikakvo, vodilica plavi/ljubićasti po rubovima (rijetko ulje, aditivi potrošeni, loša sposonost tlačne nosivosti, što dovodi za velikog grijanja ruba vodilice, odatle dim, odatle boje kovanja...) lanac gori, a iz vodilice se dimi koda ju vruću zaroniš u vodu.

Bilo ćiji lancol, dakle novo ulje, pravilne strukture za potrebno podmazivanje i po gasu. Rabljena po meni nula bodova, jedino nužno zlo i na staru vodilicu i lanac, pa ako nije žao, teraj.

Ušteda na ulju, nulira se kod pojačanog trošenja lanca, vodilice i pogonskog elementa, tak da, medvjeđa usluga.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Treba izbegavati bilo kako preradjeno ulje narocito ako je novija testera. Sjebacete pumpu. Ja sam koristio neko jeftino lancol. Trenutno 5W/30:gitarist: ostao litar pa eto da ne propadne. Imam jos u rezervi 15W/40 koje vise ne koristim za automobil tako da je bitno samo da je cisto. I sama fabrika preporucuje bilo koje ulje koje je novom pakovanju.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
dali je to još model sa platinama, kakva ti je potrošnja

Platine nema , znači bobina i kontakt za gasiti i gore ide kabal na svječicu.Na vodilici - prva original je i piše 1986 - pa mislim da je to i godina proizvodnje. A što se tiče potrošnje nisam toliko obraćao pozornost - sa tankom sam radio oko 35 - 40 min otprilike . Ma nije mi bitno hoće li potrošiti 2-3 dl više jer kad sam ju ugledao kod bake odmah mi se svidjela.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj koju slikicu, ja imam 038 AV, baš me zanima kak izgleda 034 :)
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
- imaš dosta jeftinih ulja za lanac motorne pile tzv. LAncol, od 15 do 20 kn
A gdje ima za kupiti ta jeftina ulja?
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Daj koju slikicu, ja imam 038 AV, baš me zanima kak izgleda 034 :)

Vrlo rado, imam uslikanih desetak fotki ali jbg nemam pojma kako staviti na forum ,probao po uputama ali ne znam zadnji korak. Stavio sam na youtube video o mojim pilama pa ak hoćeš možeš staviti slobodno ,naslov ti je "STIHL SAWS" URL je http://youtu.be/k2hlNdnx5tQ. Ak mi možeš pomoći za slike - super :) Imaš još mojih videa pa si pogledaj.

EDIT savoris
vjerovatno misliš na ovaj video snimak

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=k2hlNdnx5tQ[/YT]​
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Evo samo za Šananu snimio sam i video o 034 - ci

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pxTt7cNfR-Y[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pa to je zbilja ko novo, imal si pravu srecu, svaka cast na kupnji, ja također imam 038 AV ko ŠANANA i prezadovoljan sam, pozdrav!
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
pa to je zbilja ko novo, imal si pravu srecu, svaka cast na kupnji, ja također imam 038 AV ko ŠANANA i prezadovoljan sam, pozdrav!

Velim, na prvi pogled mi se jako svidjela ali kad sam ju donio doma i generalno očistio, oprao u benzinu i ispirio kompresorom tek sam onda skužio da pila uopće nije gotovo niš radila kod pokojnog dide.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo jedan problem sa 045 av...dakle,motorka normalno upali, radi u leru bez problema,a onda kad se krene rezat s njom jedno vrijeme trokira i onda odjednom proradi kako treba, i tako sve dok se ne pusti gas. Ako neko vrijeme radi na leru,kad se krene opet rezati, sve se ponavlja.U čem bi bio problem?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Za početak dobro čišćenje rasplinjača....nešto sa dobavom goriva nije u redu, il možda negdje u rasplinjač ulazi zrak pa na trenutak nestane goriva ili dizne, odnosno rupice za prijelazni režim su začepljene.....
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Za početak dobro čišćenje rasplinjača....nešto sa dobavom goriva nije u redu

ok...ić će i ona na stol,mada mi je čudno jer je nedavno bila na servisu,a nije baš puno radila od onda....ali vrag će ga znati...uglavnom hvala za brzi odg
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
odneo sam pre neki dan moju stihl 026 u ovlasceni servis zbog slabijeg podmazivanja lanca,i uz pricu kazem kad sam je kupio i da su mi rekli daje uradjena genaeralna sa originalnim delovima.a covek ce meni sad ce nesto da vidimo i skine auspuh kad ono medjutim klip ostecen i po njegovoj prici stari verovatno samo karike zamenjene,cilindar nov i jeste original stihl.ja ga pitam dal da menjam klip i karike a on kaze da se to ne radi nego da je teram tako dok ide pa kad oslabi kompresija itd .onda da zamenim klip.ja ipak mislim da je bolje uraditi ovu zamenu pogotovo ako je cilindar dobar jer moze los klip i njega da pokvari.sta vi mislite sta uraditi po ovom pitanju.inace testera dobro pali i hladna i vruca i dobro i sece.
 
Na vrh