• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MrSima14

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Radim, nema baš neki veliki ulaz pa zna štopati, na 1000 okretaja nisam probao, strah me da se neće šta razletiti ipkaj je to 50 godina staro, teram na 540 stalno, ove godine ću probati neke zubčanike promjeniti da mu malo promjenim brzinu tamo gdje uvlači travu u ono gdje sječe..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Radim, nema baš neki veliki ulaz pa zna štopati, na 1000 okretaja nisam probao, strah me da se neće šta razletiti ipkaj je to 50 godina staro, teram na 540 stalno, ove godine ću probati neke zubčanike promjeniti da mu malo promjenim brzinu tamo gdje uvlači travu u ono gdje sječe..
Možda je problem u premalim okretajima kardana zato štopa ?
Probaj ga na 1000o/min vriti bar da vidiš dal bude kakva razlika..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ma mislim da nije, onda bi to sve brže se vrtilo, ali kada naiđe malo deblje djeteline onda se nabije u tome, al vrijedi probati na 1000 okretaja ništa me ne košta, onda bi mogao i brzinu veću imati, ovako teram drugom, trećom sporohodnom Zetora, ovisi o debljini reda..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
imt5492.jpg
[/URL][/IMG]
imt5491.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema kaj kolega, traktori ko novi!
Pogotovo sve pohvale za 549.

Volim dok su stakla na traktoru ovako čista! :)

Tu smo si po godinama i drago mi je da nas ima koji vodimo brigu o čistoći traktora. :)

Moja sva 4 koamda su blatni, pogotovo ova 3 IMT-a, radilo se stalno neki vrag cjele zime i sad su ko blatni da je to strašno.
Čim se vrijeme stabilizira jedan vikend ništ ne radim ,samo pranje i lickanje, promjena ulja i svih filtera. Moraju za ulazak u proljetne radove biti ko novi! :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Hvala kolega! :(rofl):
549 mi je nekako najdraži i njega nekako najviše lickam, sad čekam toplije malo pa da Zetora ulickam ponovno jer je vozio i orao stajski pa je malo blatan, al nije strašno, a na 539 nikako akumlator da kupim pa da ga operem, stoji u garaži i spava zimski san, čas bi ga prodali čas ne, jer je pravi traktor, na bilo kojem minusu pali bez grijača, dok Zetor i 549 baš i ne, a i ovome 539 kada se promjeni ulje u motoru skoro do sljedeće zamjene bude čisto, a sad već ima 6000 sati i ni trunke ne zove za generalku, a takav traktro uvjek dobro dođe, manje prekapčanja strojeva i odmah sam brži, od kad je 549 došao dosta odmara, ali eto žao nam ga je, vjerovatno će i ostati kod nas još dosta dugo!

Ma nikako ljepše vrijeme, danas cijeli dan u kući umirem od dosade, a mogao bi glancati ih, al ziiima...:) Ja sam na svojima sve izmjenjao samo je na 539 ostao akumlator i to je to..:(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ti je 539 takav kakav tvrdiš da je, onda ga prijatelju nedaj iz dvorišta ni za živu glavu! Ni jedan novi mu nije par!
Predpostavljam da je 539 sa linijskom IPM pumpom?? To su po meni najbolji primjerci ikad napravljani :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
To znam da mu novi ni jedan nije par i nije zaista da ga hvalim, ali tako je, jedino mu ne radi fini hidraulik, al on nije radio nikada niti je diran nešto jer mi traktor ne ore pa i nemam potrebu za njim, a tek kada je kupljen hidraulik je bio pun špene i hidraulik se zaštopo pod silokombajnom to je 90 i neke! Ne znam ti šta znači ova skraćenica od pumpe, al ima roto pumpu i predostavljam da misliš na nju, al pumpa nije orginal njegova, izvana je, ali unutra je sve mjenjao dok je bio novi i taj majstor što je radio pumpu je rekao da sa pumpom više nećemo imati problema da garantira za nju i zaista nema problema, čak i ako bi ga prodavao možda bi stavio njegovu pumpu na 549 vjerujem da sve paše samo ju saštelati malo..I mnogi govore da 539 ne može vući berač u brdo, moj je otac s njim brao 70-80 jutara godišnje s jednorednim beračem i uz brdo i po blatu, i traktor se nije štedio nikada! sad se zadnjih godina kao po asfaltu bere kukuruz, a to i ne osjeti..I svi kažu instalacija ne valja na IMT-u, al meni sve radi na oba bez greške, jedino na 539 mi nije spojen grijač, ali i ne treba mi! :(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo su ti linijske pumpe i po meni su najbolji 539 s takvim pumpama!
Nekak mi imaju puno bolji zvuk i odaziv na gas ovim pumpama.
Jedna je IPM, a druga RBR, neznam točno koja je koja, to bude neki mehaničar prepoznao.

31102011591.jpg


31102011595.jpg


IPM - Industrija Precizne Mehanike Beograd
RBR - Rikard Benčić Rijeka

Na našem novom 539 iz 2001. je roto pumpa i taj traktor je za mene mrtav s tom pumpom, e sad dal je to tak tvornički loše podešeno jer traktor nikak ne prima gas, a pod opterečenjem da ni ne pričam, velim potpuno MRTAV traktor!
A ima u selu nekoliko starijih modela 539 s linijskom pumpom i to su zvrkovi od traktora, to nabira gas i sam leti, strašno kak su jaki u odnosu na ovaj naš!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja imam roto, ima mi komšija 539 sa takvom pumpom, drugačije se čuje, al odaziv na gas je isti, njegov teže pali po zimi!
Moj 539 je zvrk na gasu, vjerujem kada bi malo saštelali pumpu na svome 539 da bi imao bolji odaziv na gas..Tako je i moj 549 malo tromiji za razliku od 539, ne prima onako veselo gas kao 539 i dosta teško pali po zimi i vjerujem kada bi riješio pumpu da bi to bilo to..jedino 549 mi je dosta spor 27km/h!!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Nemam pojma, a 539 mi ide 30km/h i Zetor 30km/h, al vidio sam 549 stare, pa oni idu nekih 35km/h, meni bi trebala 6. brzina! Ja bi volio da je brži jer imam dosta vožnje do polja, imam nešto blizu oko kuće, ali dosta i daleko pa bi brzina dobro došla..

Imam u mome kraju jedan 565DV sa motorom od 577, on na pola gasa ide 35-40 km/h, a ima jedan i 539 sa motorom od 558 i on ide nekih 40km/h al sa punim gasom..:)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Evo kabina prefarbana, bila je malo krenula hrđati na par mjesta, a i retrovizore smo varili pa sam sada ju sredio, boja je svijetlija dosta od prijašnje..:)
dsc0022rb.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0024kn.jpg
[/URL][/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To si cjelu kabinu farbal??
Ove nosače za retrovizore predpostavljam da ste samo radili?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Da cijelu, samo ono gore nisam onaj poklopac!
Da nosače, ali i ono gdje će se staviti nosači na kabinu pošto je ono bilo navareno na vrata, sada smo stavili na stup onaj jer preko ljeta skidam vrata i napravi smo na obje strane retrovizor, sad sam u potrazi za blatobranima, povoljnim, ne daje mi se baš 250kn za jedan!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Evo i 539, kupio danas akumulator pa se išao malo provozati da se puni akumulator i malo da se zagrije traktor, stoji cijelu zimu..:)
dsc0031r.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0034ul.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0028lu.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0032q.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0033yvt.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj skini tu zelenu tablicu s traktora, možeš dobiti do 5000 kn kazne ako ju imaš na traktoru pošto ona ne važi. Nego jel traktor redovno registriran sad?

I da, koje ono gume imaš na tom 539 straga? Ako se ne varam pisao si da je tvornički bio sa 12.4 gumama?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Daj skini tu zelenu tablicu s traktora, možeš dobiti do 5000 kn kazne ako ju imaš na traktoru pošto ona ne važi. Nego jel traktor redovno registriran sad?

I da, koje ono gume imaš na tom 539 straga? Ako se ne varam pisao si da je tvornički bio sa 12.4 gumama?

Nije registriran, a ova je za ukras :(giggle): svi koji su imali te tablice imaju ih i dan danas, niko ih nije skinuo, svi se prisjećaju druga Tita :icon_lol:

Da bile su kad smo kupili 12.4 i njih je potrošio do kraja u eto nekih 16 godina, mogli smo se strpiti još 3 godine i sad bi imao od 549 za njega, sad su nazad 11.2 Mitas, jer kad smo kupovali bile su dosta jeftinije, a negdje oko 2005. smo ih kupili..:(happy):
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh