• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MrSima14

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ma dalo je se napraviti, bio kod majstora, a to su sad novi alnaseri pa onda on nema baš njih da mi to stavi od nekog drugog alnasera, imao je neki alnaser al taj isto nije bio baš neki, sve mi majstor fino reko da može to staviti, al da to ne garantira, zvao u Zagreb da pita za taj dio kaže 800kn :icon_toilet: nema još baš polovnih alnasera takvih pa ovi nabijaju cjenu, zvao jednu trgovinu kod nas kaže alnaser 900kn i 10% popusta za gotovinu što znači 810kn, odmah otišao po njega, a stari mi sada za djelove ako na ovome šta ode, samo da ne ode isto..Trebao sam si naći onaj stari veliki alnaser pa ne bi imao nikakvih problema.. Kao što imamo na 539, ima 6200 rs i alnaser bio prošle godine kod majstora neki komadić odpao unutra i malo je zvecko, popravak 50 kn u njegovih 6000 rs tada, i kad sam ga odneo majstoru taj od 539 kaže majstor da je taj alnaser kao nov još..:icon_super:
Nadam se da više neće ništa otići na njemu, već sam nekih 5000kn dao za popravke na njemu...
 
B

BAGERISTA

Guest
kažem ,,,jer kod nas na 539,,još je njegov,da kuzcnem u drvo,,,jkednom neka sitnica i vrti,kad stane,ne treba razmišljat nego,gas po novog,,a neče mu ni do koljena bit,,,,,ali šta je tuje..

Evo,ti si za zamijenski dio kupija cili elektropokretač,,to je onda odlično,...:(happy):,,nek traje duže od ovog..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ma trebao sam mu naći polovni kao što je na starim traktorima.. Na 539 ni ne znam da ga ima, kad ga se pali ne čuje se baš nikakvo zujanje u alnaseru..dok vamo ima...:)

Ma da traje barem 5 puta duže.. :icon_mrgreen:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
ma da dura do 6000 rs ja zadovoljan.. Iz tvojih slova u Božje oči kolega! :icon_mrgreen: :icon_pidu:
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Pozdrav
Imali smo anlaser slične proizvodnje na zetoru 5011. Kazali su nam, da nije orginal zetorov, i da je češke proizvodnje,al da paše i da ima unutra reduktor. Valjao nije ništa u jednoj godini smo dva promenili. Nakon toga nam trgovac kaže da je ovo neko kinezko sranje.

Inače sam iz slovenije i pokušavam, da pišem hrvatsko.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Pozdrav i tebi, sve je jasno napisano, ne bi ni skužio da si iz Slovenije, napisano je bolje nego neko iz Hrvatske što napiše..:)

Moj je prije ovoga bio Češke proizvodnje alnaser, ovaj je sada Poljski, inače traktor dosta palim, nekada to bude i 15 puta na dan, a po zimi dosta teško pali pa i tu se alnaser oštećuje dosta, budem vidio kako će ovaj funkconirati.. Ljep pozdrav u Sloveniju! :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Jučer se betoniralo u štali gdje su bikovi, izbacio sam rešetke, ostavio samo tri, ovako će ići samo mokraća dolje, onako je išla i balega, i sjena su znali baciti pa kada trebam prazniti rupu ne može cisterna izvući jer bude gusto, iza svakog veza sam ostavio rupu i napravio padove prema njoj da otječe mokraća prema njoj...

sam0221m.jpg
[/URL][/IMG]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Trebao bi si nabaviti mikser za gnojnicu i onda nebi imao problema sa gustom gnojnicom
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ja ti to izvlačim odmah ispod rešetki, nemam onako da ispustim...A mikser ne bi mogao staviti nikako unutra.. Probao sam ja to ručno miksati i miksam po sat vremena al opet ostanu buse unutra to što nabacaju sijena, jednostavno neću da se raspanu, upetljaju se pravo i drže se, a i rešetke su stare 15-tak godina, dvije su mi bile za baciti, a ovo mi je jeftinije nego kupiti sve nove, a biti će i bolje, gnoj će se počistiti lopatom što bude kao i do sada..
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači radi se punom parom,,,,,,,,,,,:(nod)::(nod):,,,nema ne miruješ nikad,svaka ti čast..

