• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mrki88

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Elektromotor je elektromotor,ali Sever je Sever :lol: Vjerovatno jedan od najboljih motora ikad napravljen nadaleko. Da li ima još kojih razlika unutar konstrukcijske izvedbe mlina u to ne ulazim, ali Sever...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A'jte ljudi, ne govorite gluposti. Cijeli se život bavim elektromotornim pogonima i još nekaj ovakvo nisam čul....
 
B

Bobo

Guest
ZJ kaže:
A'jte ljudi, ne govorite gluposti. Cijeli se život bavim elektromotornim pogonima i još nekaj ovakvo nisam čul....

Svaki dan naucis nesto novo...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@ZJ
sever je sever i ja stojim iza toga , zasnovano na prakticnom iskustvu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ma znam Savo, no nisu samo ta dva proizvođača motora na svijetu.
Osim toga, ovdje razgovaramo o jednofaznim motorima, a tu zavisi koja dva uspoređuješ.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Razlika je u noževima i situ, i sito se ''troši'', samo to puno ljudi tera dok se ne raspadne, rupe na situ kad nemaju oštar brid ide sprije. Otac kad mijenja čekiće uvjek balansira, kako nemam pojma :mrgreen:

Mišljenja sam kao i ZJ, motor je motor, snaga, okretaji, bla, bla, druga je stvar kad je nešto neispravno, recimo ovdje možda kond. ili nije dobro dimenzioniran (netko u nedostatku stavio da se posluži pa ostao)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
da zj ali ja mislim da sam uporedio ravne protivnike ;)

naravno da zavisi i od kondezatora ako je stalni , a ako je trenutni onda i nema veze sa snagom pod uslovom da motor krene :lol:

petre naravno da brzina amuranja kako se kod mene kaze zavisi od mnogo faktora , ja sam iskljucivo mislio na motore
normalno da tupi nozevi nemogu raditi kao novi i naostreni , isto vazi i za sito i ostale faktore

porediti sever i koncar po meni je isto kao porediti rusa i neki fini traktor ;) reci cemo bilo koji da ne izazovem neku neoptrebnu raspravu :roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ajde ti fino otvori svoj i babin pa poslikaj noževe i sita ,da te ne bi ovi namamili da petljaš oko konda ili sklopki :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
puknuti kaže:
Ajde ti fino otvori svoj i babin pa poslikaj noževe i sita ,da te ne bi ovi namamili da petljaš oko konda ili sklopki :lol:

budem, suta...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
momci, ako je netko voljan pomoći, neka mi napiše tu koliko i čega daje pri sjetvi i prihrani jare zobi, jesenskog ječma i kukuruza po hektaru...
i još, s čime špricate te iste kulture protiv trave i ambrozije i korova i slično??
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
evo ja se napokon sjetio otvorit mlinove... :mrgreen:
slika govori više od riječi, pa vi pogađajte koji su noževi moji, a koji babini... :lol:
f821179f.jpg
c59e8404.jpg
38b20011.jpg

56a5d55c.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo ti moj savijet. Ti sad lijepo zamijeni noževe i babi vrati mlin, kooo da niš ni bilo:) Reci baba ovaj tvoj neće šrotat :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
toma84 kaže:
Evo ti moj savijet. Ti sad lijepo zamijeni noževe i babi vrati mlin, kooo da niš ni bilo:) Reci baba ovaj tvoj neće šrotat :mrgreen:
Tak je ! :lol:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa već sam ih zamijenio :mrgreen:

sita su ista totalno, nema razlike između njih i nisu jako potrošeni...
al imam ja jedan u rezervi.. :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
I, ima li sad razlike u snazi motora ili je i dalje Končar slabiji?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ZJ kaže:
I, ima li sad razlike u snazi motora ili je i dalje Končar slabiji?

neznam, nisam još probao, moram prvo naruliti kuruze, nemam više zrna...

budem javio kad probam.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
dobro, sorry... :oops:
a koje su??
ja sam pretpostavio da su oltove, nema pločice na njima, pa sam nagađao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh