• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mrki88

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
gledam već neko vrijeme da napišem nešto o sebi,pa hajde....

zovem se Marko, imam 21 godinu, po zanimanju sam medicinski tehničar, a pošto imam podosta slobodnog vremena uz posao, odlučio sam se iz hobija baviti poljoprivredom...

Inače, skupa sa mamom bavim se uzgojem pilića več 8 godina, napravili smo farmicu za 2500 komada i to mi je za sad glavna zanimacija, a uskoro planiram držati koju ovčicu i svinjčicu...

krenuo sam od nule, tako da nemam puno mehanizacije, glavnog glumca ( IMT 542)sam kupio prije nekih 4,5 mjeseci i do sada još samo plug,a ostale stvari posuđujem od susjeda.... :D

na forumu sam svaki dan i imam samo riječi hvale, evo danas sam i upoznao ZJ-a, a nadam se da ću i vas ostale upoznati... :D :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
dobro nam došao!

kroz popovaču često prolazim,najmanje 3-4 puta tjedno... ;)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
abrkili kaže:
dobro nam došao!

kroz popovaču često prolazim,najmanje 3-4 puta tjedno... ;)

super, onda svrati koji put.... :D
moja ti je kuća zadnja u Popovači kad ideš prema Kutini,na lijevu stranu.... velika bijela kuća,broj 89a....
a baš bi s tobom htio popričati o ovčicama koje planiram držati.... :D :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dečki,hvala na unaprijeđenju, samo sam ja jaaako daleko od ostalih mahera na ovom forumu.... :D :D :lol: :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo danas malo zajebancije...
noć sam tako lijepo perspavao da nisam čuo kako kiša pljušti, a mislio sam malo prevaljati zemlju jer sam bio u 8.mjesecu preorao i pretanjurao,bilo je puno korova, a sada planiram izvesti gnjoj i zimsku brazdu...

evo koja slikica....
f2d94742.jpg
258c15a4.jpg


uglavnom,zasad ništa od valjanja,a ni od izvoza gnjoja... :madmana: :madmana:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ali ne kužim zašto valjati ako hočeš bacati gnoji ponovo orati?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Marko355 kaže:
Ali ne kužim zašto valjati ako hočeš bacati gnoji ponovo orati?


jednostavno,nisam imao šta radit... :D :D :D
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
tražim trgovce rabljenim rezervnim dijelovima za IMT, pa ako netko zna nekoga, neka ostavi kontakt broj,molim...
tražim poklopac hidraulike za 542
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dal bi se mogla složiz el. instalacija na 542 pomoću sheme za 539???

i opet, ako netko ima shemu za 542, molim da se javi...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Mrki88 kaže:
dal bi se mogla složiz el. instalacija na 542 pomoću sheme za 539???

i opet, ako netko ima shemu za 542, molim da se javi...
moze li pomoci od 533 ?
nju imam detaljno a sta od cega odgovara mene ne pitaj posto neznam
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To ti je u biti isto i mislim da nebi trebalo biti večih problema. Kaj ti se desilo sa poklopcom .
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
savoris kaže:
Mrki88 kaže:
dal bi se mogla složiz el. instalacija na 542 pomoću sheme za 539???

i opet, ako netko ima shemu za 542, molim da se javi...
moze li pomoci od 533 ?
nju imam detaljno a sta od cega odgovara mene ne pitaj posto neznam

ma, ako nemože od ove za 539 koju sam dobio, onda mi ne vrijedi ni za 533 sigurno...

hvala ipak..


MUHANICAR- poklopac mi je napuknuo, i to dosta, a nebih se zajebavao pa ga nosio na varenje jer nemam u blizini pravog majstora kom bi to dao, pa tražim drugi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Zovi Marijan Ištvanovič to ti je mijesto Ruševac između Križevca i Koprivnice 091 791 2118 ili 098 803 121. Ako on nema probaj kod Gašpar Dubrava puščanska to ti je kod zaprešiča 01 3353 469 ili 098 280 354. Moj ti je savijet da si obavezno promijeniš sigurnosni ventil jer je sigurno pun smeča i šteka po češ slomiti i drugi poklopac. Ako nema ima novi a on je mislim oko 2000 kn.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
muhanicar kaže:
Zovi Marijan Ištvanovič to ti je mijesto Ruševac između Križevca i Koprivnice 091 791 2118 ili 098 803 121. Ako on nema probaj kod Gašpar Dubrava puščanska to ti je kod zaprešiča 01 3353 469 ili 098 280 354. Moj ti je savijet da si obavezno promijeniš sigurnosni ventil jer je sigurno pun smeča i šteka po češ slomiti i drugi poklopac. Ako nema ima novi a on je mislim oko 2000 kn.


hvala... ići ću sa jednim kolegom u neko selo blizu Križevaca, ide gledat nekakve tanjurače i sijačicu ovih dana, pa bi usput mogao i poklopac pokupit ako ga bude bilo...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
neznam kud da ovo stavim, pa ću tu okačit, a volio bi da me netko savjetuje...

naime, radi se o mlinu čekićaru, danas sam mljeo kuruzu i pošto mi je trebalo malo više,posudio sam od babe mlin, koji se na kraju pokazao puno kvalitetnijim i boljim i bržim od mojega...
sad mene zanima zašto je taj bolji...
242cfb52.jpg
f4b356a8.jpg
d113d1b1.jpg

ccfbd604.jpg


prve dvije slike je moj, a druge dvije babin..
motor na prvom je RADE KONČAR 1.5 kw 2820 okretaja
motor na drugom je SEVER 1.5 kw, 2850 okretaja

istina, moj je puno više mljeo zadnjih 7 godina, a noževi su otprilike isto potrošeni, nisam slikao jebiga..
otvore podesim isto na oba, a ovaj guta više skoro dvije kante više na deset od mojega, kada sam napravio pauzu, moj je bio jako vruć, a ovaj tek topal...

kaj da radim??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
ja samo znam da sto se tice elektromotora koncar nema sta da radi u poredjenju sa severom
naime imao sam na mojoj gradjevinskoj dizalici koncar 2.2kw 1450rpm i nije mogao da dize , posle toga stavim sever 1.5kw 1450rpm i dize kao lud
obrtni moment kod severa je daleko veci

i ovo nije samo jedan slucaj , sa mnogo ljudi sa kojima sam razmijenio misljenja sam dosao do ovoga zakljucka
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
savoris kaže:
ja samo znam da sto se tice elektromotora koncar nema sta da radi u poredjenju sa severom
naime imao sam na mojoj gradjevinskoj dizalici koncar 2.2kw 1450rpm i nije mogao da dize , posle toga stavim sever 1.5kw 1450rpm i dize kao lud
obrtni moment kod severa je daleko veci

i ovo nije samo jedan slucaj , sa mnogo ljudi sa kojima sam razmijenio misljenja sam dosao do ovoga zakljucka

ma vidim ja da tu meni nešto smrdi... radio sam sa par ovakvih mlinova i oni koji su imali severove motore bili su puno bolji...
ok, znači moram nać novi motor...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Mrki, elektromotor je elektromotor: kW koliko piše, toliko daje na osovini. I Končarev (jer se malo sporije vrti) trebal bi dati veći moment. Razlika može biti u poteznom momentu, no to je tebi nevažno (Savi je bilo važno za dizalicu).
Nego, jesu li ista sita? Jesu li mlinovi istog stanja? Jesu li zazori između noža i sita jednaki?
Ako sumnjaš da je motor slab, možda mu nevalja kondenzator (jel za trajni rad ili se isključuje po zaletu?)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nabrusi noževe na svom ..ovakvom tipu mlina su važni okretaji i ivice flahova noža .
Možda ti je jednostavnije napraviti novi nož nego brusiti ovaj , treba samo pripaziti na raspored masa da poslje mlin ne bi odletio .Razmak noža od sita ne igra neku preveliku ulogu , možda da zamjeniš sito ..jer se i na njmu zrna razbijaju .
Probaj za početak zamjenit svoje i babino sito
 
Na vrh