A ovo,šta reč bitno da ide ča mokrača,,,,balege če ko do sad,,se čistit,nema kad nemože drukčije,,,,,bolje tako,nego nikako.....
Kolega,,koliko vezova imaš ako smijem pitat... i vidim štala dosta visoka...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
A kišovito je vrijeme pa je sada idealno za takve poslove..:)

23 veza mislim da ima, nekada sam držao 30 grla stoke, sad imam 18 komada, al opet idem da ju napunim, al sa svojim, kako se krava oteli sve ostavljam.. Ovaj dio ovdje je niži od onoga djela gdje su krave za nekih pola metra..
 
B

BAGERISTA

Guest
Neka,neka je sa srečnom,,,:(clap):napuni,pa pomalo znaš da je tvoje,i gas naprid..
Dosta je razlika u terenu,barem nemaš straha za to da se ne gubi voda,i ostalo..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Ma krivo si me shvatio ili sam se ja krivo izrazio :icon_eyes:, visina stropa je niža u ovom djelu gdje su bikovi, tj. pod je ovdje višlji za pola metra odprilike, a voda i ostalo je dolje u betonu i ne može nikuda iz njega.. :D:

Danas prodan jedan bik po 14kn.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Mi smo jučer tovarili 3 komada u prosjeku 650 kg po 15 kn. Samo, desilo se zlo i jedan nije imao sreče :(
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Kako misliš jedan nije imao sreće? Moj je bio oko 550kg, nešto mi u zadnje vrijeme krenuo slabo jesti, a jučer taman švercer stao pa ga prodao.. I primjetio sam kad ih stavim na rečetke nekako mi oslabe, imam još dva i sada kako sam ono betonirao premjestio sam ih u onaj dio gdje su mi krave i bikovi mi puno veseliji i puno mirniji, ovame što sam prodao je puknuo lanac i bio je svezan za rogove samo i nije htjeo da stoji na rešetkama već je stajao napred na betonu, sad razmišljam da izbacim i te tri rešetke...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kad smo ga dovezli na vagu, skočio je i pao i pukla mu je noga iznad koljena, 650 kg je stisnuo, roba prve klase.
Pošto ga nisu mogli natovarit u kamion s ostalima jer bi ga zgazili i nebi izdržao put do njihove klaonice, čekao je skoro sat vremena postrance dok je došao drugi manji kamion na koji smo ga natovarili, ali nažalost nije izdržao put do najbliže klaonice, srce mu je stalo nakon pola sata putovanja i tako je vračen doma, istovaren i danas su ga odvezli ovi što voze leševe. I tako smo ostali bez 10.000 kn u roku od 2 sata.

Trebalo je samo odreagirat odmah i zvati lokalne dečke što kolju da ga odmah vratimo doma i prisilno zakolju dok je još bio živ, ipak bi se meso rasprodalo, bio je svega 16. mj star, dobilo bi se još dosta novaca.

Nitko se nije nadao da bude tak brzo krepao od muke i boli.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,449
Strašno! Tako je to baviti se poljoprivredom, igra na sreću! Kako kod nas se kaže gdje marve tu i kvara.. Imala baba jednu kozu, koza krepala, kaže da ni imala marve ne bi imala ni kvara.. Neće se onome tko nema ništa tako šta desit!! Bome veliki gubitak imaš sada, to nisu mali novci!
 
B

BAGERISTA

Guest
E kad ovo pročitaš, moreš samo zamislit kako je to kad se mučiš,a sve popušiš u par sati,,sad bi trebali čitat oni koji misle da se preko noči bogatiš,,,i da na novcima spavaš...

Ništa naprid,nema druge..........:(y):
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma krivo si me shvatio ili sam se ja krivo izrazio :icon_eyes:, visina stropa je niža u ovom djelu gdje su bikovi, tj. pod je ovdje višlji za pola metra odprilike, a voda i ostalo je dolje u betonu i ne može nikuda iz njega.. :D:

Danas prodan jedan bik po 14kn.

A ja sve krivo svatija,...:biggrin:
Ja sam mislija štala,u odnosu na vanjski teren,,pa zato sam govorija za vodu,,i ostalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh