• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MrSima14

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
A ja sve krivo svatija,...:biggrin:
Ja sam mislija štala,u odnosu na vanjski teren,,pa zato sam govorija za vodu,,i ostalo...

To gdje su bikovi je višlje od vanjskog terena, ma i ja sam se malo krivo izrazio! :icon_smile:

E kad ovo pročitaš, moreš samo zamislit kako je to kad se mučiš,a sve popušiš u par sati,,sad bi trebali čitat oni koji misle da se preko noči bogatiš,,,i da na novcima spavaš...

Ništa naprid,nema druge..........:(y):

Da 15 mjeseci je trebalo njega hraniti, čistiti i sve ostalo, boriti se za pribaviti mu hranu i onda tako se desi!!
Ma ti samo vide kada npr. se proda nešto pa se novci dobiju, a ne vide uloženo, ne samo hrana, nego koliko se naša leđa u tome troše da se zaradi, šta se onda i oni ne uhvate toga posla kada je tako divan i krasan, svi bi bilo gospoda!!
 

ddejann

  
Tu od
27 Ožu 2011
Poruka
8
Kad smo ga dovezli na vagu, skočio je i pao i pukla mu je noga iznad koljena, 650 kg je stisnuo, roba prve klase.
Pošto ga nisu mogli natovarit u kamion s ostalima jer bi ga zgazili i nebi izdržao put do njihove klaonice, čekao je skoro sat vremena postrance dok je došao drugi manji kamion na koji smo ga natovarili, ali nažalost nije izdržao put do najbliže klaonice, srce mu je stalo nakon pola sata putovanja i tako je vračen doma, istovaren i danas su ga odvezli ovi što voze leševe. I tako smo ostali bez 10.000 kn u roku od 2 sata.

Trebalo je samo odreagirat odmah i zvati lokalne dečke što kolju da ga odmah vratimo doma i prisilno zakolju dok je još bio živ, ipak bi se meso rasprodalo, bio je svega 16. mj star, dobilo bi se još dosta novaca.

Nitko se nije nadao da bude tak brzo krepao od muke i boli.

U! gadno! meni se jesenas dogodilo jos nesto gore sa bikom koji je bio prve klase, al eto, sta ces
 
B

BAGERISTA

Guest
To gdje su bikovi je višlje od vanjskog terena, ma i ja sam se malo krivo izrazio! :icon_smile:



Da 15 mjeseci je trebalo njega hraniti, čistiti i sve ostalo, boriti se za pribaviti mu hranu i onda tako se desi!!
Ma ti samo vide kada npr. se proda nešto pa se novci dobiju, a ne vide uloženo, ne samo hrana, nego koliko se naša leđa u tome troše da se zaradi, šta se onda i oni ne uhvate toga posla kada je tako divan i krasan, svi bi bilo gospoda!!

Baš tako,,,,,ali kome to obijasnit,...:^):
neka je u buduče sa srečom....:(wait)::(happy)::(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Sjedalo za traktor sam malo dorađivao, stavio još jednu oprugu napred i sada je puno bolje, a vidi se da sam ga i podigao za 5 cm da bude višlje..
sam0282yc.jpg
[/URL][/IMG]

I sjenaža je jutros otvorena..
sam0283g.jpg
[/URL][/IMG]
sam0284hl.jpg
[/URL][/IMG]
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Zemljak, vrijedan si, svaka čast. Ali daj onda stavljaj slike u teme gdje pripadaju. Bilo bi puno korisnije za forum, nego da ovako samo puniš svoju temu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ma nema frke...Ovo sam stavljao sjedalo, a gdje da njega dalje stavim?? Pa sam odmah i ovo stavio..:(blush):

Ovako se hrani kod mene! Pošto smatram da je ova slika predstavljanje moga rada valjda sam onda pogodio temu.. :eek::
sam0291y.jpg
[/URL][/IMG]
 
B

BAGERISTA

Guest
Nek se vidi ki dela,,,,,,,,,:icon_jook::icon_jook:
Vidim kariole spremne za start............:(hi)::(hi):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
a nek se vidi..:)
a spremne nego..Al mogu reći da su krave povećale mliječnost čim dajem sjenažu, a bome jedva ju i dočekaju..:(happy):
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
A nego, evo danas se išlo kositi još što je ostalo, kažu biće ljepo vrijeme, a evo i druga će biti za kositi za koji dan ono što sam prije pokosio...:)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ma bio si sa zetorom, išao si u onaj sokak s lijeve strane kad se ide iz gradiške. I zakrčio si čitav promet iza sebe... heheheh ;)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
A tamo kraj kapele? a tamo sam samo jednu vozio, inače sam vozio u Crnogovce! A nisam to ja zakrčio, ovaj jedan se nešto svađao sa ciganima, ispričavam se romima, kad sam ja naišao već su se razilazili...
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo da ču slikat danas,i mali negdje posija aparat,:(nod)::(talk)::(:(,,,sad bit če slik,i od prikolice za vozit,i svega pomalo....
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ma da, kod kapele si išao. Čini mi se kao da si neki suhi gnoj vozio...

Imate vi tamo problema sa ciganima, pa dobar dio sela su vam okupirali? I kod nas su sad počeli dolazit kako ima tih praznih kuća, kupuju za sitne pare.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
BAGERISTA pa kako ga je mogao posijati, to u nadi da narastu dva?? Ma biće još baliranja pa će biti i slika! :icon_mrgreen:

ABRIKILI ma to je više ovako bio odpad, ono sa štagljeva što se oruni iz bala (trina, ak ti je poznat takav naziv), pa iz šupe gdje je sijeno i nešto malo sjenaže što mi se pokvarilo, i onda sam to vozio bliže da ne idem baš daleko! :)

Ja osobno nemam problema ni sa jednim ciganom, al ima onih koji se zakače sa njima, al to su oni koji vole zakuhati, oni tamo u sredini sela kod kapele su najgori, a ja nisam blizu njih tako da i ne znam šta rade osim što čujem od drugih.. Ja imam i korist od njih jer oni često nešto slave, pa onda trebaju i pečenica, pa onda ako imam prodam im! Ma sad su samo stari ljudi po selima i kako tko umre kuća odmah za prodaju, mladi svi otišli, žalosno koliko je samo kuća sada prazno u selu, a svi su nekada bili gazde, a sada to sve propada..:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh