• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pumpe za navodnjavanje

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Danas me je izdala motorna pumpa za navodnjavanje Honda, mislim da je oznake WB30. Pokušao sam napuniti bazen od 1000 l vodom koju koristim za prskanje voćnjaka. Dugo joj je trebalo da digne vodu, ali nije mogla stvoriti pritisak da digne vodu u bazen koji je na 3 metra visine. Jedva da je voda curkala u bazen. Već sam pomislio da mi je bušotina ostala bez vode. Otišao sam po drugu pumpu Vilager i ona je bez problema digla vodu i napunila bazen za 3-4 minute. Honda nije puno odradila, ali je u početku korištenja u bušotini bilo dosta pijeska koji je vadila. Sad je pitanje kaj se sve moglo potrošiti i od kuda da krenem? Problem je očito u turbini. Motor radi besprijekorno, to ni ne treba posebno naglašavati. Unaprijed zahvaljujem na pomoći i sugestijama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je ona koja si sama poteže vodu .?..koliko se siječam njoj je problem semering , ne prema motoru nego unutar nje ..a i pjesak je napravio svoje
taman posla sutra prije meše
 
Posljednje uređivanje:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,054
Da, sama si poteže vodu, sistem vakuuma, nema sitku. Napravila je pritisak u crijevu, ali samo je nafilala zrak.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Ja sam u slične kineske imao problem sa onim setom (semeringom) , nakon zamjene radi normalno .
Jedino što nije normalno da su mi za taj set u jednoj radnji tražili 50e , navodno original Honda , bla bla bla.

Naravno kupljen je kineski za 8e i radi .
 

dkalat

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
24
Pozdrav imam Ruris pumpu mp80 priključak za crijevo je 85mm, e sad htio sam staviti vatrogasnu spojnicu ali nema s tom mjerom... Ima li tko kakvu ideju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Navoj je promjera 85 mm ,to si ti izmjerio?
Da li pise ta mjera u specifikaciji pumpe?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dkalat

Novi član
Tu od
20 Velj 2022
Poruka
24
U specifikacijama piše 3 inča ali mi nema logike...ja sam mjerio leptir maticu koja je s pumpom došla....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj izmjeri ovaj promjer..može i na metar?
 

Prilozi

  • 20230627_100105.jpg
    20230627_100105.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 14

Najnoviji postovi

Na vrh